Author Topic: Napaa ya?  (Read 4255 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sharmiza

• Guest
Napaa ya?
« on: November 23, 2012, 06:12:24 AM »
Salam.

Saya orang baru didalam forum ini. Mohon bantuan untuk bertanya. saya menggunakan Avast! Free Antivirus. Apabila scanning, ia kata komputer saya telah dilindungi sepenuhnya dan tidak mempunyai apa-apa virus. Tetapi kenapa ya gambar di skrin saya selalu bergerak-gerak. Teman bilang kerna ada virus dalam komputer. Betul ke? Atau emangnya komputer saya yang rosak.

terima kasih.

ragazzo

• Guest
Re: Napaa ya?
« Reply #1 on: November 23, 2012, 06:21:16 AM »
Salam.

Saya orang baru didalam forum ini. Mohon bantuan untuk bertanya. saya menggunakan Avast! Free Antivirus. Apabila scanning, ia kata komputer saya telah dilindungi sepenuhnya dan tidak mempunyai apa-apa virus. Tetapi kenapa ya gambar di skrin saya selalu bergerak-gerak. Teman bilang kerna ada virus dalam komputer. Betul ke? Atau emangnya komputer saya yang rosak.

terima kasih.

hmm biasanya itu monitor nya yang bermasalah. coba saja di ganti monitor yang lain  :)

Offline spi

• Poster
  • *
  • 1st Services
Re: Napaa ya?
« Reply #2 on: November 23, 2012, 12:04:38 PM »
Salam.

terima kasih.

seperti yang dibilan ragazzo mungkin monitor rusak, coba cek drivernya juga mungkin juga disebabkan oleh kompabilitas driver pada saat windows update.
Windows 10 Pro 64-bit + avast Premium 11.1.2241
Network tools: Wireshark+CACE Pilot | Android Softphone + Grandstream UCM61xx | MI4i | Running Out of Time (1999)