Author Topic: Error: SSL handshake timed out  (Read 13356 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

davijan

  • Guest
Error: SSL handshake timed out
« on: August 25, 2013, 03:26:41 PM »
Hello, I am unable to connect to the server and update avast Avast Mobile Security. Displays only error message: Error: SSL handshake timed out. Also I can not connect from avast account to be able to send commands to a mobile phone or a backup for my phone. WIFI is not working on my phone (I do not use it), I use GSM connection from the operator Telefonica O2. I tried the "fix connection problems", but only displayed an error message. I also tried to uninstall and reinstall, but without success. I got Avast in mobile for a long time, before everything worked normally. In what may be the problem?

Dobrý den, nedaří se mi připojit k avast serveru a aktualizovat Avast Mobile Security. Zobrazí se pouze chybová zpráva: Chyba: SSL handshake timed out. Také se nemohu připojit z avast účtu, abych mohl poslat příkazy pro mobilní telefon ani pro zálohu mého telefonu. WIFI je nefunkční na mém telefonu (nepoužívám jej), používám GSM připojení od operátora O2 Telefónica. Zkoušel jsem nabídku "Opravit problémy s připojením", ale zobrazí se jen chybová zpráva. Zkoušel jsem také odinstalovat a znovu nainstalovat, ale bez úspěchu. Já mám Avast v mobilu delší dobu, dříve vše normálně fungovalo. V čem může být problém?

svehlak

  • Guest
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #1 on: August 26, 2013, 03:50:25 PM »
Which error message is displayed when "fix connection" option is used?

davijan

  • Guest
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #2 on: August 26, 2013, 11:50:23 PM »
I do not know exactly, the program I tried to disconnect from my online account and the account can not connect back. The "fix connection" is now unavailable. When trying to connect to an online account: "service is not currently available, please try again later" when trying to update the virus database: "Connection to update server failed, verify that you are connected to the Internet", in an attempt to repair the connection it was: "error: SSL handshake timed out". I have (rooting) Sony Ericsson Xperia Ray, a few months OK, probably after some update stopped update the virus database "virus database was obsolete" and since then I can not connect. Internet connection should be fine, other applications work. I did not make any changes.

davijan

  • Guest
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #3 on: August 26, 2013, 11:59:58 PM »
The "fix connection" it stopped the message "Connecting to the Web ..." perhaps ".. server" or ".. interface", I do not know, and then display the message "SSL handshake timed out".

Offline Filip Havlicek

  • Avast team
  • Massive Poster
  • *
  • Posts: 2647
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #4 on: August 27, 2013, 12:15:30 AM »
Didn't you, by any chance, block AMS in the Firewall section?

Filip

davijan

  • Guest
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #5 on: August 27, 2013, 10:03:01 AM »
I tried to turn off and turn on the firewall - no change. Block AMS  no found, no service is blocked.

Offline Filip Havlicek

  • Avast team
  • Massive Poster
  • *
  • Posts: 2647
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #6 on: August 27, 2013, 10:05:23 AM »
Did you try both WiFi and 3G connections?

Filip

davijan

  • Guest
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #7 on: August 27, 2013, 12:52:23 PM »
WIFI adapter and Bluetooth are unfortunately on my phone not working, you can not turn it on. I can only use the 3G connection from Telefónica O2

Offline Filip Havlicek

  • Avast team
  • Massive Poster
  • *
  • Posts: 2647
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #8 on: August 27, 2013, 01:04:47 PM »
Hmm, so I suppose rebooting your phone is not working as well, right?

Filip

PS: Až teď jsem si všimnul, že jste psal i v češtině. Pokud chcete, můžeme se přepnout do ní.

davijan

  • Guest
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #9 on: August 27, 2013, 01:59:39 PM »
Super, čeština je pro mě jednodušší. Zkoušel jsem telefon restartovat, dále Avast celý odinstalovat a znovu nainstalovat, povolit firewall, zakázat firewall, ale problémy jsou pořád stejné. Nemůžu se propojit s online účtem "Služba je momentálně nedostupná, zkuste to později". Přitom jsem žádné nastavení od původního nastavení neměnil. Aktualizace fungovaly několik měsíců bezchybně až do situace, kdy jsem si před několika dny všiml, že "virová databáze je zastaralá", proto jsem dal aktualizaci ručně a nastaly tyto problémy. Mohl bych uvažovat o nějakém problému s nastavením internetu, ale ostatní aplikace se k internetu připojí normálně. Jiné antiviry ani firewally v telefonu nainstalované nemám a ani jsem je nezkoušel. Tak už nevím

Offline Werner

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 867
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #10 on: August 27, 2013, 04:00:10 PM »
It would be wise to keep the thread in english language, as solutions we offer in the forum aren't just for the customer asking the question
- it's also a living FAQ that continually grows and provides answers for others aswell.

Offline Filip Havlicek

  • Avast team
  • Massive Poster
  • *
  • Posts: 2647
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #11 on: August 27, 2013, 06:26:58 PM »
It would be wise to keep the thread in english language, as solutions we offer in the forum aren't just for the customer asking the question
- it's also a living FAQ that continually grows and provides answers for others aswell.

I'll move the topic to Czech section then.

Offline Filip Havlicek

  • Avast team
  • Massive Poster
  • *
  • Posts: 2647
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #12 on: August 28, 2013, 11:50:40 AM »
Zkousel jste i Backup? Pokud ne, zkuste odinstalovat Mobile Security i Anti-Theft a pote nainstalovat Backup. Pokud nebude fungovat ani ten, napadaji me tri moznosti:

1) Vsechny nase servery jsou zablokovany u Vas na telefonu. Vzhledem k tomu, ze mate rootovane zarizeni, ta moznost tu je.
2) Z nejakeho duvodu jste blokovan na vsech nasich serverech. Je mozne, ze O2 prislo k nejakym drive blokovanym IP adresam, a my je jeste neodblokovali. Bohuzel vzajemne overeni je netrivialni. Mohl bych se pokusit to zjistit tady u nas, pokud byste mel sanci zjistit svou vnejsi IP adresu (coz by melo jit navstevou nejakeho "What's my IP" webu).
2) Poskytovatel pripojeni blokuje nase servery. Vzhledem k tomu, ze mate O2, se mi to nezda pravdepodobne.

Filip

davijan

  • Guest
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #13 on: August 28, 2013, 01:35:43 PM »
Backup jsem zkoušel také a také se nelze připojit. 

ad 1) jak by k tomu mohlo dojít, když Avast dříve normálně fungoval ?
ad 2) IP připojení telefonu od O2 je 37.188.235.190 .
ad 3) to by nejspíš museli mít problémy všichni nebo alespoň většina uživatelů O2, což jste asi nezaznamenali.

Pokud je to příliš složité, tak si s tím nelamte hlavu. Sice mi to bude líto, protože jsem jinak s Avastem jak na PC, tak na telefonu spokojený, ale nezbude nic jiného než jej odinstalovat a najít jinou vhodnou alternativu. Děkuji

davijan

  • Guest
Re: Error: SSL handshake timed out
« Reply #14 on: August 30, 2013, 01:04:16 PM »
Dobrý den,

tak jsem asi nalezl v čem je problém. Je to s největší pravděpodobností v souvislosti s FUP od operátora O2. Mám tarif se 150 MB FUP. Když jsem se nemohl připojit, byl jsem už za těmi 150 MB. Ode dneška mám další zúčtovací období a vše funguje normálně.