Author Topic: Avast 2014 - blokovanie a mrznutie  (Read 3977 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dreamer8

  • Guest
Avast 2014 - blokovanie a mrznutie
« on: October 24, 2013, 10:19:00 AM »
Po tom co sa mi automaticky nainstalovala nova verzia 2014.9.0.2006, mam viacero problemov. Pouzivam Windows Vista SP2 HP Eng a Comodo firewall.

Po prvom spusteni a taktiez po dvoch restartoch mam stale tieto problemy:

- program PTB Sync sa pri starte nespustil, ani manualne nesiel spustit, ani po vypnuti Avast stitov, nasledujuci den sa spustil a dnes opat nie
- program FF nejde spustit, v spravcovi je zamrznuty proces, ani jeho ukoncenie a dalsi pokus nepomaha
- program IE nejde spustit, po chvili sa spusti ale mrzne uz od zaciatku, uplne, je nepouzitelny
- v programe FreeCommander XE mrzne odstranenie suboru, vyprazdnenie kosa, standardne ukoncenie programu, program nie je nainstalovany v priecinku Program Files, ale na inom disku ako portable, Avast okno analyzy sa zobrazilo len raz pri prvom spusteni, vysledok bol ze vsetko je OK
- program DVB Dream, ktory bol nastaveny aby nahral TV program sa spustil, no nahravanie nie, asi po 20 min. som zaregistroval okno Avast, ktore tam zostalo asi 2 minuty, potom som ho zrusil, nasledne slo zapnut nahravanie manualne
- dalsi den sa program DVB Dream neda spustit vobec
- vo vsetkych pripadoch som skusal vypnut vsetky Avast stity, nepomohlo to ani raz
- menej podstatne - ikona siete sa zobrazuje ako odpojena, cervene x, do siete sa ale dostat mozem a tiez internet funguje

Vsetky problemy zacali ihned po instalacii novej verzie Avast.
Prosim vas tymto o pomoc, kde a ako mozem nove funkcie Avast 2014 vypnut, aspon kym sa neopravia vsetky bugy, prip. ako dosiahnem downgrade na starsiu funkcnu verziu.

Dakujem.

Edit: Doplnujem, pouzivam najnovsie verzie programov uvedenych vyssie. Paradoxne ale nemam problem so spustenim niekolko rokov stareho prehliadaca Orca Browser.

Edit2: Tak dalsi problem, analyza, ktora ma trvat zvycajne 15 sekund mi pri viacerych suboroch trva desiatky minut a viac, momentalne averscheduleservice.exe trva uz asi 2 hodiny, zamerne som to nechal bezat, myslim ze ak to nestopnem, tak to bude trvat vecne.

Edit3: Tak ked zatvorim okno s analyzou, ta sa spusti znova a ta uz trva skutocne 15 sekund, potom vyskoci ze ziadny problem nenajdeny, to sa mi uz stalo min. 2x.

Dalsie info, PO TROCH DNOCH(!!) sa spustil Firefox, heureka! A rovnako aj PTB Sync a je mozne zapnut aj DVB Dream, takze to nieco pri starte blokuje niektore vybrane aplikacie, mozno teda staci opravit tento jeden bug.
« Last Edit: October 24, 2013, 01:13:25 PM by Dreamer8 »

Dreamer8

  • Guest
Re: Avast 2014 - blokovanie a mrznutie
« Reply #1 on: November 06, 2013, 10:59:48 PM »
Tak si odpoviem sam...

Po niekolkych dnoch sa to ustalilo a uz dlhsie je vsetko v poriadku, opravilo sa to teda samo.

Inak tie overovacie kody to je neskutocne, mozno polovica uzivatelov si rozmysli ci bude 5x opisovat kod, alebo spravu ani neodosle...

...Tymto teda dakujem tym, ktori sa pokusili mi odpovedat, ale po opakovanom opisovani kodu to frustrovani vzdali.

GabrielGorta

  • Guest
Re: Avast 2014 - blokovanie a mrznutie
« Reply #2 on: November 08, 2013, 04:23:04 PM »
tie overovacie kody vadia asi kazdemu, avsak po mne avast zatim skoro nikdy nevyzadoval overovaci kod.