Author Topic: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť  (Read 18936 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #15 on: November 02, 2013, 06:43:04 PM »
Dobry den, verze 9.0.2007 by mela tento problem blokovanych spojeni ve FW vyresit.

Urcite vas radi uvidime na Budějovicke, nektere problemy je složitější nasimulovat. A nebo najit diky rozlicnosti moznych konfiguraci i pri intenzivnim testovani, kterym avast neustale prochazi. Takze videt a moci oddebugovat nasimulovany problem, casto znamena skoro mit hotovo a fixnuto (ne vzdy bohuzel).
Quality is also a feature.

tazatelX

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #16 on: November 08, 2013, 09:50:58 PM »
Dobrý den, měl jsem také problém se zablokovanou sítí.

V rámci běžných nastavení nepomáhalo nic. Chystal jsem se na odinstalaci/novou instalaci dle rad v tomto vlákně. Nakonec ale přišla výše zmíněná aktualizace, která skutečně problém vyřešila. Alespoň nyní (zatím) vše co jsem zkoušel, funguje. Kromě jiného se opět do „Přátel“ doplnila skupina IP rozsahů, které patří mezi běžně využívané v rámci LAN. Ovšem v tom problém nebyl. Mnou využívaný rozsah jsem zadán měl korektně.

Doplním, že využívám W7 Pro 64bit.

ianion

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #17 on: November 13, 2013, 12:06:23 PM »
Pozdravujem celú komunitu
Používam Avast IS 2014.9.0.2007 na Windows7 Pro 64bit. A tento problém pretrváva. Sieť je zablokovaná. Nie som expert a neviem si to nastaviť. Prvý krát sa mi to stalo po aktualizácií na verziu 2014. Nemohol som sa pripojiť ani na môj router! Ani cez kábel ani cez wifi. Dúfam že Avast tento problém rýchlo odstráni.
Pre všetkých ktorý nevedia ako spojazdniť internetové spojenie. Mne celý problém vyrieši pozastaviť Avast na 10 minút. Potom všetko funguje ako má. Po následnom reštarte však tento problém ostava. Všetkým ktorých som poznal som Avast odporučoval hlavne IS ale teraz keď má Avast hlavu v piesku a s týmto problémom, neviem.

olous

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #18 on: November 22, 2013, 08:31:14 PM »
Dneska se Avast automaticky aktualizoval na nejnovejsi verzi a sitove slozky bez problemu funguji.

flacek

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #19 on: November 28, 2013, 04:54:19 PM »
Vložím dotaz s dovolením zde.
Avast používám již nekolil let naprosto v pohodě ale před cca 14dnima mi začal blbnout internet, stránky se načítali pomalu, rychlost se pohybovala v řádu Mbit. Řešil jsem to dokonce i s UPC ale z jejich strany vše OK. Až jsem na jejich radu (moc jsem tomu neveřil) odinstaloval Avast a vše naprosto OK. Používám nyní A*G jako nouzovku ale rád bych se vrátil k Avastu. Jinak provedl jsem i novou instalaci celého PC včetně Avastu ale vždy stejný problém. Nevíte někdo co s tím? Díky za rady.

pka7

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #20 on: May 04, 2014, 11:31:57 PM »
Tak teď se mi stalo to samé, po aktualizaci nenaběhl firewall a místní síť je nedostupná. Odinstaloval jsem avast a stejně je místní síť zablokovaná, nepomohla ani odinstalační utilita v nouzovém režimu. Znova nainstalovat avast nejde, brání tomu self defense module, takže se zřejmě až tak dokonale neodinstaloval. Jestli kvůli tomu budu muset reinstalovat celý systém, tak avast už tam nebude pokud v avastu nenajdou řešení.