Author Topic: Periodická zátěž  (Read 2603 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hlupák

  • Guest
Periodická zátěž
« on: January 02, 2014, 05:06:42 PM »
Hezký den,
měl bych na zdejší odborníky jeden možná nicotný a nedůležitý dotaz, nicméně by mi udělalo radost, kdy mi někdo pomohl. Na mém velice starém počítači (Pentium 4, 512 MB RAM) hraji první díl Baldurs Gate a poslední dobu (asi od upgradu na poslední verzi) se mi v přibližně pravidelných intervalech tato hra trhá. Pohled do správce úloh ukazuje, že za tím stojí Avast, který občas něco záhadného "počítá", ačkoli jsou jeho štíty vypnuty, je nastavem tichý režim a samotný internet je pochopitelně také vypnut. Dříve se mi to nestávalo. Neví někdo, jak si s tím poradit? Samotný Avast se mi zcela a naprosto vypnout nedaří. Jeho proces ve správci úloh shodit nejde. Děkuji za případné odpovědi a ještě jednou se omlouvám za svůj banální dotaz.

Mirek14

  • Guest
Re: Periodická zátěž
« Reply #1 on: January 04, 2014, 08:09:36 AM »
Tohle mi pripomíná jeden múj letitý problém. Pravidelne (podle neidentifikovaných okolností víckrát týdne az víckrát denne) se mi zasekává pocítac, nacez ho musím na tvrdo vypnout. Následne ho cistím pomocí Scandisku v DOSu (má mnohem lepsí zobrazení prúbehu i nalezených problémú nez onen ve Windows, kterýzto navíc pod Avastem není schopný testovat a opravovat systémový oddíl) a nápadne casto mi tento indikuje poskozené log-soubory Avastu. Krome toho se mi podarilo vystopovat, ze k zamrznutí casto dojde kdyz prijde signál hlásící novou aktualizaci a to i ikdyz mám jak automatické aktualizování, tak i oznamování o ní vypnuté. Ten signál proste zjevne chodí at ho chci nebo nechci, jen se v mém prípade dál nezpracovává a ocividne rusí rádný chod systému.
« Last Edit: January 04, 2014, 09:26:11 AM by Mirek14 »