Author Topic: Optimálny HW pre Avast  (Read 4239 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Optimálny HW pre Avast
« on: September 08, 2013, 02:32:40 PM »
Aká sa odporúča HW konfigurácia pre Avast? Mám trochu starší PC a Avast z neho robí nepoužiteľné železo.

GabrielGorta

  • Guest
Re: Optimálny HW pre Avast
« Reply #1 on: September 08, 2013, 04:48:40 PM »
Minimalne (a višší):
HDD: 500MB (volne pre avast)
RAM: 128MB
CPU: Procesor Pentium 3 - 1.6Ghz
---
Doporučene (a višší):
HDD: 1GB (volne pre avast)
RAM: 512MB - 1024MB (čož je 1 GB)
CPU: 2.4 Ghz
« Last Edit: September 08, 2013, 04:52:02 PM by GabrielGorta »

Mirek14

  • Guest
Re: Optimálny HW pre Avast
« Reply #2 on: November 26, 2013, 10:16:52 AM »
Quote
CPU: Procesor Pentium 3 - 1.6Ghz
Rekl bych, ze tohle bude asi dost problém. Prochází mi toho z téhle kategorie rukama hodne, ale Pentium 3 1,6 GHz jsem jeste nevidel. Nejvýs - a to dost vzácne - 1,1, snad 1,2, víc urcite ne.

A tyhle vysoké nároky ukazují i tragiku celé téhle oblasti. Místo aby technologický pokrok, zvysování výkonu a kapacit slouzilo na prvním míste zlepsování performance, uzitecné výkonnosti zarízení, padne znacná cást na ubíjení skúdcú. Ale konec koncú i na nedbalý styl programování vyznacující se vylozeným plýtváním zdrojú podle filosofie, pamet dnes nic nestojí (ríkalo se uz pred 30 lety) a rychlý pocítac to zvládne (ano, kdyz je to poslední hit natrhu, jak je jím vybavený stastný programátor a nemusí k tomu paralelne bezet nic jiného).
« Last Edit: November 26, 2013, 10:34:25 AM by Mirek14 »

GabrielGorta

  • Guest
Re: Optimálny HW pre Avast
« Reply #3 on: November 27, 2013, 04:44:11 PM »
pardon, v tom 1.6Ghz som sa pomilil (pretuknull na klavesnici) ale myslím že sú to nízke systémové požiadavky.
Dnes väčšina priemernýc počítačov má už aj 8 GB Ram a 3.6 Ghz

Mirek14

  • Guest
Re: Optimálny HW pre Avast
« Reply #4 on: November 27, 2013, 09:23:22 PM »
Quote
myslím že sú to nízke systémové požiadavky
Vsechno je relativní, i ten Einstein ;) :)

Mereno tím, co je na trhu v prodeji, más jiste pravdu. Obzvlást u domácích uzivatelú je ale jeste hodne starsích pocítacú v provozu, které jedou hluboko pod 1 GHz. Krome toho jsem to "vysoké" mínil i tak ve srovnání s minulostí, ze by clovek od toho ocekával taky odpovídajícne vyssí výkon a ne ze to bude naládované o to víc balastem a vystavené jiným narústajícím prekázkám. Ono to sice výkonejsí i na konci je, ale nebýt toho vseho, tak bysme ve víc nez  90 % prípadú i dnes s technikou, jez byla standard pred 10 lety, kapacitne pohodlne vystacili.
« Last Edit: November 27, 2013, 09:28:15 PM by Mirek14 »