Poll

Je Anti-theft spolehlivé řešení proti krádeží mobilu?

Ano
Částečně, za příznivé konstelace (zloděj je BFU) dokáže telefon vrátit majiteli
Ne, znám lepší (doporučte jaké)

Author Topic: [Avast Mobile Security] Smysl Anti-theftu?  (Read 3714 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Franz Ferdinand

  • Guest
[Avast Mobile Security] Smysl Anti-theftu?
« on: February 12, 2013, 09:15:57 AM »
Zdravím. Mám jen takovou připomínku ke smyslu Anti-theftu. Dle informací vývojáře má být AT při provedení root-instalace imunní proti návratu k továrnímu nastavení. Podle mých zkušenosti to ale tak není. Už několikrát jsem musel od píky přeinstalovávat firmware na telefonu s nainstalovaným AT v pokročilém režimu. Přesto že byly zapnuty všechny bezpečnostní prvky, po AT modulu nebylo po přeinstalaci ani památky. To u mě budí pochyby jestli je skutečně AT účinný způsob ochrany mt před odcizením jak.je prezentován.
Pokud je můj závěr správný potom nemá s AT potenciální alespoň trochu technicky znalý zloděj žádný problém, stačí když z mobilu hned po ukradení vytáhne baterku a SIM a doma na PC do toho prostřednictvím update služby výrobce nahraje čistý stock firmware. Od této chvíle už majitel nemá žádný kontakt se svým telefonem :-( Byl bych rád kdyby mě to někdo vyvrátil ale myslím že to tak bude.
« Last Edit: February 12, 2013, 09:22:02 AM by Franz Ferdinand »

Offline Filip Havlicek

  • Avast team
  • Massive Poster
  • *
  • Posts: 2647
Re: [Avast Mobile Security] Smysl Anti-theftu?
« Reply #1 on: February 13, 2013, 10:05:39 AM »
Dobrý den,

rootovaný AT přežije návrat k tovární nastavení (tedy Nastavení-Zalohovaní a obnovení dat-Obnovení továrních dat), ale ne flash ROM. Pokud flashujete ROM jinou nez CM, AT nepřežije (pokud vím, CM má nějakou podporu pro zachovávání aplikací). Jak jistě víte, flash ROM by se dal přirovnat k formátu na PC, pokud nemá ROM nějakou podporu pro zachovávání aplikací, nepřežije flash nic.

Filip