Author Topic: Nespokojenost s Avast Mobile Security Premium  (Read 5634 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jenikh

  • Guest
Nespokojenost s Avast Mobile Security Premium
« on: November 12, 2013, 06:16:58 PM »
Dobrý den, mám zakoupen Avast Mobile Security s Premium licencí a poslední dobou pozoruji velmi podivné chování.

Problémy začaly cca před týdnem, kdy po aktualizaci SW přes google play začal Avast při spuštění jakékoliv jiné aplikace neočekávaně padat ('neočekávaně ukončen'). Tento problém jsem hlásil na podporu přes nástroj v programu a nedostal jsem odpověď, nicméně aktualizace druhý den již to nedělá.

Nicméně od té doby pozoruji jiné problémy:
- program se zničehož nic resetuje (možná že po automatické aktualizaci, ale podle stavu v nastavení aktualizace aktualizován byl již před deseti hodinami)
- dojde k vypnutí několika funkcí a resetu některého nastavení, a to konkrétně:
- program se uvede do stavu, kdy není prakticky možné se dostat k zamčeným aplikacím, žádá avast heslo ale odmítá jej (správné) přijmout; dostat z tohoto stavu se lze pouze tak, že spustím avast a znovu jej nastavím
- vypne se firewall a je nutné jej znovu zapnout
- program tvrdí, že není nastaveno číslo pro obnovu hesla. Po té, co znovu nastavím heslo najednou telefonní číslo nastavené je
- program zapomene timeout pro heslo
- program zapomene nastavení jazyka
- program zapomene nastavení zamykání privilegovaných aplikací gestem a přejde na avast heslo
- spustí se virová kontrola, přestože automatická kontrola je vypnutá
- spustí se hledání privilegovaných aplikací
- zřejmě i další věci v nastavení, na které jsem ještě nepřišel

Polovina zde uvedených problémů by se asi dala přejít (vypnutý firewall apod.) v případě, že by program po aktualizaci oznámil uživateli nutnost restartu a počkal by na jeho akci. Ale pokud se mi vypne ochrana telefonu, aniž bych o tom věděl, považuji to za nebezpečné. Taktéž se nemohu spokojit s tím, že není telefon ihned použitelný, protože nejdou spustit zamčené programy a jakmile se o to pokusím, nedostanu se skoro nikam a musím opravit nastavení avastu a pak teprve se dá telefon rozumně používat. Pokud jde o svévolné spuštění kontrol, tak mi vadí, že se bez mého vědomí výrazně plýtvá baterkou - pokud se opravdu jednalo o aktualizaci, pak by opět kontrola měla být navržena přes oznámení ale spuštěna až na potvrzení uživatelem.

Ve stávajícím stavu si ani netroufnu zapnout antitheft, protože bůhví, jak by to dopadlo - mám již špatnou zkušenost s podobným nástrojem od vaší konkurence

Zajímalo by mne, zda se o uvedených problémech ví a jaký je postup řešení. V případě, že se problémy nepodaří vyřešit, jakým způsobem je možné odstoupit od smlouvy?

Díky

JH

GabrielGorta

  • Guest
Re: Nespokojenost s Avast Mobile Security Premium
« Reply #1 on: November 12, 2013, 07:11:13 PM »
skus reinstal

jenikh

  • Guest
Re: Nespokojenost s Avast Mobile Security Premium
« Reply #2 on: November 13, 2013, 09:33:39 AM »
Reinstall opravdu nepovažuji za čisté řešení - to mi důvěru v používání antiviru s antitheft nedodá. Nějaká kvalifikovanější odpověď by nebyla? Pokud možno posvěcená vývojáři. A pokud možno česky, ne cieski.

Offline Filip Havlicek

  • Avast team
  • Massive Poster
  • *
  • Posts: 2647
Re: Nespokojenost s Avast Mobile Security Premium
« Reply #3 on: November 13, 2013, 09:48:46 AM »
Dobrý den,

používáte i jiné funkce aplikace, nebo prakticky jen Zamykání aplikací? Zajímalo by mě, zda se ztrácí nastavení všeho, nebo jen něčeho. Seznam zamčených aplikací se zachová i přesto, že se ztratí nastavení hesla atd?

Filip

jenikh

  • Guest
Re: Nespokojenost s Avast Mobile Security Premium
« Reply #4 on: November 13, 2013, 10:03:48 AM »
2Filip: Používám rozhodně i jiné funkce, jak jsem psal - firewall, ale i štíty atd. Mám též nainstalovaný backup. Pouze antitheft jsem se zatím neodvážil a jak se zdá tak asi už neodvážím.

Seznam zamčených se zachová, i heslo se zřejmě zachová. Jen prostě poprvé nejde odemknout nic jiného, než samotný avast a je třeba některé funkce znovu zapnout (firewall, souborový štít, gesta apod., jak jsem psal)

jenikh

  • Guest
Re: Nespokojenost s Avast Mobile Security Premium
« Reply #5 on: November 13, 2013, 10:05:39 AM »
Jinak už se mi to stalo zase, jeden ze zaručených způsobů, jak to navodit, je restart telefonu.

jenikh

  • Guest
Re: Nespokojenost s Avast Mobile Security Premium
« Reply #6 on: November 13, 2013, 10:09:48 AM »
Zajímavý postřeh: přestože pro přístup do zamčených aplikací to zprvu nechce pustit ani na správný pin (mělo by být nastaveno gesto), tak funkce zamčení avastu je vypnutá (ačkoliv při prvním vstupu se to na pin ptá). Postup je následující:

- chci do zamčeného programu
- avast se ptá na pin (měl by se ptát na gesto)
- nechce přijmout správný pin
- vlezu do nastavení avastu
- ptá se na pin, vezme správný pin
- v nasatvení avastu je vypnutý pin pro avast a gesta pro zamčené aplikace (plus další věci viz dříve)

Offline Filip Havlicek

  • Avast team
  • Massive Poster
  • *
  • Posts: 2647
Re: Nespokojenost s Avast Mobile Security Premium
« Reply #7 on: November 13, 2013, 11:27:37 AM »
Dobrý den,

můžete nám ještě zkusit poslat logy. Když 5x stisknete na oblast s verzemi v Nastaveni-O aplikaci, aktivuje se logování (stejně tak se i vypne). Po aktivaci zreprodukujte problém a na stejné obrazovce přejděte pomocí "Odeslat váš názor" do obrazovky, kde vyplníte zejména funkční email a zaškrtnete všechna zaškrtávátka. Po odeslání Vám přijde email s ID support ticketu, to napište sem a já se na logy podívám.

Problém je, že Android při restartu telefonu všechny logy smaže, takže problém musíte zkusit replikovat bez toho (například zkusit Mobile Security vypnout v aplikaci Nastavení telefonu - Aplikace - Mobile Security - Vynutit ukončení a poté ji znovu zapnout).

Filip

jenikh

  • Guest
Re: Nespokojenost s Avast Mobile Security Premium
« Reply #8 on: November 14, 2013, 09:42:01 AM »
Dobrý den,
omlouvám se, ale logy poslat nemůžu. Včera hned poté, co jsem avast nastavil, se opět nastavení resetovalo a to hned dvakrát po sobě. Už jsem to nevydržel a program odinstaloval. Už jsem tím v celkovém součtu ztratil tři hodiny, takže náklady obětované příležitosti dávno překročily náklady na licenci.