Author Topic: Avast "zdementnel"  (Read 3147 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GabrielGorta

  • Guest
Avast "zdementnel"
« on: November 24, 2013, 01:42:07 PM »
Mám problém s Avast 2014.9.0.2007 (131123-0), chtel sem si zabalit do 7zipu fotky (aso zo 1 647 fotiek a videí - 3,94 GB)
Avsak sa mi zaplnila Ramka a process 7zip padol, chtel som poskodeni subor odstranit ale vypisovalo ze uz je pouzivam nejakym procesom, restartnul som PC, ale pak mi Avast zacal zrat 85% Ram, a 95% CPU, pocitac sekal, a snazil som sa zistit preco, avsak avast mi skenuje poskodeni subor a neviem to zrusit, ale samozrejme sa ani neviem dockat toho aby to suborovy stit doskenoval, tak som dany stit vypnul, pak to bolo vse v poradku, ale vzdy ked je zaplej Suborovy stit avastu, tak procesor aj ramka jede na maximum a PC je nepouzitelny. Viete mi nejak pomoct? Skusal som ukoncit precess avast, ale pristup je odepren, tak som skusal process 7zip, a ten mi vipise to iste, a subor neviem ostranit lebo je pouzivan.

Edit: podarilo sa mi odstranit ten subor, a avast uz nebere tolik ram, ani nezatauje tak procesor.
« Last Edit: November 24, 2013, 01:44:31 PM by GabrielGorta »

Offline igor

  • Avast team
  • Serious Graphoman
  • *
  • Posts: 11849
    • AVAST Software
Re: Avast "zdementnel"
« Reply #1 on: November 24, 2013, 02:14:55 PM »
Měnil jste nějaká nastavení štítu souborového systému? Ptám se proto, že ve výchozím nastavení štít žádné běžné archivy nerozbaluje - tj. není důvod, proč by měl proces používat větší množství zdrojů.
Jednalo se o normální archiv, nebo samorozbalovací?

GabrielGorta

  • Guest
Re: Avast "zdementnel"
« Reply #2 on: November 25, 2013, 03:04:45 PM »
Samorozbalovaci a nastavenie je kontrolovat obsach vsetkych archivu.
Myslim že by sa bodlo moznost nastavit kolko môže avast maximalne žrat Ram, a CPU.