Author Topic: Avast Mobile Anti-Theft  (Read 9358 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tomog

  • Guest
Avast Mobile Anti-Theft
« on: September 12, 2013, 08:48:57 PM »
Witam,

chciałbym zainstalować program do ochrony smartofna z androidem w wypadku kradzieży/ zgubienia. Pomijam kompletnie brak możliwości w tych programach blokady zakamarów jak recovery i uniemożliwienie wgrania czystego softa. Zależy mi na tym, abym mógł przez strone internetową np (kiedy tel nie jest połaczony z wifi i nie ma włączonego paketu internetowego oraz gps jest wyłączony - w monencie zgubienia/kradzieży) zablokować telefon, włączyć ustawienia fabryczne - usuwając moje smsy konto Gmail, facebook itp, mieć możliwośc lokalizacji telefonu (np jak go najzwyczajniej zgubię), zrobić backup danych przed całkowitym resetem telefonu do stanu jak z fabryki. Również blokada telefonu kodem podanym przze mnie na stronie www np.
Czy avast Anti-Theft będzie spełniał te wymagania, nie będzie widoczny jako uruchomiony w tle (brak ikony powiadomień i możliwie najmniejsze obciążenie procesora) a swoje działania i badanie mojego telefonu zacznie tylko jak tego zechcę np z poziomu www komputera. BEZ ROOTa! Telefon to Sony Xperia M.

Czy właśnie jeśli telefon nie będzie miał włączonego gps wifi i transferu komórkowego danych to czy mogę to zrobić np za pomocą SMSa niewidocznego aby włączył komórkowy transfer danych abym mógł zablokować ekran, namierzyć telefon?

gildor

  • Guest
Re: Avast Mobile Anti-Theft
« Reply #1 on: October 31, 2013, 05:30:25 PM »
Pomijam kompletnie brak możliwości w tych programach blokady zakamarów jak recovery i uniemożliwienie wgrania czystego softa.
avast po wipe data na smartfonie, nie zostanie usunięty. nie wiem jak jest ze zmianą romu, ale wipe go nie usuwa. tylko w przypadku zrootowanego telefonu. inaczej sobie tego nawet nie wyobrażam.

Zależy mi na tym, abym mógł przez strone internetową np (kiedy tel nie jest połaczony z wifi i nie ma włączonego paketu internetowego oraz gps jest wyłączony - w monencie zgubienia/kradzieży) zablokować telefon, włączyć ustawienia fabryczne - usuwając moje smsy konto Gmail, facebook itp, mieć możliwośc lokalizacji telefonu (np jak go najzwyczajniej zgubię), zrobić backup danych przed całkowitym resetem telefonu do stanu jak z fabryki. Również blokada telefonu kodem podanym przze mnie na stronie www np. Czy avast Anti-Theft będzie spełniał te wymagania
czytałes coś w ogóle o nim?
http://www.avast.com/pl-pl/free-mobile-security#tab3
wejdź batonem z komendami SMS

nie będzie widoczny jako uruchomiony w tle (brak ikony powiadomień i możliwie najmniejsze obciążenie procesora) a swoje działania i badanie mojego telefonu zacznie tylko jak tego zechcę np z poziomu www komputera. BEZ ROOTa! Telefon to Sony Xperia M.
bez roota ogranicza bardziej możliwości. co jest logiczne. ale zainstaluje się pod nazwą jaką sobie wybierzesz, lub losowo wybraną i zniknie ikonę z menu aplikacji.

lukasz_z4

  • Guest
Re: Avast Mobile Anti-Theft
« Reply #2 on: November 18, 2013, 03:23:41 PM »
Witam,
mam problem z lokalizowaniem telefonu. Po wysłaniu komendy sms, w odpowiedzi otrzymiję ''upłynął czas kwerendy", lub lokalizuje telefon z dokładnością nawet 1000m. Fakt aparat znajduje się w takim promieniu, ale faktycznie kilkaset metrów od podanej pozycji gps, więc ewentualne znalezienie go będzie niemożliwe.
Lokalizowanie przez www również nie jest dokładne (promień od 300 do 1200m).
Jak skonfigurować ustawienia, by lokalizowanie było dokładne?
Anti Theft zainstalowany w urządzeniu LG, z najnowszym androidem.

Proszę o porady!

Z góry dziękuje i pozdrawiam!