Author Topic: Mailový štít - vkládání poznámek do zpráv  (Read 7389 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline PetrK

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Mailový štít - vkládání poznámek do zpráv
« on: March 22, 2013, 10:18:29 PM »
Zdravím a jdu s dotazem. Mám Avast Internet Security, po poslení aktualizaci ve verzi 8.0.1483.

Zhruba od prosince minulého roku mě Avast nevkládá poznámky do čistých odchozích ani příchozích zpráv.  Předpokládám, že se tak stalo zřejmě po nějaké aktualizaci programu. Domnívám se tedy správně, že v nových verzích Avastu již tato možnost není?
V nastavení mailového štítu mě totiž možnost vkládat poznámky do zpráv chybí, dříve tam samozřejmě  byla.

Předem děkuji za odpověď.
« Last Edit: March 22, 2013, 10:21:56 PM by PetrK »

Offline IvanM

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 58
  • Senior Project Manager
    • Avast Software a.s.
Re: Mailový štít - vkládání poznámek do zpráv
« Reply #1 on: March 25, 2013, 10:48:47 AM »
Dobrý den,
tato funkcionalita byla z programu odebrána v minulých releasech.
Do mailu se vkládá poznámka jen když je infikovaný.


standa.e

  • Guest
Re: Mailový štít - vkládání poznámek do zpráv
« Reply #2 on: June 27, 2013, 04:55:50 AM »
Báječné... Protože si Avast 8 na mém jiném počítači tuto schopnost uchoval z předchozích verzí, strávil jsem příjemných 8 hodin řešením problému, který problémem nakonec není |:-(
Úplně nerozumím tomu, proč byla tato funkcionalita z GUI odebrána. Každý odeslaný e-mail byl vlastně zároveň reklamou na Avast. A naopak e-mail bez poznámky, že byl na odeslání zkontrolován, ve mně budí jen podezření, že odesílatel nemá nainstalovaný ani antivir...
Opravdu nechápu, proč jste se zřekli toho sebevědomého punce "tahle zpráva byla kontrolovaná námi a jsme přesvědčení, že je čistá!" Že byste si tedy nebyli Avastem sami jistí?

Každopádně - když jsem zjistil, že jde o featuru a ne o bug, bylo řešení snadné. Stačí vložit do souboru C:/Program Data/Avast/EmailShield.ini do sekce [EmailScanner] následující řádky:

InsertNoteCleanMsgIn=1
InsertNoteInfectedMsgIn=1
InsertNoteCleanMsgOut=1

(mám to hned pod
SubjectForSuspiciousMsg=*** SUSPICIOUS ***
)

Potom restart počítače a znovu spuštění služeb Avastu.

Pevně doufám, že se k úplnému vysekání téhle funkce Avast neodhodlá. Pro mě důležitá je a volitelná by zůstat měla. Nikomu neškodila. Prázdná zpráva prostě nedokazuje, že je neinfikovaná, může znamenat pravý opak!

Jo, v XP hledejte v Documents and Settings/All users/Data Aplikací/Avast...

A pokud průběžně aktualizujete, může to být třeba ve staré složce Alwil/Avast5/

Ještě snad -

Offline PetrK

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Mailový štít - vkládání poznámek do zpráv
« Reply #3 on: June 30, 2013, 12:24:39 AM »
Díky za návod Stando. Bylo by to jednoduché, kdyby u mě nebyl problém zřejmě mezi židlí a klávesnicí  ;) .  Strávil jsem na tom asi 3 hodiny a vzdávám to. Při pokusu upravený soubor uložit mě to neustále hlásí "Přístup byl odepřen" ... "K provedení je nutné oprávnění správce"... a podobně.  Přitom přihlášený jako správce jsem, vše ostatní v PC co může dělat jenom správce provádět mohu. Zkoušel jsem všechno možné, ale už si nevím rady. Říkal jsem si například, že asi musím vypnout Avast, ovšem nevím jak, vypnout jdou pouze štíty a to nepomohlo. Jinak na mém noťasu mám Win 7.

Pod všechno co jsi napsal, se mohu jenom podepsat. Absolutně nechápu, proč byla tato funkce z Avastu odebrána. Tato funkcionalita přeci ke každému slušnému antiviru automaticky patří a to z důvodů, které jsi již popsal. Možná bych ještě pochopil, kdyby funkcionalita byla vypuštěna z free verze, ovšem u placené verze to absolutně nechápu.

