Author Topic: avast znefunkčnený  (Read 4737 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dr727

  • Guest
avast znefunkčnený
« on: May 11, 2013, 11:27:32 PM »
Dobrý večer v pc mám už zrejme nejaký ten deň vírus ktorý stupňuje na obrátkach najprv to začalo tak že som nemohol aktualizovať avast potom mi začali vyskakovať kontextové okná s tou istou stránkou a teraz už ani nemôžem ísť na facebook lebo každú odoslanú správu to vyhodí za spam čo mám robiť keď avast ten vírus nevie nájsť a nemôžem aktualizovať verziu? Skúšal som už aj stiahnuť novú z tejto stránky ale tá ma žiada aby som odinštaloval tú starú (mám ešte verziu 6.0.1367) a nikde pri starej verzii nieje tlačidlo uninstall dokonca ani v program files rozmýšľam či to neskúsim cez ovládací panel ale bojím sa že ak odinštalujem avast tak vírus sa automaticky namnoží alebo urobí v pc šarapatu ak má v sebe nejaký deštrukčný kód...Chcel by som hlavne vedieť ako môžem znovuobnoviť funkčnosť automatickej aktualizácie nová verzia si s vírusom už dúfam poradí.

Našiel som v pc ešte jeden detail medzi najčastejšie spúšťanými súbormi je súbor main.lua.txt je to akýsi súbor Cheat Enginu hoci Cheat Engine takmer nepoužívam a ani ho nemám medzi automaticky spúštanými programami v msconfig. Tak by som sa chcel opýtať či to môže nejak súvisieť s mojim problémom.

Našťastie nie som počítačový analfabet tak som si poradil aj sám :D zistil som že avast nemám už rok a pol aktualizovaný čo ma zaskočilo a až tu na fóre som zistil že avast mal vo februári 2012 problém a vtedy vlastne znemožnil aktualizáciu systému rád by som bol ak by firma urobila (ak sa to dá) nejaký prieskum aby zistila koľko užívateľov avastu má podobný problém lebo síce bola verzia k stiahnutiu len pár hodín ale avast je nastavený tak aby sa sám aktualizoval každé 2 hodiny! takže o tom podľa mňa ľudia ani nevedia a problém je tiež že pokiaľ nenavštívite toto fórum tak fakt len málo kto si je schopný s takouto chybou poradiť...Ja mám teraz v pc kto vie koľko vírusov :D prehľadávam to som pri 13% a už je tu prvý som zvedaví koľko ešte pribudne ;)
« Last Edit: May 12, 2013, 04:02:53 PM by dr727 »