Author Topic: JS:Decode-AKO [Trj]  (Read 3042 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Starec

  • Guest
JS:Decode-AKO [Trj]
« on: June 17, 2013, 12:18:38 PM »
Pár dní mi Avast nachádza  výr JS:Decode-AKO [Trj]  Čo stým ďalej? Keďže ho dokáže detekovať, musí vedieť v ktorých súboroch, sa to nachádza a mohol by poskytnúť zoznam, prípadne postup, alebo čím túto pliagu odstrániť. Údajne je to dáky textový súbor a má niečo spoločné s aplikáciou Java. 
Prosím o riešenie čím skôr.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2296
Re: JS:Decode-AKO [Trj]
« Reply #1 on: June 17, 2013, 03:45:37 PM »
Dobry den,
vlozte sem screeshot hlasky avastu, tam by melo byt videt, kde se to detekuje.

Milos

Starec

  • Guest
Re: JS:Decode-AKO [Trj]
« Reply #2 on: June 18, 2013, 10:56:11 AM »
Žiaľ to už nepôjde. Včera som trocha pogooglil o tomto probléme a tak sa zdá, že sa mi to podarilo vyriešiť. Takže mi už Avast  nič nehlási ani neblokuje stránky. Ako som písal má to niečo s Javou. Odinštaloval som z PC všetko čo z ňou súviselo, zložky, súbory, textové dokumenty, komplet prečistil registre, vymazal staré zálohy, dokonca pre istotu aj staré mail (údajne to prichádza cez ne) Urobil novú zálohu systému a čuduj sa ono to zmizlo. Samozrejme komplet nová inštalácia Javy a tak isto aj nová záloha. Takže to teraz je OK. Ovšem som sa dočítal, že tento vyrus sa niekomu objavoval znova a znova a nepomohlo iba komplet reinstal operať. systému. Tak som zvedavý dokedy to vydrží u mňa.
Zatiaľ dík za ochotu, ak by bol problém dám vedieť a snáď návod ktorí som popísal pomôže aj inému ak sa mu podobná vec vyskytne.