Author Topic: avast! Internet Security - nefunguje spojeni pres FTP (filezilla server)  (Read 3255 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

deathrock

  • Guest
Zdravim,

po nainstalovani avast! Internet Security se ke me nikdo nemuze pripojit pres FTP.
Zkousel jsem googlit a hledat nejaky navod, ale nic uzitecneho jsem nenasel. Vzhledem k tomu, ze tohle byla posledni kapka trpelivosti, tak jsem preinstaloval cely system.

* Cista instalace WIN7 64bit + filezilla server -> slo se pripojit bez problemu

* Po nainstalovani avast! Internet Security - "Connect call failed!" FW je nastaven na "Na verejnosti"
   Kdyz kliknu nastroje - firewall, tak je tam uvedeno Posledni programy, ktere firewall zablokoval "FileZilla Server"
   Zkousel jsem i nastavit Pravidlo pro aplikaci  (viz. priloha nastaveni).

Verze Avastu je : 2014.9.0.2011

Lukáš Havel

  • Guest
Re: avast! Internet Security - nefunguje spojeni pres FTP (filezilla server)
« Reply #1 on: January 09, 2014, 09:59:18 AM »
Pokud používáte Firewall v módu "Na veřejnosti" je zablokován veškerý přístup do Vašeho počítače.
Ve Vašem případě je zapotřebí přepnout Firewall na "V soukromí". Tím nastavíte Firewall na to, aby povolíl přístup do Vašeho počítače přes Pravidla aplikací.
Pokud byste chtěl umožnit plný přístup bez ohledu na Pravidla aplikací, pouze zkontrolovat "Přátele" z nastavení, zapněte si toto: "Povolit všechna připojení k Přátelům v soukromém režimu"
Nalezneto to zde: avast! / Nástroje / Firewall / Nastavení / Politiky

Důležité je po uložení těchto nastavení restartovat počítač.

deathrock

  • Guest
Re: avast! Internet Security - nefunguje spojeni pres FTP (filezilla server)
« Reply #2 on: February 03, 2014, 10:53:00 AM »
Mam verejnou IP adresu a neprijde mi efektivni prepinani mezi "V soukromi" a "Na verejnosti". Dale potrebuji, aby se kdokoliv mohl pripojit k FTP. Politiku pristupu a IP adres nastavuji primo na FTP serveru. A proto mi prijde zbytecne to dodatecne resit jeste ve firewallu.