Author Topic: Avast 8 update software  (Read 13543 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vyosek

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #15 on: March 27, 2013, 01:44:46 PM »
Zdravim panove:)

Odkud\s cim porovnava Avast US seznam nainstalovane SW. Bohuzel se mi stava, ze nekontroluje nektere programy, ac jsou ve standardni lokaci Program Files, resp. PF (x86).

Je v planu pridani moznosti, ze by bylo mozne zvolit, kde je SW instalovan?

Jinak tento doplnek k Avastu naopak ocenuji, zejmena pro bezne uzivatele, ci mene zdatne uzivatele, je prinosem. Ne kazdy je ochotny co cca 14 dni kontrolovat aktualitace vsemozneho SW co ma v PC

Diky a jsem s pozdravem,
m.vyoral - vyosek - moderator antiviroveho fora viry.cz

Offline igor

  • Avast team
  • Serious Graphoman
  • *
  • Posts: 11848
    • AVAST Software
Re: Avast 8 update software
« Reply #16 on: March 27, 2013, 02:04:25 PM »
Seznam známých/monitorovaných programů je obsažen ve virové databázi - stejně tak metoda zjišťování, zda/kde je daný program nainstalován.
S nestandardními lokacemi u programů, které tato funkce "zná", by problém být neměl - ale tento nástroj nemá být náhradou např. za PSI, čili ne všechny programy jsou kontrovány. Důraz je kladen hlavně na hodně rozšířené programy, jejichž chyby jsou bezpečnostní hrozbou pro systém.

Čili pokud konkrétní program není vůbec monitorován, není možné si jej ručně přidat - avast! by nevěděl, jaká je jeho poslední verze, kde k němu stáhnout aktualizace, jak je nainstalovat atd.
Pokud víte o nějakém programu, který ve standardním umístění monitorován avastem je, ale v uživatelském nikoli, pak bychom asi potřebovali více informací, o co konkrétně se jedná.