Hlavně že se do Avastu přidávají funkce, které mají často s antivirem málo společného a jenom zbytečně obtěžují. Začíná to už samotnou instalací Avastu, kterou musím vždy provádět ručně a to pouze proto, abych zakázal nainstalovat Google Chrome. Kdybych tento prohlížeč chtěl, tak si jej nainstaluji sám a nepotřebuju kvůli tomu Avast který mě ho při "doporučené" instalaci bezostyšně vnutí a nainstaluje. K čemu v té instalaci je, to by mě skutečně zajímalo. Snažím se nezasvinit si počítač softwarem, který nepotřebuji! Takže když instaluji Avast, předpokládám že instaluji Avast a nikoliv ještě něco jiného.
Funkce Software Updater, to je něco podobného. Sice autoři mohou namítat že s bezpečností to souvisí protožer je třeba mít vždy aktuální SW, ovšem funkci automatické aktualizace mají v sobě defaultně impementovány jak prohlížeče tak i ostatní programy. Avast se svou funkcí Software Updater se tedy pokouší duplicitně o to samé, co si programy dělají samy i bez Avastu. Tedy další zbytečné, otravné a zdržuící hlášky.  Celý Software Updater vypnout nelze, takže jsem musel u každého programu zvlášť nastavit "ignorován".
Pokud to takhle půjde dál, budu mít za chvíli počítač natolik mnohonásobně chráněn a natolik bude všechno hlídat a obstarávat za mě, že na normální práci mu nezbyde kapacita a mě čas. Přitom to, co bylo užitečné a s antivirem automaticky souvisí, bylo vypuštěno. Dost těžce pochopitelné.

Musím říct, že Avast tvrdošíjně používám od začátku co jsem si koupil první PC, tedy někdy od r. 1997. Mnoho let, až do r. 2007 jsem používal placenou verzi na firmu, pak jsem skončil s podnikáním takže na doma jsem 5 let používal free verzi. Loni jsem se opět rozhodl pro placenou verzi, která obsahuje též Firewall.  Za měsíc mě končí licence a bohužel musím konstatovat, že velmi přemýšlím nad otázkou, zda obnovit licenci Avastu a nebo se podívat po něčem jiném.  Po něčem, kde nebudou zbytečnosti které zbytečně zatěžují výkon počítače, ale budou tam užitečné funkce které má slušný antivir obsahovat.
Avast býval dříve mnohem přívětivější. Program u kterého se začínám obávat aktualizace, abych zase neztratil dlouhý čas nad nějakou novou funkcí kterou nepotřebuji, která nejde vypnout a musím tedy obětovat další čas pročtením fóra zda nenajdu odpověď zde, to je mě docela na nic.  Mimochodem toto fórum je také přehlednost sama. Chodím se spíše vyjímečně, takže mě dnes stálo chvíli času než jsem se vůbec zorientoval že české příspěvky najdu pod složkou non-english zone. No teď už to vím, tak si to snad budu pamatovat.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Mailový štít - vkládání poznámek do zpráv
« Reply #4 on: July 01, 2013, 09:37:37 AM »
Dobry den
pro rucni editaci souboru patricich avastu musite vypnout self-defence: Settings->Troubleshooting.

Milos

GabrielGorta

  • Guest
Re: Mailový štít - vkládání poznámek do zpráv
« Reply #5 on: July 02, 2013, 01:01:46 PM »
PetrK

Vypnut sa tie funkcie daju, a myslim ze su to dobre funkcie,...
Je jasne ze kazdy SoftWare (a teda aj kazdy proces) zatazuju CPU (procesor) a RAM (docasnu fyzicku pamet) ale myslim ze ak by mal byt kazdy clovek tak obozretny aby to nezatazovalo PC tak by rovnou MOHLY ZACAT VYRABAT PC BEZ WINDOWS ako pred 60 rokmi. SoftWare ktory AVAST obsahuje je praveze dost potrebny k zabezpeceniu k PC,... A ako vnucuje Google Chrome, tak to je praveze dobre, lebo mozilla a Chrome maju ako jedine vyhladavace dobru obranu, narozdiel od Exploweru ktory obsahuje plugin Aktivex - ktory ma takove dieri, ze by som pomocou Trojskeho kone (Zadných vrátok) vedel ovladnut kazdy PC na svete u ktorych pouzivatelia vyuzivaju Explower, a to ani nie som dospeli.
Ak chces pouzivat iny prehliadac tak pocitaj ze hocikto moze pouzit toto: http://www.soom.cz/index.php?name=articles/show&aid=318&title=IE-jako-backdoor
Preto pouzivam Chrome, ktory tento prvok neobsahuje.
Jedine co s tebou suhlasim je o tych e-mailoch, tá funkcia s pridavani poznamok Avastu k e-mailom mi tiez chyby.

