Author Topic: Avast 8 update software  (Read 13589 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mirek1

  • Guest
Avast 8 update software
« on: March 06, 2013, 08:37:28 AM »
Dobrý den pánové.Měl bych výtku a to snad jedinou..?
Ta nová funkce update software je pro mne za trest.Né li pro zbytek populace.Co je komu potom,že mám starý soft.Až já budu chtít,tak si ho ručně aktualizuju.Ano,jde to.Ale proč ta funkce nejde vypnout na trvalo.Vypnu to po spuštění PC a druhý den ráno je funkce zapnutá.Já to ale razantně odmítám.Buďte tak hodni a do příště zkuste tuto funkci zastavit tak,aby nebyla aktivní.Tak snad je v celku normální,že bych do programu nemusel chodit,pokud já sám nechci.
Jako celek se mě nový Avast nelíbí,ale netrávím pohledem do aplikace 10 hodin,že.Dělejte si se vzhledem co chcete,ale opatrně s přidáváním funkcí,které i třeba jen trošku znepříjemnují život normálního uživatele.Děkuji.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Avast 8 update software
« Reply #1 on: March 06, 2013, 08:48:31 AM »
Dobry den,
neaktualizivany hodne rozsireny SW (Java, Flash, Adobe Reader apod.) jsou cilem exploitu a tak aktualizovany SW prave zaplatuje chyby, ktere exploity vyuzivaji.

Milos

Offline igor

  • Avast team
  • Serious Graphoman
  • *
  • Posts: 11849
    • AVAST Software
Re: Avast 8 update software
« Reply #2 on: March 06, 2013, 09:20:13 AM »
Funkci jistě jako neaktivní nastavovat nebudeme, protože má výrazný bezpečnostní dopad. Nicméně pokud máte pocit, že ji nepotřebujete, můžete si ji odinstalovat (v závislosti na operačním systému a jazyce něco jako Ovládací panely / Přidat/odebrat software / avast! Antivirus / Změnit/Odebrat a na stránce Změnit odškrtnout Software Updater).

Mirek1

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #3 on: March 06, 2013, 10:55:32 AM »
Aha.Díky
Já si ty bezpečtnostní prvky klidně nainstaluju,ale prohlížeč mě nikdo nutit nebude.Bordel dělaj už od verze 3.
Apropo,proč musím opisovat CAPTCHu i reglej.  ::)

vladas6274

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #4 on: March 06, 2013, 05:44:23 PM »
Zdravím, myslel jsem že Avast! IS 8 neobsahuje funkce z Avast!Premier, konkrétně Software Update.
Pak bych měl dotaz, zda je možné přejít IS na Premier. Sice jsem psal na dotaz, ale zatím nikdo nereagoval.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Avast 8 update software
« Reply #5 on: March 07, 2013, 09:08:44 AM »
Zdravím, myslel jsem že Avast! IS 8 neobsahuje funkce z Avast!Premier, konkrétně Software Update.
Pak bych měl dotaz, zda je možné přejít IS na Premier. Sice jsem psal na dotaz, ale zatím nikdo nereagoval.
Dobry den,
Porovnani produktu: http://www.avast.com/compare-antivirus

Milos

vladas6274

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #6 on: March 07, 2013, 09:17:13 AM »
Zdravím, myslel jsem že Avast! IS 8 neobsahuje funkce z Avast!Premier, konkrétně Software Update.
Pak bych měl dotaz, zda je možné přejít IS na Premier. Sice jsem psal na dotaz, ale zatím nikdo nereagoval.
Dobry den,
Porovnani produktu: http://www.avast.com/compare-antivirus

Milos

Dobrý den, díky za reakci. Porovnání jsem samozřejmě znal, proto jsem pokládal dotaz. Po aktualizaci AIS7 na AIS8, mám funkci, která hlídá aktualizace SW.
Ještě bych rád odpověď na možnost přechodu z AIS na AP. díky

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Avast 8 update software
« Reply #7 on: March 07, 2013, 02:15:12 PM »
Zdravím, myslel jsem že Avast! IS 8 neobsahuje funkce z Avast!Premier, konkrétně Software Update.
Pak bych měl dotaz, zda je možné přejít IS na Premier. Sice jsem psal na dotaz, ale zatím nikdo nereagoval.
Dobry den,
Porovnani produktu: http://www.avast.com/compare-antivirus

Milos

Dobrý den, díky za reakci. Porovnání jsem samozřejmě znal, proto jsem pokládal dotaz. Po aktualizaci AIS7 na AIS8, mám funkci, která hlídá aktualizace SW.
Ještě bych rád odpověď na možnost přechodu z AIS na AP. díky

Ano, prechod je mozny.

