Author Topic: Avast blokuje nacitani webu a editoru v Joomla  (Read 4904 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline radek178

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 39
Avast blokuje nacitani webu a editoru v Joomla
« on: February 20, 2013, 11:24:15 AM »
Ahoj,

potrebuju poradit jak je mozne zabranit Avastu (pouzivam posledni verzi 7) aby blokoval webovy obsah. Mam s tim obrovske problemy. Avast nepovoli nacteni casti nekterych webu, ale take blokuje moje vlastni weby. Mam nekolik webu, kde pouzivam, legalni a zakoupene sablony, ktere obsahuji Javascript. Avast se s nim asi nema rad a neustale blokuje jeho nacitani. Vsechny weby mam postavene na Joomla a Avast blokuje i nacteni editoru, kterym vytvarim clanky (JCEditor).

Samozrejme vim, ze kdyz vypnu webovy stit, tak je po problemu, ale to se pripravim o dulezitou soucast ochrany a hlavne o to, proc jsem k Avastu prechazel. Jakmile totiz vypnu webovy stit, web je okamzite za necelou pul sekundu nacteny. Jak frontend, tak backend nebo backend  s editorem.

Netvrdim, ze moje weby jsou navstevovany desetitisici lidmi denne, ale vadi mne jen pomysleni, ze kdokoli na svete pouzivajici Avast (pouzivam temer defatulni nastaveni, krom par malickosti jako je nehazet do truhly, ale mazat apod.) se v podstate nedostane na muj web a vidi z nej paskvil. Nechci, aby Avast blokoval moje weby, na kterych neni nic zavadneho. Jak to mam resit? Kontaktoval jsem uz i technickou podporu, ale nic se nevyresilo. Mam jeste platne licence na Kaspersky, ktery ma take webshield a problemy nezpusobuje, ale vadil mne v necem jinym, ale zda se, ze s Avastem mam problemu jeste vic. Podotykam, ze stejne problemy dela i beta verze 8.
« Last Edit: February 20, 2013, 11:32:20 AM by radek178 »

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Avast blokuje nacitani webu a editoru v Joomla
« Reply #1 on: February 20, 2013, 11:40:45 AM »
Ahoj,
jakou detekci avast! hlasi? Zkuste pridat screenshot alertu a seznam URL, na kterych to hlasi.

Dekuji,
Milos

Offline radek178

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 39
Re: Avast blokuje nacitani webu a editoru v Joomla
« Reply #2 on: February 20, 2013, 11:46:21 AM »
On nic nedetekuje - nehlasi vir nebo neco podobneho. Tady jde o to, ze proste blokuje nejaky skripty nebo neco, co web potrebuje, aby se vubec nacetl jeho obsah. Po vypnuti Avastu je web okamzite zobrazen. To stejne to dela pri nacitani toho editoru, ktery je urcite javascriptovy. Nejsem ale programator, tudiz se muzu plest v popisu. Nicmene se urcite nepletu v nepouzitelnosti Avastu a nekterych webu ci toho zmineneho editoru. Delal jsem z toho i video. Mozna je nekde mam.

Nekdy staci stranku refreshovat a nacte ji spravne hned a bez "kecu", ale jindy se proste stane, ze ani refresh nepomuze a web se nacita klidne minutu. Po vypnuti Avastu je ale nacten hned. V podstate se jedna o to, ze pri zapnutem Avastu je napriklad administrace webu zcela nepouzitelna temer ve 100% pripadu a frontedn funguje tak, jak se prave Avastu zachce.

Navic i kdyz mam weby dane do vyjimek webshieldu, tak jsou presto blokovany.
« Last Edit: February 20, 2013, 01:10:53 PM by radek178 »