Author Topic: Avast! Free Antivirus upgrade na placenou verzi + další dotazy  (Read 8396 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tazatelX

  • Guest
Dobré sobotní dopoledne,

mám tři drobné dotazy, snad se najde ochotný rádce s jasnou a jednoznačnou odpovědí.

1) zvažuji zakoupení placené verze Avast! Internet Security nebo Avast! Premier (spíše druhou variantu). Je vhodnější původní Avast! Free (verze 8 ) před instalací ručně odinstalovat nebo ponechat instalátor, který tak učiní sám? U některých aplikací je paradoxně doporučováno původní produkt nechat, jinde (ve většině případů) se doporučuje prvotní odinstalace nižší verze. OS je v jednom PC Windows 7 Pro 64 bit, v druhém 32bit XP Home.

2) předpokládám, že si ihned mohu stáhnout plně funkční 30denní verzi výše uvedeného placeného produktu a po tuto dobu si ji odzkoušet, přičemž mezi tím provedu platbu s následným obdržení licenčního klíče. Nedojde tedy k významnému zpoždění? Instalátor je společný pro 32/64bitové systémy?

3) umožňuje firewall Avastu „poloautomatický“ učící režim, který přímo dotazuje uživatele co pustit a co nikoliv? Obdobně jako je tomu u konkurenčního ZoneAlarmu.

Předem děkuji za zodpovězení výše sepsaných dotazů.

GabrielGorta

  • Guest
Re: Avast! Free Antivirus upgrade na placenou verzi + další dotazy
« Reply #1 on: June 30, 2013, 09:42:02 AM »
Dobré sobotní dopoledne,

mám tři drobné dotazy, snad se najde ochotný rádce s jasnou a jednoznačnou odpovědí.

1) zvažuji zakoupení placené verze Avast! Internet Security nebo Avast! Premier (spíše druhou variantu). Je vhodnější původní Avast! Free (verze 8 ) před instalací ručně odinstalovat nebo ponechat instalátor, který tak učiní sám? U některých aplikací je paradoxně doporučováno původní produkt nechat, jinde (ve většině případů) se doporučuje prvotní odinstalace nižší verze. OS je v jednom PC Windows 7 Pro 64 bit, v druhém 32bit XP Home.

2) předpokládám, že si ihned mohu stáhnout plně funkční 30denní verzi výše uvedeného placeného produktu a po tuto dobu si ji odzkoušet, přičemž mezi tím provedu platbu s následným obdržení licenčního klíče. Nedojde tedy k významnému zpoždění? Instalátor je společný pro 32/64bitové systémy?

3) umožňuje firewall Avastu „poloautomatický“ učící režim, který přímo dotazuje uživatele co pustit a co nikoliv? Obdobně jako je tomu u konkurenčního ZoneAlarmu.

Předem děkuji za zodpovězení výše sepsaných dotazů.


1) pri avaste je jedno ci odinstalujes free a pak nainstalujes premier alebo ci das priamo upgradovat (je to to same)
2) instalator je spolocny (funguje aj na 32bit aj na 64bit OS) a zalezi ze cez aky ucet (paypal, master card, visa a pod.) to kupujes, nektore platby trvaju dlhsia niektore kratsie.
3)Ano, je to mozne.

tazatelX

  • Guest
Re: Avast! Free Antivirus upgrade na placenou verzi + další dotazy
« Reply #2 on: June 30, 2013, 12:10:13 PM »
Děkuji za informace. Ono je možné řadu věcí odzkoušet, jenže nechci zrovna v tomto případě experimentovat a zdržovat se opravou chybného postupu. I tak musím ještě dořešit odinstalování firewallu třetí strany, který v posledním čase způsobuje jen problémy.


tazatelX

  • Guest
Re: Avast! Free Antivirus upgrade na placenou verzi + další dotazy
« Reply #3 on: July 05, 2013, 12:07:35 AM »
Avast jsem tedy povýšil do stavu Premier. Vše proběhlo rychle, intuitivně, bezproblémově.

