Author Topic: avast! Mobile Security - jak to vlastně funguje ?  (Read 4019 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
avast! Mobile Security - jak to vlastně funguje ?
« on: April 21, 2013, 12:30:45 PM »
Dobrý den,

mám obrovské dilema a to je použití avast! Mobile Security. Proč, na fóru http://androidforum.cz je neustálá a nekonečná diskuse o viru, malwaru, nebo jakémkoliv škodlivém kódu pro platformu android.

Ostatní funkce bezpečnostních řešení chápeme, ale co alespoň já chápu jinak, než ostatní je, že jsem zastánce bezpečnostních řešení v telefonu/tabletu a hájím myšlenku, preventivní ochrany systému, který používám.

Můžete mě a jiným uživatelům vysvětlit jak funguje antivirová ochrana u Vašeho avast! Mobile Security na androidu, co obsahuje antivirová databáze a jak pozná a bojuje proti " virům " ? Můžete prosím o detailní a věcné vysvětlení problému " virů " na androidu. Máte antivirovou ochranu, jak funguje, co umí, na jakém zakladě tvoříte virovou databázi a jak nás chrání ? Co je vir, na nadroidu ?

Že je to jiné, jako u windows víme.
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III

Offline denics

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
    • avast!
Re: avast! Mobile Security - jak to vlastně funguje ?
« Reply #1 on: April 22, 2013, 06:08:07 PM »
Dobrý den,
zjednodušeně, avast! stejně jako verze na PC využívá ochranu residentní (štít SMS zpráv, webový štít, štít aplikací a štít souborů). Tato residentní ochrana pomáhá chránit telefon v proti malwaru zaslanému skrze SMS zprávy, kopírovanému do telefonu jako soubor, instalovanému jako aplikace nebo proti (pro telefon) škodlivému obsahu z webu.

Pro detekci takového malware je stejně jako v případě avastu pro PC použito virových definic stahovaným během pravidelných updatů.

Samozřejmě že pokud dbáte na práva aplikací jako zodpovědný uživatel systému Android poté se riziko nákazy stažené v aplikacích z Google Play snižuje ale jako zbytečný bych ho určitě neviděl. Už jen díky dalším užitečným funkcím jako jsou Firewall, Anti-Theft nebo Network meter.

Více informací nemůžeme z bezpečnostních důvodů zveřejnit.
Denis Konopiský - avast! VirusLab | Android & Windows Malware | VPS Operations | Whitelisting