Jan Nabelek

  • Guest
Re: Mailový štít - vkládání poznámek do zpráv
« Reply #6 on: July 03, 2013, 01:26:07 AM »
...Absolutně nechápu, proč byla tato funkce z Avastu odebrána. Tato funkcionalita přeci ke každému slušnému antiviru automaticky patří a to z důvodů, které jsi již popsal. Možná bych ještě pochopil, kdyby funkcionalita byla vypuštěna z free verze, ovšem u placené verze to absolutně nechápu.
Mně teda tahle funkce vůbec nechybí, nikdy jsem ji nepoužíval a dost dobře nechápu k čemu je protistraně sdělení že můj mail byl zkontrolován Avastem verze XY... Pokud budu útočník, tak napsat si do zprávy mohu co chci, něčenu takovému přeci nemůže nikdo soudný věřit a spoléhat se může pouze na kotrolu svým vlastním AV. Vždy když jsem dostal nějaký řetězový mail, kde byly dole mraky těhle patiček o zkontrolování, zdálo se mi to trochu infantilní. To není nijak na škodu že ji vypustili.
Quote
Funkce Software Updater, to je něco podobného. Sice autoři mohou namítat že s bezpečností to souvisí protožer je třeba mít vždy aktuální SW, ovšem funkci automatické aktualizace mají v sobě defaultně impementovány jak prohlížeče tak i ostatní programy. Avast se svou funkcí Software Updater se tedy pokouší duplicitně o to samé, co si programy dělají samy i bez Avastu.
No jak které programy, všechny se určitě samy neaktualizují. Tahle funkce mi naopak nepřijde tak špatná, u laických uživatelů kteří netuší nic o aktualizaci a bezpečnosti může trochu pomoci. Akorát že zpočátku nebyla dost vychytaná, občas mi hláísila nesmyslná varování, neuměla správně poznat neaktuální verze. Ale v poslední době mi to přišlo v pořádku...
Quote
Pokud to takhle půjde dál, budu mít za chvíli počítač natolik mnohonásobně chráněn a natolik bude všechno hlídat a obstarávat za mě, ...
Ano k tomu by měl software sloužit, vy se můžete díky tomu soustředit na svoji práci... :-) Výkonu na to je přeci dost...

Offline PetrK

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Mailový štít - vkládání poznámek do zpráv
« Reply #7 on: July 03, 2013, 11:38:22 PM »
... A ako vnucuje Google Chrome, tak to je praveze dobre, lebo mozilla a Chrome maju ako jedine vyhladavace dobru obranu, narozdiel od Exploweru ktory obsahuje plugin Aktivex - ktory ma takove dieri, ze by som pomocou Trojskeho kone (Zadných vrátok) vedel ovladnut kazdy PC na svete u ktorych pouzivatelia vyuzivaju Explower, a to ani nie som dospeli.
Ak chces pouzivat iny prehliadac tak pocitaj ze hocikto moze pouzit toto: http://www.soom.cz/index.php?name=articles/show&aid=318&title=IE-jako-backdoor....
Google Chrome nechci, protože používám Mozillu která mě plně vyhovuje a jsem na ni zvyklý. Až ho budu chtít, stáhnu si ho a nainstaluju sám, ze své vlastní vůle. Když instaluji Avast nebo cokoliv jiného, automaticky předpokládám že instaluji toto a nikoliv ještě něco dalšího, co nechci!  Nesnáším programy,  u kterých musím být při každé instalaci ve střehu protože se pokouší zasvinit mě PC nějakým dalším smetím, které nepotřebuji. Umím se sám rozhodnout, co si nainstaluji abych to používal a co nikoliv.

S argumenty ohledně IE sice souhlasím, ovšem z vlastní zkušenosti také vím, že málo který uživatel začne používat jiný prohlížeč než na který je zvyklý jenom proto, že mu ho Avast nainstaloval. Avast instalací Goigle Chrome většině uživatelům pouze zasviní HDD dalším zbytečným programem, který jenom zbytečně zabírá místo protože jej uživatel stejně používat nebude..
« Last Edit: July 03, 2013, 11:44:04 PM by PetrK »