Author Topic: konflikt avast 8 z programem pocztowym  (Read 15575 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kzbyszek

  • Guest
konflikt avast 8 z programem pocztowym
« on: March 11, 2013, 12:05:58 PM »
Witam i proszę o pomoc. Od lat używam avasta jako antywirusa i the bat jako klienta poczty. Po aktualizacj avasta do wersji 8 Program pocztowy przy każdorazowej prubie połączenia z serwerem poczy generuje błąd który wskazuje że avast pośredniczący w skanowaniu poczty nie dostarczył ważnego certfikatu. Mogę albo łaczyć się na zwykłych portach 25 i 110 albo wyłaczyć w opcjach avasta skanowanie na portach SSL/TLS których używam. Nie mogę zaimportować dothe bat certfikatu Avast Mail Scanner Root certificate bo nigdzie nie moge go pobrać. Proszę o radę czy da się gdzieś pobrać ten certfikat bo być może to rozwiąże problem.Poniżej zamieszczam link do screenu z błędem.
http://img255.imageshack.us/img255/5561/thebat.jpg

Neska

  • Guest
Re: konflikt avast 8 z programem pocztowym
« Reply #1 on: March 20, 2013, 10:47:26 AM »
Chyba rozwiązałam problem, przynajmniej częściowo.

Odinstalować i zainstalować na czysto avasta.
Nie wiem, czy to akurat było istotne, ale zmieniłam SMTP na bezpieczne na zwykłym porcie STARTTLS 25
Utworzyć i wysłać nową wiadomość z konta, które robi problemy
Powinno wyskoczyć okienko avastowe z informacją o nieważnym certyfikacie
Importować

Na razie działa. Znaczy za każdym razem wrzeszczy, że serwer nie dostarczył certyfikatu źródłowego, ale go ignoruję :)

kzbyszek

  • Guest
Re: konflikt avast 8 z programem pocztowym
« Reply #2 on: March 20, 2013, 08:39:31 PM »
Próbowałem przeinstalować avasta i the bat i nic nie pomogło. Nie chcę rezygnować z bezpiecznych portów ssl. Na razie w opcjach skanowania poczty wyłączyłem kontolę ssl. Na portach STARTTLS nie łączy się z serwerem pocztowym a sam avast się nie odzywa. Mogę też używać standartowych portów 25 i 110 wówczas avast nie zgłasza żadnych komunikatów. Zostanę na razie na tym co jestem. The Bat jest bezpiecznym programem bo pozwala podglądnąc wiadomość na serwerze przed jej pobraniem i otwarciem. Przy kilku kontach pocztowych sprawdzanych co parę minut nie chcę widzieć żadnych komunikatów bo robi się ich tyle ,że trudno się opędzić, a przecież gdzieś w końcu ten certyfikat powinien być do pobrania.

Frantz

  • Guest
Re: konflikt avast 8 z programem pocztowym
« Reply #3 on: March 28, 2013, 09:10:04 PM »
Witam,
mam ten sam problem z certyfikatem przy pobieraniu/wysylaniu poczyt poprzez bat-a (po pobraniu najnowszej wersji avasta).
Jak na razie jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie ze skanowania poczty.
Pobierałem przeróżne certyfikaty ale "tego" najwyraźniej brak. Trudno tez zweryfikowac jakiego certyfikatu brakuje bo w okienku informującym o braku tegoż właśnie certyfikatu takiej informacji nie ma.
« Last Edit: March 28, 2013, 09:29:34 PM by Frantz »

wrt

  • Guest
Re: konflikt avast 8 z programem pocztowym
« Reply #4 on: March 29, 2013, 06:16:47 PM »
Witam,
Miałem tem sam problem, rozwiązałem go korzystając z instrukcji z tego linku: http://www.avast.com/faq.php?article=AVKB91#idt_01
Niestety po angielsku ale wszystko jest w miarę podobne.
W skrócie, trzeba wyeksportować z windy certyfikat avast i dodać do The Bat!
U mnie zadziałało :)
Pozdrawiam

JacekB

  • Guest
Re: konflikt avast 8 z programem pocztowym
« Reply #5 on: March 29, 2013, 11:23:16 PM »
A mnie już powoli szlag trafia. Używam Avasta od ok. 4 miesięcy na Win 7 Home Premium. Rozpocząłem od wersji 7 potem program zaktualizował się do wersji 8 i się zaczęło. Najpierw nie mogłem pobrać poczty Windows Live, pomogło dopiero wyeliminowanie skanowania poczty (to po co jest osłona poczty?) a od kilku dni , bez żadnej mojej ingerencji typu zmiana ustawień, doinstalowanie jakiegoś programu nie mogę wysłać żadnego maila. Pełna blokada, nie chce żadnego certyfikatu, smtp milczy jak grób i pojawia się komunikat:
Błąd serwera: 421
Odpowiedź serwera: 421 Cannot connect to SMTP server 81.219.55.202 (81.219.55.202:25), NB connect error 1460
Serwer: 'smtp.inetia.pl'
Identyfikator błędu w programie Poczta usługi Windows Live: 0x800CCC67
Protokół: SMTP
Port: 25
Zabezpieczenie (SSL): Nie
Jak to cholerstwo zmusić, aby odbierał pocztę po skanowaniu i żeby można było też pocztę wysyłać. Wszelkie rady mile widziane, oprócz oczywiście takiej: "kup inny program".
Z góry dzięki za pomoc

Frantz

  • Guest
Re: konflikt avast 8 z programem pocztowym
« Reply #6 on: April 04, 2013, 09:26:18 PM »
Witam,
Miałem tem sam problem, rozwiązałem go korzystając z instrukcji z tego linku: http://www.avast.com/faq.php?article=AVKB91#idt_01
Niestety po angielsku ale wszystko jest w miarę podobne.
W skrócie, trzeba wyeksportować z windy certyfikat avast i dodać do The Bat!
U mnie zadziałało :)
Pozdrawiam
Sprawa niby prosta, do zrobienia - niestety u mnie nie ma tego certyfikatu o którym mowa w linkowanym artykule...
Na razie szukam gdzieś po sieci...

kzbyszek

  • Guest
Re: konflikt avast 8 z programem pocztowym
« Reply #7 on: April 11, 2013, 10:34:53 PM »
Sprawa niby prosta z eksportem certyfikatu, ten link też znalazłem w sieci tylko w mojej windzie 8 przejrzałem wszystkie certyfikaty i avasta nie mam więc z eksportu nici. Na razie jadę na wyłączonej opcji skanowania ssl/tls.

kzbyszek

  • Guest
Re: konflikt avast 8 z programem pocztowym
« Reply #8 on: April 12, 2013, 01:29:03 PM »
Wreszcie się udało, zastanawiałem się dlaczego na dwuch komputreach nie mam certfikatu avasta a na innych taki certyfikat jest. Dopiero połączenie z windows update i ściągnięcie z opcjonalnych aktualizacji poprawki z certfikatami dla windows zainstalowało ten certfikat. Potem już wszystko odbywa się tak jak w cytowanym poniżej linku. Avast i nietoperz wreszcie działają tak jak należy. Dziękuję wszystkim za pomoc, temat już do zamknięcia.