Author Topic: Posílání pošty pomocí SMTP  (Read 10322 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mkarel

  • Guest
Posílání pošty pomocí SMTP
« on: March 15, 2013, 02:12:30 PM »
Dobrý den,

používám program Thunderbird, poštu odesílám přes server SMTP. Nyní to přestalo jít a podpora poskytovatele (UPC) mi říká, že jde o problém poslední verze programu AVAST a že si mám změnit jeho nastavení.

Bohužel jsem nedokázal přijít na to, které nastavení změnit a jakým způsobem. Budu povděčen za radu, čím přesnější, tím budu raději.

Děkuji

P.S. Tuším, že mě na něco takového AVAST při aktualizaci ve vyskakovacím okně upozorňoval, předpokládal jsem ale, že se mne informace netýká, tak jsem okno odklepl a teď už se k němu nemám jak dostat.

mkarel

  • Guest
Re: Posílání pošty pomocí SMTP
« Reply #1 on: March 15, 2013, 02:38:44 PM »
Bohužel děje se mi tak právě po instalaci (automatické) nové verze, pokud se tedy od včerejška něco nezměnilo.

Používám Avast Free Antivirus, verze 8.0.1483

Edit: Chyba, kterou mi Thunderbird hlásí: An error occured sending mail: The mail server sent incorrect greeting: Cannot establish SSL with SMTP server 213.46.255.15:465, SSL_connect error 5:connection closed.
« Last Edit: March 15, 2013, 02:42:01 PM by mkarel »

Olina

  • Guest
Re: Posílání pošty pomocí SMTP
« Reply #2 on: March 20, 2013, 11:23:59 PM »
Používám Windows Live Mail a od včerejší aktualizace také nemohu odeslat poštu přes SMTP server.  Po vypnutí (zastavení) mailového štítu se pošta bez problémů odešle.

Chybové hlášení:
Došlo k neznámé chybě.
Chyba serveru: 421
Odezva serveru: 421 Cannot establish SSL with SMTP server 213.46.255.15:465, SSL_connect error 5:connection closed
Server: 'smtp.upcmail.cz'
ID chyby služby Windows Live Mail: 0x800CCC67
Protokol: SMTP
Port: 25
Zabezpečení (SSL): Ne
« Last Edit: March 20, 2013, 11:29:33 PM by Olina »

franta

  • Guest
Re: Posílání pošty pomocí SMTP
« Reply #3 on: March 25, 2013, 11:59:43 PM »
I ja mam potize odeslat e-mail pres server smtp.upcmail.cz; prestalo mi to fungovat asi 18.3. (presne to nevim).
Mam take ucet na Seznamu, a mel jsem SMTP protokol pro Seznam i UPC nastaveny stejne, se sifrovanim SSL.
Nastesti odesilaji mailu pres Seznam mi stale funguje bez problemu. Muzu doporucit.
Thuderbird (mam verzi 17.0.3), i kdyz se jej pokusim nastavit, aby nepouzival sifrovani, ma svou hlavu s stejne sifruje.
Nemyslim si, ze by chyba byla v antiviru, ale jeste jsem nemel cas na podrobnou analyzu.

atomin

  • Guest
Re: Posílání pošty pomocí SMTP
« Reply #4 on: March 31, 2013, 10:27:00 PM »
Dobry den,
nejsem pripojeny pres UPC a chyba je u mne stejna nebo podobna.

Konfigurace: Windows 7, AvastPro ver. 8.0.1483, Thundebird 17.0.4, postovni servery: volny.cz, gmail.com, vlastni servery na hostingovych sluzbach.

Pri spustenem AvastuPro a zapnutem mailovem stitu nedojde k prijmu ani odeslani emailu. Pokud emailovy stit vypnu, vsechno bezi jak ma.
Prijem se tvari, jako kdyz pracuje, ale nic nestahne, nehodi chybu.
Odeslani nekdy skonci timeoutem, obcas hlaskou:
Pri odesilani zpravy nastala chyba. Postovni server zaslal neocekavanou uvítací zprávu: "concurrent connection limit in avast! exceeded(pass:0,processes:thundebird.exe[50])".

Pokud emailovy stit vypnu, bez problemu prijmu a odeslu emaily.

Donedavna to fungovalo jak ma, bez potreby nastavovani, chyba je jednoznacne na strane AVASTu  :-\

diky




atomin

  • Guest
Re: Posílání pošty pomocí SMTP
« Reply #5 on: March 31, 2013, 10:31:08 PM »
Zde je chybova hlaska: