Author Topic: Webový štít vs. Windows Firewall - podle mě nefunguje správně  (Read 6416 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tatrman

  • Guest
Dobrý den,
všimnul jsem si toho už dřív, ale teprve teď jsem se dostal k tomu se tu pozeptat:

OS: Windows 7 - všechny updaty
Antivir: Avast Free 7 - všechny updaty

Problém:
  • Windows Firewall: menu "Upřesnit nastavení - Odchozí pravidla": aplikace - blokace ("Obecné - Akce - Blokovat připojení")
  • Avast: menu "Rezidentní štíty - Webový štít - Pokročilé nastavení - Hlavní nastavení" - nezaškrtnuta/odškrtnuta položka "Testovat provoz pouze pro známé webové prohlížeče" (viz příloha)

Za této konstelace aplikace vůbec není blokována.

Pokud se v Avastu výše zmíněná položka zaškrtne (což jsem zjistil stylem pokus/omyl), aplikace blokována je, tak jak bych si to představoval za všech okolností, a to i v případě "proxy" webového štítu jakéhokoliv antiviru.

Je možné s tím něco udělat, nebo to dát alespoň do nápovědy? Protože ani tam o tomto nestandardním a velmi nepředpokládaném chování není ani zmínka.

Děkuji
« Last Edit: October 24, 2012, 05:59:34 PM by tatrman »

tatrman

  • Guest
Re: Webový štít vs. Windows Firewall - podle mě nefunguje správně
« Reply #1 on: March 08, 2013, 08:17:30 PM »
Tak díky za nic... :P

Offline jursa

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 39
Re: Webový štít vs. Windows Firewall - podle mě nefunguje správně
« Reply #2 on: July 30, 2013, 03:06:55 PM »
Dobrý den,

mohl by jste mi prosím poslat přesnou konfiguraci odchozího pravidla, které máte nastavené v MS firewallu ? Respektive necháváte si blokovat jednotlivou aplikaci, nebo blokujete celý odchozí provoz ?
Rád bych si Vaši situaci rád nasimuloval.
Nastavení "Testovat provoz pouze pro známé webové prohlížeče" by na blokovací pravidla nemělo mít žádný vliv.

Díky,
David.