Avast WEBforum

Consumer Products => Avast Free Antivirus / Premium Security (legacy Pro Antivirus, Internet Security, Premier) => Topic started by: REDACTED on November 03, 2017, 07:41:41 PM

Title: zvláštní chyba Avastu
Post by: REDACTED on November 03, 2017, 07:41:41 PM
Objevil jsem zvláštní chování Avastu free na PC (Intel 2generace, 4GB RAM, win7 64bit.  atd.), chvíli trvalo než jsme zjistili, že příčinou je Avast.

Problém: při odesílání dat (upload) začne po určité době Avast blokovat odesílání dat (větší soubory např. na leteckou poštu, úschovnu apod.), dlouho jsme si mysleli, že příčinou je pomalý upload poskytovatele internetu (ping byl přitom 25ms), při pozastavení ochrany štítu se situace částečně zlepšila nicméně pomohlo pouze odinstalování Avastu, nezjistili jsme která komponenta v Avastu to způsobuje, jelikož problém se vyskytl až při poslední aktualizaci Avastu. Následně jsme nainstalovali AVG a problém zmizel, PC běží jako z "praku".

Máte někdo s tímto chováním zkušenost? popř. Je k dispozici nějaká rada? Ve firmě jsme vždy doporučovali pouze Avast (pro firemní klientelu vyšší verze), problém by se mohl vyskytnout i jinde a chceme být připraveni podobnou situaci řešit jinak než odinstalací.
Title: Re: zvláštní chyba Avastu
Post by: Asyn on November 04, 2017, 04:58:14 AM
Please post English here, else use the forum section for your language.
-> https://forum.avast.com/index.php?board=21.0