Author Topic: Falešný poplach - Origin  (Read 3705 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sedma7

  • Guest
Falešný poplach - Origin
« on: September 19, 2013, 09:30:42 PM »
Zdravím,

dnes jsem na Originu chtěla poprvé spustit hru Dead Space 2; hra už byla stažená. Avast ale vyhodil pop-up, že se jedná o trojana a spuštění zablokoval. V pop-upu se nabídly dvě akce (samozřejmě už nevím, jaké to byly, protože za chvíli vyskočil další pop-up s životně důležitou informací od software updateru a Avast, zdá se, nabízí možnost zobrazit pouze poslední pop-up). Nicméně jsem vybrala tu z možností, která se mi zdála méně nesmyslná, a vyskočil mi report, kde jsem nahlásila falešný poplach. Avast přesto přesunul exe soubor do virové truhly. Ve virové truhle jsem dala přesunout soubor do původního umístění. Na Originu se mi přesto nabídla jen možnost znovu stáhnout celou hru (8 GB). A konečně můj dotaz: lze nějak vše vrátit do původního stavu a napravit "škody", které Avast napáchal, abych to nemusela stahovat celé znovu? Díky.
P.S. Software updater jsem si už samozřejmě vypla :)

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Falešný poplach - Origin
« Reply #1 on: September 20, 2013, 10:38:45 AM »
Dobry den,
muzete nam, prosim, napsat umisteni a jmeno souboru, abych jej mohl lepe dohledat (nebo soubor uploadnout na virustotal.com a poslat link na vysledek testu).

Dekuji,
Milos

sedma7

  • Guest
Re: Falešný poplach - Origin
« Reply #2 on: September 20, 2013, 06:23:40 PM »

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Falešný poplach - Origin
« Reply #3 on: September 23, 2013, 05:38:11 PM »
S aktualni VPSkou to nechytame.

Milos