Author Topic: Instalace Avast IS  (Read 4190 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Damned

  • Guest
Instalace Avast IS
« on: November 12, 2013, 05:07:53 PM »
Zdravím,
Může mi někdo z Avast teamu vysvětlit, proč je nutné u instalace Avast IS nutné připojení k internetu, když ten PC není připojen k internetu?
Otázka druhá: Proč, se stále snažíte dělat svůj program uživatelsky nepřívětivější?

Nemůžu si pomoci, ale připadá mi to tak, že program od verze 4 více a více mršíte, bez urážky...

Dík za odpověď
« Last Edit: November 12, 2013, 05:29:54 PM by Damned »

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Instalace Avast IS
« Reply #1 on: November 12, 2013, 05:59:07 PM »
Zdravím,
Může mi někdo z Avast teamu vysvětlit, proč je nutné u instalace Avast IS nutné připojení k internetu, když ten PC není připojen k internetu?
Otázka druhá: Proč, se stále snažíte dělat svůj program uživatelsky nepřívětivější?

Nemůžu si pomoci, ale připadá mi to tak, že program od verze 4 více a více mršíte, bez urážky...

Dík za odpověď
Dobry den,
instalujete IS z instalatoru, ktery ma cca 118 MB nebo mate "jen" downloader, ktery teprve stahne cely instalator?
Pokud mate 118MB inslator, tak se Vam IS vubec nenainstaluje?
Pripojeni k internetu je potreba kvuli aktualizaci virove databaze, ktera se provadi automaticky po instalaci.

Milos

Damned

  • Guest
Re: Instalace Avast IS
« Reply #2 on: November 12, 2013, 06:27:40 PM »
Zdravím,
Mám avast_internet_security_setup.exe, velikost na disku 118 MB (123 750 400 bajtů), verze souboru 9.0.2008.177.
Ano, při nepřipojení PC k netu se Avast IS nenainstaluje, při instalaci pouze zobrazí nad linkou průběhu "server nedostupný" a instalace se ukončí.

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 931
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Instalace Avast IS
« Reply #3 on: November 13, 2013, 11:53:19 AM »
Zdravím,
Mám avast_internet_security_setup.exe, velikost na disku 118 MB (123 750 400 bajtů), verze souboru 9.0.2008.177.
Ano, při nepřipojení PC k netu se Avast IS nenainstaluje, při instalaci pouze zobrazí nad linkou průběhu "server nedostupný" a instalace se ukončí.
dobry den, tento "offline" scenar funguje..
Muzu vas poprosit o vice informaci? Screenshot, logy atd...

dekuji
« Last Edit: November 13, 2013, 04:56:40 PM by lukas.hasik »
Quality is also a feature.

Damned

  • Guest
Re: Instalace Avast IS
« Reply #4 on: November 13, 2013, 09:21:35 PM »
Zdravím,
Nyní jsem byl překvapen, že na PC nepřipojeném k netu, byla aktualizace virové databáze dokončena, bez požadavku připojení na net.
Free licence je platná ještě 27 dní, pokud se vyskytne podobný problém, jak jsem výše zmiňoval, zblejsknu to.