Author Topic: Antivir nebo informační servis?  (Read 5724 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Liza2404

  • Guest
Antivir nebo informační servis?
« on: February 01, 2013, 01:41:18 PM »
Nevím, zda jsem sama, kdo od Avastu očekává ochranu před viry a nikoli zpravodajský servis. Poslední dobou mi chodí různá zásadní a světem otáčející upozornění typu "soutěž Analytics Challenge vyhrála žena", o která nestojím, obtěžují mne a pokud by mne zajímala, najdu si je někde na místě k tomu určeném.
Je tohle opravdu nutné?

Offline milosK

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 22
Re: Antivir nebo informační servis?
« Reply #1 on: February 01, 2013, 03:17:00 PM »
Dobry den Lizo2404,
a diky za mail i otazku.  Abych na ni odpovedel ... nutne to samozrejme opravdu neni.  Na druhou stranu, ten 'zpravodajsky servis' by mel prinaset zpravy relevantni k bezpecnosti pocitacu coz od nas jini uzivatele vyzaduji.  Trocha bezpecnostni osvety je ku prospechu veci protoze nektere ciny uzivatele ani dobry antivirus nezachrani.  (a ano uznavam ze konktretne tato zprava o Analytics Challenge rozhodne neni z bezpecnostniho ranku ale spis zajivamovost ci public relation ;).   

V kazdem pripade, pokud nechcete zadne notifikace videt, otevrete prosim rozhrani AVASTu,  pak >Settings > Popups a v dialogu si u kazde polozky stahnete 20 vterin na 0 vterin.   Tim padem se prestanou zobrazovat.
S pozdravem a pranim pekneho dne i vikendu (snad to tentokrat klapne)
Milos Korenko
reditel marketingu

Liza2404

  • Guest
Re: Antivir nebo informační servis?
« Reply #2 on: February 01, 2013, 04:43:10 PM »
Díky za odpověď. Škoda, že věci už nemůžou sloužit jen svému účelu a jsou prošpikovány různými PR. Po pravdě, nevěřím tomu, že jakákoli vaše upozornění si budou číst právě ti uživatelé, kterým, jak zmiňujete, ani antivir nemusí při jejich aktivitách pomoct; kromě toho většina těch upozornění byla skutečně zábavně zpravodajských, nikoli edukačních, pokud se pamatuju. Ale každopádně za tip pro mne jako uživatele děkuji, jdu to zablokovat.

Liza2404

  • Guest
Re: Antivir nebo informační servis?
« Reply #3 on: February 01, 2013, 04:51:00 PM »
Jen malé PS: pokud si zablokuju popup, ve kterém chodí tyhle zprávy, zablokuju si i ohlášení aktualizace, je to tak, že?
Takže možnost zablokovat si izolovaně tyto zprávy jako takové neexistuje? Pak to tedy můj problém neřeší ani kosmeticky...

Offline chocholo

  • Poster
  • *
  • Posts: 645
  • BSC, GSC, MCP
    • Avast
Re: Antivir nebo informační servis?
« Reply #4 on: February 01, 2013, 05:20:54 PM »
V nastavení je možnost nastavit dobu trvání u různých tzpů popup oken zvlášť. Oznámení o (hrozícím) nebezpečí (aktualizace) lze nechat zapnuté.

Liza2404

  • Guest
Re: Antivir nebo informační servis?
« Reply #5 on: February 01, 2013, 05:56:24 PM »
V tom případě prosím o nasměrování, protože pokud nejsem barvoslepá, tak okno, v kterém chodí tyhle libůstky, si zablokuju zároveň s oznamováním aktualizací, obě tyhle věci mi vyskakujou zeleně - nebo se mýlím?
Oznámení o hrozícím nebezpečí je něco jiného, to nechám zapnuté samozřejmě, ale chci vědět i o aktualizacích. Orientuju se tedy podle barvy...
(Nedá mi to, ale není spamující antivir trochu protimluv?)

tdej

  • Guest
Re: Antivir nebo informační servis?
« Reply #6 on: December 24, 2013, 09:31:56 PM »
Skvělá vánoční nabídka se změnila v ještě skvělejší novoroční nabídku ... jak se po každém probuzení počítače ze spánku těším, co všechno mi Avast nabídne  >:(

V lednu dokonce přibyla nabídka stát se na webu neviditelným ... vánoční ani novorční spamování tedy nekončí.

Stačila by taková maličkost ... moci vypnout okna s nevyžádanou reklamou. Jestli si někdo myslí, že pruzením si získá zákazníky, tak pak už opravdu nevím.
« Last Edit: January 11, 2014, 09:28:08 PM by tdej »