Author Topic: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť  (Read 18878 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BIM

  • Guest
Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« on: October 17, 2013, 05:47:11 PM »
Zdravím, po aktualizaci AVAST Internet Security na AVAST Internet Security 2014 se mě zablokovala celá firemní síť a nyní "nevidím" žádný další PC v síti. Zatím jsem nepřišel na to, jak to nastavit. Nemá prosím někdo další takový problém, popř. si ví rady? Podotýkám, že před touto aktualizací vše perfektně fungovalo!

Předem děkuji za odpověď...

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #1 on: October 18, 2013, 02:10:51 PM »
restart nepomohl?
Quality is also a feature.

BIM

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #2 on: October 18, 2013, 03:26:29 PM »
Dokonce ani mnohonásobný restart nepomohl  :-\

js1

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #3 on: October 21, 2013, 10:24:42 PM »
Skus vsetko odinstalovat s aktualnym "Avast Clear Tool".
Potom skus, ci funguje tvoj siet.
Ked vsetko funguje ako ma fungovat, instaluj Avast Internet Security 2014 este raz.

Ale pokial este nepouzivas Windows 8.1, nedoporucim aktualizacia na avast 2014. Su tam este dost vela chyby a problemy. Verzia 8.0.1497 funguje perfektne.

BIM

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #4 on: October 22, 2013, 06:11:51 PM »
Zdarec, díky za tipy, ale bohužel to nepomohlo. Je to celé strašně zvláštní, na jedno PC se dostanu, na druhé už ne. Přitom obojí mají stejné WIN a nastavení.
Když jsem odinstaloval AVAST, dostal jsem se na všechny PC bez problémů...Už mě to začíná srát (s prominutím). Nedostanu se to PC, u kterého převzal AVAST kontrolu nad Firewall. Tam kde ne, tak se v pohodě dostanu...
Ještě jednou díky a prosím ještě o nějaké tipy...

js1

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #5 on: October 22, 2013, 06:54:39 PM »
Pouzivas Windoes 8.1?

olous

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #6 on: October 23, 2013, 05:08:04 PM »
Mam stejny problem.
Pred aktualizaci fungovalo vse bez problemu, ostatni pocitace v siti videly sdilene slozky a mohli se pripojit.
Zkousel jsem vypnout avast firewall a zapnout windowsi, ale Windows firewall nejde zapnout :(
pouzivam win 7 prof a linux konzole

jozka

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #7 on: October 24, 2013, 09:06:41 AM »
Mam stejny problem.
Pred aktualizaci fungovalo vse bez problemu, ostatni pocitace v siti videly sdilene slozky a mohli se pripojit.
Zkousel jsem vypnout avast firewall a zapnout windowsi, ale Windows firewall nejde zapnout :(
pouzivam win 7 prof a linux konzole
Se stejným problémem jsme bojovali půl dne.  :-\
Nakonec jediné řešení je použít aktuální Avast Clear s ním odstranit všechny aplikace AVASTu, zpřístupnit si skryté soubory a z Program Filles a PogramData ručně odstranit všechny zbytky AVASTU včetně DIR.
Restartovat a nainstalovat zpět verzi 8 která funguje bez problému.
A dokud nebudou mít vše opravené - vyhnout se verzi 2014!
Hlavně informovat všechny na síti, ať si nespustí aktualizaci - je s tím potom zbytečná práce  :(

js1

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #8 on: October 24, 2013, 04:38:37 PM »
@jozka
presne tak !!!
Avast 2014 je potrbne len na Windows 8.1. Na Windows XP az Windows 8 nie je nutne instalovat Avast 2014.

olous

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #9 on: October 24, 2013, 04:59:00 PM »
Uz to funguje. Dik za pomoc

@js1 : v tom pripade me to nemelo nabidnout aktualizaci na WIN7 ???

BIM

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #10 on: October 26, 2013, 04:40:46 PM »
Tak co s tím sakra bude?? Dělá AVAST vůbec něco? Podle toho, co tady čtu na fórech, tak je těch problémů nějak moc...Jak můžou vůbec vypustit takovej paskvil, aniž by to bylo dokonale otestováno...
Mám to předplacené do roku 2015, tak snad doufám, že do té doby ten problém s tou sítí vyřeší. Je taky docela zvláštní, že u některých PC AVAST převezmu tu kontrolu nad Firewall a na jiném ne. Přitom mají oba PC stejné WIN7. Tam kde AVAST kontrolu NEpřevezme, dá se tam dostat, tam kde převezme neudělá s tím nikdo nic...

msviba

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #11 on: October 29, 2013, 11:44:55 AM »
Avast nezveda telefon, neodpovida na tickety ... co je to za firmu? Kdybych to vedel dopredu, tak si od nich nekupuju 10licenci! Dulezite je rict, ze se mi nedari pripojit na ostatni pocitace, kvuli avastu, ze nejde reportovat vadne nahlaseny PUP, ze musim mit 3x registraci abych se dostal az sem.
A pak to nesmyslny opisovani captcha, kdyz uz jsem to udelal u registrace ... vazne me tahle firma nasrala.

GabrielGorta

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #12 on: October 29, 2013, 12:30:12 PM »
Avast poslednou dobov nejak nereaguje na spravy od uzivatelu. Uplne ignoruju zakaznikov, a nepomahaju. Myslím že by sa vám bodol aspon 1 človek ktory bude denne kontrolovat tickety, support, a spravy.
Lebo teraz žiadneho takeho nemate, len vyvijate, pridavate funkcie ale bugy a chyby aplikacie neopravite, lebo ani o tom neviete ze su lebo vobec necitate tickety, support, a spravy.

kama.z

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #13 on: October 31, 2013, 09:32:24 AM »
měl jsem stejný problém, pomohla odinstalace avastclearem v nouzovém režimu při odpojené sítí, vymazání všech odkazů z programfiles a programdata, a při připojení kabelu nastavit na přátelskou síť. Jinak během nedostupnosti PC s novým avastem záhadně jeden den byl počítač pro ostatní přístupný, další dny již nikoli :) Na ostaní PC zatím s aktualizací váhám.

msviba

  • Guest
Re: Aktualizace AVAST - zablokoval celou místní síť
« Reply #14 on: November 01, 2013, 11:23:38 AM »
Jenze ja jsem uz udelal odinstalaci (v nouzovem rezimu) a znovu instalaci. Jenze to nepomohlo. Dokonce se objevily dalsi chyby. Nejde zobrazit seznam zarizeni... a dalsi. Nudi me to uz psat, protoze pisu denne dva pozadavky na avast ticket a na to stejne serou! Telefony nezvedaji!. Takze jedina moznost je doject si na Budejovickou a vysvetlit jim to osobne. Kdyz ani to nepomuze, tak se obratim na COI nebo na sdruzeni ochrany spotrebitelu. Tohle preci neni mozne. Platim za to x tisic rocne a mam s tim vic starosti nez uzitku.