Author Topic: Aktualizace virové databáze  (Read 4044 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Damned

  • Guest
Aktualizace virové databáze
« on: October 25, 2013, 03:45:33 PM »
Zdravím, jak mám na počítači, který není připojen k internetu (jen jednou za měsíc při aktualizaci MS), aktualizovat virovou databázi?
Stažený soubor z odkazu aktualizací chce neustále připojení k netu. U předchozí verze soubor vpsupd.exe aktualizoval databázi bez problémů
PC je pracovní, bez připojení k netu, má avast Free Antivirus.

Díky

Damned

  • Guest
Re: Aktualizace virové databáze
« Reply #1 on: October 27, 2013, 09:05:40 PM »
Jinak, aktualizace virové databáze trvá vždy přes 20 minut. Proč? A po 20 minutách oznámý neúspěšný pokus o aktualizaci...
« Last Edit: October 27, 2013, 09:17:03 PM by Damned »

Kubjena

  • Guest
Re: Aktualizace virové databáze
« Reply #2 on: October 28, 2013, 02:45:40 PM »
Hezký den,
dle vašeho vyjádření jsem pochopil, že PC není připojeno k síti Internet. Program AVAST!, však vyžaduje Internetové připojení pro úspěšnou instalaci produktu. Při instalaci synchronizuje data ze serverů společnosti AVAST!. Jedinou možností je připojení PC k síti Internet. K vašemu druhému příspěvku - zřejmě jste připojil PC k síti Internet a pokoušíte se aktualizovat program. Napadá mně jediná možnost a to, jestli máte dostatečně rychlé Internetové připojení. Pokud AVAST! delší dobu stahuje, může mu server přerušit připojení - tzv. timeout.

Damned

  • Guest
Re: Aktualizace virové databáze
« Reply #3 on: October 28, 2013, 02:55:05 PM »
Pro verzi 8, byla k dispozici ke stažení aktualizace virové databáze v exe souboru s názvem "vpsupd.exe", ve velikosti přes 100 MB.
Pro verzi 9 je aktualizační soubor virové databáze (stejný název: http://www.avast.com/cs-cz/download-update) veliký cca 39 MB, ale virovou databázi bez připojení k internetu neaktualizuje, což aktualizační soubor pro verzi 8 dělal.
Připojení mám 30 Mb

Obrázek o aktualizaci je v příloze
« Last Edit: October 28, 2013, 05:57:46 PM by Damned »