Author Topic: Avast padá bez zjevného důvodu  (Read 4066 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stilgar1

  • Guest
Avast padá bez zjevného důvodu
« on: November 12, 2012, 07:55:35 PM »
Zdravím,
sotva jsem vyřešil (nebo spíše "se vyřešil" - nic jsem s tím nedělal a najednou už problém zmizel) jeden problém, objevil se další. Jak už jsem psal, nikdy jsem s Avastem problém neměl. Nyní jej mám nainstalován nově na Windows 8 (nemůže to být tím?) a hned tohle.

Ale k věci: Občas (tak 3 - 5 krát za den, dle toho, jak dlouho mám puštěný počítač) se mi v posledních dnech stává, že mi přestane fungovat Avast. Projeví se to nejprve tím, že se v internetovém prohlížeči nemůžu dostat na žádnou stránku (při každém pokusu o načtení to zůstane ve fázi "čekám na www.blabla.cz"). Poprvé jsem netušil, čím to je, takže jsem počítač restartoval a bylo to již v pořádku. Stalo se to ale znovu, tak jsem začal pátrat. Všiml jsem si, že ikonka Avastu na windowsovské liště změnila podobu (objevil se tam červený křížek). Když jsem Avast otevřel, vyskočilo na mě, že "Počítač není chráněn", a že je doporučena volba "Opravit". Oprava proběhne vždy úspěšně (i když trvá tak 2 minuty) a poté již internet jede. Nevíte, čím to může být? Je to děsná otrava stále to takhle řešit.

Díky za případnou odpověď.

Offline hectic-mmv

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 240
Re: Avast padá bez zjevného důvodu
« Reply #1 on: November 13, 2012, 10:09:18 AM »
Dobry den,

omlouvame se, ale objevili jsme konflikt v sitovem driveru. Prosim, muzete zkusit aplikovat patch z http://public.avast.com/~rypacek/patches/.
Pokud patch nezabere, prosim ozvete se na vanek@avast.com

diky,
Michal Vanek
avast! QA

Mirka

  • Guest
Re: Avast padá bez zjevného důvodu
« Reply #2 on: November 17, 2012, 12:02:20 AM »
ASi před dvěma hodinama se prostě avast vypnul. Zapnout zpět nejde :-( Vůbec tomu nerozumím, jsem normální domácký uživatel, který surfuje, co to jde. O antivirus se starám jen jednou ročně jeho novou verzí (nebo jak to napat, prostě po jeho vypršení, si stáhnu nový). Pokud kliknu na "zlatou" radu opravit, v domnění, že se opraví a zase poběží. Tak se nestane, vůbec ale vůbec nic.......jsem mírně nervozní :-( a fakt nevím, co s tím mám dělat. V PC mám windows Vista home basic, ale dosud to šlo bez problémů 6 let, tak kurník kde je problém !? Dekuji za případné rady, které musí být ovšem napsány, jak pro blbečka, protože jinak to jako nedám.