Author Topic: Posílání e-mailů z klienta Thunderbird přes SMTP  (Read 8070 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

devo

  • Guest
Posílání e-mailů z klienta Thunderbird přes SMTP
« on: March 18, 2013, 01:48:39 PM »
Dobrý den.

Používám pošt. klienta Thunderbird a posílání pošty přes SMTP v kombinaci s Avastem šlo bez problémů do včerejšího čtvrtka. Nyní dostávám hlášku "Při odesílání zprávy nastala chyba. Poštovní server odpověděl: 5.7.1 ..." a v další části: "Client host rejected: Access denied. ...". Zkrátka SMTP přestalo fungovat. Poskytoval (UPC) mi sdělil, že takových stížností mají stovky a že JDE O CHYBU POSLEDNÍ VERZE AVASTU. Měl jsem tehdy ještě verzi 7.** a upgradoval jsem na verzi 8.

Ani to nepomohlo a odesílání přes SMTP mi stále nefunguje.

Obrátil jsem se na technickou podporu Avastu a po celém dnu čekání jsem dostal stručný odkaz na http://www.avast.com/cs-cz/faq.php?article=AVKB29#artTitle. Nechám stranou, že se zde řeší něco úplně jiného (avast! Outlook Add-In). Na této stránce je odkaz i pro nastavení Thunderbirda (http://www.avast.com/faq.php?article=AVKB28), ale obávám se, že i zde je řešeno poněkud něco jiného (nastavení SSL účtů...).

Já mám ovšem problém s tím, že i když žádné SSL šifrování a autentizaci nepoužívám, pošta přes SMTP mi posílat nejde. Ano - když vypnu mailový štít v Avastu, tak poštu odešlu (to ale není řešení, obávám se).

Prosím o co nejrychlejší radu.

Děkuji
d.


majlo

  • Guest
Re: Posílání e-mailů z klienta Thunderbird přes SMTP
« Reply #1 on: March 19, 2013, 01:26:51 PM »
Dobrý den,

mám identický problém. Pokud vypnu mailový štít, TB funguje.

M.

Offline hectic-mmv

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 240
Re: Posílání e-mailů z klienta Thunderbird přes SMTP
« Reply #2 on: March 19, 2013, 01:32:35 PM »
Dobry den,

prosim, muzete poslat na vanek@avast.com tzv support package? Avast gui | podpora | vygenerovat balicek pro podporu...

Pripadne muzete poslat i primy kontakt na upc support pokud ho mate z predchozi komunikace? Pokud se jedna o stovky stiznosti, je velmi divne, ze nas od nich jeste nikdo nekontaktoval.

diky a hezky den,
Michal Vanek
avast! QA

atomin

  • Guest
Re: Posílání e-mailů z klienta Thunderbird přes SMTP
« Reply #3 on: March 19, 2013, 04:36:36 PM »
Dobry den,
mam stejny problem. Pred nekolika dny jsem provedl upgrad avastuPro na posledni verzi. Thundebird od te doby neodesila ani neprijima emaily. Po vypnuti mailoveho stitu funguje Thundebird bez problemu.

diky
a.

atomin

  • Guest
Re: Posílání e-mailů z klienta Thunderbird přes SMTP
« Reply #4 on: March 31, 2013, 10:51:33 PM »
Diky, zde je presnejsi popis:

Konfigurace: Windows 7, AvastPro ver. 8.0.1483, Thundebird 17.0.4, postovni servery: volny.cz, gmail.com, vlastni servery na hostingovych sluzbach.

Pri spustenem AvastuPro a zapnutem mailovem stitu nedojde k prijmu ani odeslani emailu.
Pokud emailovy stit vypnu, vsechno bezi jak ma.
Prijem se tvari, jako kdyz pracuje, ale nic nestahne, nehodi chybu.
Odeslani nekdy skonci timeoutem, obcas hlaskou:
Pri odesilani zpravy nastala chyba. Postovni server zaslal neocekavanou uvítací zprávu: "concurrent connection limit in avast! exceeded(pass:0,processes:thundebird.exe[50])".

Pokud emailovy stit vypnu, bez problemu prijmu a odeslu emaily.

Zde je chyba: