Author Topic: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security  (Read 30295 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Millyanna

  • Guest
Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« on: January 23, 2014, 02:29:57 PM »
Witam wszystkich.

Właśnie otrzymałam licencję na Avast Internet Security. Zainstalowałam zgodnie z instrukcją, uruchomiłam ponownie komputer i pojawiły się problemy. Komputer nie łączy się od razu z moją domową siecią internetową (wcześniej nie było takich problemów), muszę sieć rozłączyć i podłączyć ponownie, żeby "zaskoczyła".

Do tego Avast pokazuje komunikat, że zapora ogniowa jest wyłączona, a po kliknięciu "połącz" - kolejny komunikat "Nie można uruchomić zapory ogniowej". Nie pomogło uruchamianie ponownie komputera ani wyłączanie lub włączanie zapory systemu Windows.

Czy mogę liczyć na pomoc - jak włączyć zaporę ogniową i sprawić, żeby wszystko działało poprawnie?

Pozdrawiam

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #1 on: January 23, 2014, 09:25:01 PM »
Witam,
proszę spróbować wejść w Narzędzia -> Zapora ogniowa i upewnić się, że sieć jest Prywatna.

Można też spróbować zresetować ustawienia w tym celu należy przejść do ustawień -> Rozwiązywanie problemów, rozwinąć pole Przywróć ustawienia domyślne i nacisnąć Resetuj teraz.

Czy na komputerze były zainstalowane jakieś inne zapory - inne niż ta windowsowa?
Czy podczas instalacji wyskoczył jakiś błąd?
Czy podczas szybkiego skanowania, tuż po instalacji zostały znalezione jakieś podejrzane pliki?

szadoky

  • Guest
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #2 on: May 08, 2014, 03:10:41 PM »
Mam ten sam problem .Z tym że ja mam zainstalowanego avasta od ponad roku , a od wczoraj nie mogę włączyć ,w czasie  skanowania wykrył jakieś zainfekowane pliki i usunął je od tej pory , zapora nie może się włączyć . Sie ustawiona jest jako prywatna , przywracanie ostawień domyślnych nie pomaga . Deinstalacja programem aswclear i instalacja ponowna nie rozwiązuje problemu . Żadna inna zapora ani antywirus nie był wcześniej instalowany . Podczas instalacji nie wyskakiwały błędy .
« Last Edit: May 08, 2014, 08:55:45 PM by szadoky »

REDACTED

  • Guest
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #3 on: April 14, 2015, 06:36:12 PM »
Witam i ponawiam pytanie. Nic nie daje zresetowanie ustawień. Program po zaktualizowaniu nagle przestal dzialać. tzn ZAPORA OGNIOWA

REDACTED

  • Guest
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #4 on: April 14, 2015, 06:43:08 PM »
Myslałam ze jet tu jakiś moderator i pomoze ale widze ze ludzie pytaja i nikt z moderatorów nie odpowiada. Mam platna wersje i moze jednak ktoś z Avastu by sie zainteresowal.
JUZ GLUPSZYCH LITER NIE MOGA POKAZYWAĆ!

REDACTED

  • Guest
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #5 on: April 15, 2015, 04:31:41 PM »
Też się podepnę, gdyż mam ten sam problem.  Przedwczoraj zaktualizowałem avasta, i od tej pory również nie mogę włączyć zapory ogniowej  :o

REDACTED

  • Guest
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #6 on: April 15, 2015, 06:10:16 PM »
Miałem ten sam problem. Pomogło takie działanie:klik na "Ustawienia" potem na "Rozwiązywanie problem" następnie na "Włącz moduł samoobrony programu Avast" i wyłącz to.
Wyłącz komputer a po ponownym włączeniu, włącz osłony, jak będzie dobrze włącz z powrotem moduł samoobrony.
Pozdrawiam

REDACTED

  • Guest
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #7 on: April 16, 2015, 12:48:07 PM »
Brycki,wielkie dzięki z podpowiedz,ale nie zadziałało:(
Wkurzyłam sie i chialam odinstalować Avasta programem Revo Uninstaller (najlepszy program jak znam,usuw wszytko z kompa,nic nie pozostawia) Kliknełam odinstaluj i pojawilo sie okienko od Avast z zapytaniem czy na pewno che usunąć program... bla bla bla...
W ramce która sie wyswietliła,po lewej stronie jest ikonka NAPRAW,to trzeba kliknąć, I SIE NAPRAWIŁO! :):) Oczywiscie trzeba anulować odinstalowanie. Wszytko działa.

REDACTED

  • Guest
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #8 on: April 21, 2015, 11:56:53 AM »
Mam ten sam problem. Zrobiłem to co pisaliście ale nic nie pomogło i dalej nie chce włączyć zapory ogniowej. Wiecie co można zrobić oprócz tego co tu napisaliście?

REDACTED

  • Guest
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #9 on: May 09, 2015, 01:38:19 AM »
Dokładnie,
wystarczy kliknąć na NAPRAW.

REDACTED

  • Guest
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #10 on: February 19, 2017, 01:05:53 PM »
Co prawda mamy rok 2017, ale ja też po zakupie avast premier miałem problemy z wyłączoną zaporą programu. I tak jak napisaliście wystarczy kliknąć NAPRAW.
Dziękuję i pozdrawiam.

REDACTED

  • Guest
Re: Nie można uruchomić zapory ogniowej - Avast Internet Security
« Reply #11 on: May 07, 2017, 08:56:23 PM »
Windows Vista
1.Start
2.Sieć
3.Centrum sieci i udostępniania - ustawić trzeba sieć prywatną nie publiczną
4.Wchodzimy w Program Avast
5.Ustawienia
6.Komponenty
7. Zapora Ogniowa ... rozwijamy motylka tam jest opcja
8.Odinstaluj Komponent
9. Zainstaluj na nowo Komponent Zapora Ogniowa i Uruchom Ponownie Komputer
10. Przy władowaniu się już systemu Windows Powinna wyskoczyć opcja
 ( Uwaga Program Avast Rozpoznał Nową Sieć ) zaznaczamy prywatna i akceptujemy.

U mnie tak to zadziałało i działa w dalszym momencie