Dotaz zní - překontroloval jsem stav integrovaného firewallu Windows 7 Pro 64bit ... firewall je aktivní. Má být skutečně integrovaný firewall aktivní?
« Last Edit: July 05, 2013, 12:16:31 AM by tazatelX »

GabrielGorta

  • Guest
Re: Avast! Free Antivirus upgrade na placenou verzi + další dotazy
« Reply #4 on: July 05, 2013, 12:16:23 PM »
Firewall mozes nechat aktivny, ale niekedy ani netreba, lebo ked kupujes pocitac tak ti uz tam zviknu dat nejaky firewalovy program,... (ale ak si si niesi isty ze ho tam mas, tak mozes ho nechat zaplej, nic sa nestane ked ti pojdu dva firewalli zaroven,...)

tazatelX

  • Guest
Re: Avast! Free Antivirus upgrade na placenou verzi + další dotazy
« Reply #5 on: July 06, 2013, 11:07:02 AM »
Díky! Já jsem právě zvyklý, že si mnou instalovaný firewall sám vypne integrovaný „woknový“, zde se tak nestalo. Jde mi o to, aby časem nedocházelo k situacím, že ač akci povolím v Avastu, tak Win firewall to utne. No uvidíme. Je to takové - pro mě - netradiční.

Další dotaz -  Přepnu se do SafeZone. Zde potřebuji v prohlížeči načíst věci z CD-ROM ... bohužel sice CD-ROM jakožto jednotku vidím, ale obsah je zcestný ... nejedná se o obsah vypálených dat na CD-ROM, nýbrž o data z HDD. Je možno i v SafeZone využívat data z CD-ROM? Kde to nastavím, co pro to mohu udělat?
« Last Edit: July 06, 2013, 01:26:17 PM by tazatelX »

GabrielGorta

  • Guest
Re: Avast! Free Antivirus upgrade na placenou verzi + další dotazy
« Reply #6 on: July 06, 2013, 02:04:39 PM »
o safezone som si niesom isty, ale tusim by malo ist aj HDD ale aj vymenne media (CD mechanika, usb,...) tiez cez spustit cez safezone.

tazatelX

  • Guest
Re: Avast! Free Antivirus upgrade na placenou verzi + další dotazy
« Reply #7 on: July 06, 2013, 07:05:35 PM »
Mně to právě nejde. Samozřejmě - musím dodat, že se jedná o soubor spojený s JAVOU. JAVA byla povolena ve firewallu, načtení jednotky proběhne - mohu si ji nalistovat, ale obsah vidím špatně (jiné složky atd.). Navíc obsah nejde otevřít. Jestliže v té chvíli vyberu HDD, normálně obsah vidím a do složek se dostanu.

//tak se mně to teď stalo. Jak jsem psal předtím. Jede mně zároveň firewall v Avastu Premier a zároveň ve Windows. Aplikace vyvolala dotaz v obou, což mě prudí. Předpokládám, že firewall v Avast! Premier je plnohodnotným řešením, které není třeba doplňovat integrovaným ve Woknech. Tudíž je možné integrovaný vypnout, bez obav, že dojde k problému na straně bezpečnosti PC. Je to tedy tak? Přiznám se, že mně trochu vadí, jak si Avast sám firewall nevypne, či nevyvolá nějakou hlášku ohledně tohoto.
« Last Edit: July 06, 2013, 09:30:53 PM by tazatelX »

kravmaga

  • Guest
Re: Avast! Free Antivirus upgrade na placenou verzi + další dotazy
« Reply #8 on: August 22, 2013, 01:35:16 PM »
Dobry den,
Potreboval by som radu.Firma ,ktora mi skladala PC mi nainstalovala avast(myslim,ze 5.verzia),pricom mi povedali,ze po roku skonci jeho licencia.Avast  mi prestal fungovat cca pred 2 tyzdnami  pricom ho vsak nemozem odinstalovat a nahradit novym.
Vzdy sa objavi okno kde to chce zaregistrovat na dalsi rok.
Neviete mi poradit ako by som ho odinstaloval?
Vopred dakujem.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Avast! Free Antivirus upgrade na placenou verzi + další dotazy
« Reply #9 on: August 22, 2013, 04:31:40 PM »
Dobry den,
Potreboval by som radu.Firma ,ktora mi skladala PC mi nainstalovala avast(myslim,ze 5.verzia),pricom mi povedali,ze po roku skonci jeho licencia.Avast  mi prestal fungovat cca pred 2 tyzdnami  pricom ho vsak nemozem odinstalovat a nahradit novym.
Vzdy sa objavi okno kde to chce zaregistrovat na dalsi rok.
Neviete mi poradit ako by som ho odinstaloval?
Vopred dakujem.
Dobry den,
odinstalovat jde napr. pomoci http://www.avast.com/cs-cz/uninstall-utility
BTW: pokud mate Free verzi tak tam jde jen o bezplatnou registraci.

Milos