Milos

zeds

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #8 on: March 08, 2013, 01:06:08 AM »
Přidávám se k Mirkovi1 s výtkou k funkci Software update ve v.8. Přestože mám Firefox updatovaný na aktuální verzi 19, Avast (free verze) mi tvrdošíjně hlásí verzi 18 a už několik hodin se snaží na pozadí "připravit" její update. Nevím, odkud bere Avast aktuální číslo verze testovaného programu. Díval jsem se dokonce i do registrů Windows, a všude tam mám správnou verzi Firefoxu (tedy 19.0 cs). Nezbývá, než vyzkoušet update Avast!8, nabízený v anglické části fóra, nebo se vrátit k staré dobré sedmičce...  :-\
--------------------------------------------
Tak ani po aktualizaci se nic nezměnilo. Vypínám Software update a začnu se shánět po Avast! 7.x. Neporadíte mi někdo nějaké bezpečné místo na sosání?
Dík.
« Last Edit: March 08, 2013, 01:22:51 AM by zeds »

Mirek1

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #9 on: March 08, 2013, 07:56:24 AM »
ZEDS: Mám ignorovat a už neotravuje,avšak je stále připraven,to však nevadí.Nikdo mě nebude cpát co já sám nechci.Dám si update až uznám já za vhodné.Nejvíc mě tedy nakrknul ten prohlížeč.To nemá obdoby.
« Last Edit: March 08, 2013, 07:58:10 AM by Mirek1 »

zeds

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #10 on: March 08, 2013, 11:16:58 AM »
Já jsem se vrátil k avast!7 (7.0.1474) - staženo z: http://www.sosej.cz/Software/Antiviry/Avast-Home-Edition. A už mě nezlobí ani SW update, ani vnucovaný Internet Explorer.

Mirek1

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #11 on: March 08, 2013, 02:51:15 PM »
No uvidím,možná si ho nechám.Ale byl to poslední update z mé strany.Dnes sic je nová,tu ještě vemu a skončil jsem.

Blanka

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #12 on: March 17, 2013, 09:13:16 AM »
Dobry den, vcera jsem si stahla novou verzi Avastu 8. Hned jsem tam mela napsano, ze zkusebni rezim je 30 dnu. Dnes jsem zapla PC a najednou tam mam jen 18 dni.. Dale me to pise Software Updater ze je 40% kritickych. Ukazuje to hlavne na Javu 6 ,ze je k dispozici. Pokud ji chci nainstalovat,tak stale i po instalaci me to pise, ze je k dispozici aktualizace.uz nevim co s tim mam delat. A o odesilani posty ani nemluvim.Co s tim poradite prosim . Dekuji

Nakole

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #13 on: March 23, 2013, 08:39:40 AM »
Funkci jistě jako neaktivní nastavovat nebudeme, protože má výrazný bezpečnostní dopad. Nicméně pokud máte pocit, že ji nepotřebujete, můžete si ji odinstalovat (v závislosti na operačním systému a jazyce něco jako Ovládací panely / Přidat/odebrat software / avast! Antivirus / Změnit/Odebrat a na stránce Změnit odškrtnout Software Updater).

Dekuji za objasnění, a návod pro odstranění software updater.
Štíty, aktualizace a sebeobrané mechanizmy nemají tedy bezpečnostní dopad, protože jdou v Avastu i vypnout. A přidané komponenty co mají bezpečnostní dopad, ty jdou jen odinstalovat. To muselo dát práci, něco podobného vymyslet.

Miki_CZ

  • Guest
Re: Avast 8 update software
« Reply #14 on: March 26, 2013, 08:29:27 AM »
Dobrý den,
rovněž se přikláním k tzv. "buzeraci" ze strany Avastu, je opravdu jen moje věc kdy a jaké programy si aktualizuji, navíc ochrana není jen v antivirovém produktu, ale správně nastaveném firewallu. Proto uvítám, když bude možné tento "spyware" vypnout natrvalo. Rád bych jen upozornil vývojáře Avast, že ne vždy ta nejvyšší verze produktů, které Avast hlídá je bezpečná a bez chyb (stabilní) !!! Pokud si kupuji antivir, tak chci antivir, pokud budu chtít hlídání aktualizací, tak si na to něco pořídím. Bohužel Avast a jeho podpora místo toho, aby řešili problémy, které jeho verze má, viz v.7 a technical support, které jsem tam zaslal za platící firmu, tak řeší něco méně podstatné. Možná by se nad sebou Avast měl zamyslet....

Přeji hezký den..
Miki..