Author Topic: Nepovedená instalace Avast Premier  (Read 3201 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ParaIaXuS

  • Guest
Nepovedená instalace Avast Premier
« on: January 08, 2014, 10:30:32 PM »
Zdravím,
včera jsem zakoupil licenci na Avast! Premier. Stáhnul jsem instalační soubor, spustil uživatelskou instalaci (run as administrator), vybral komponenty a nainstaloval. Ke konci instalace mi to vyhodilo zprávu, že instalátor nedokáže zkopírovat soubor:
aswNdisFlt.sys
s volbou nalezení tohoto souboru a opakování akce. Soubor byl na místě v instalační složce v program files, takže asi spíše nešlo ho zkopírovat do cílové složky, jenž je v system/drivers. Zkoušel jsem to ručně, ale nemám na to práva (jsem přihlášen jako administrátor).
Pokud dám storno, instalace se dokončí bez tohoto souboru a po restartu Avast! nejde spustit s tím, že vyhodí ještě nějakou hlášku.

Moje kroky byly:
zkopíroval jsem soubor aswNdisFlt.sys přes AVG Rescue disk file manager do cílové složky v drivers ručně, na funci avastu to nemělo žádný vliv, pořád nefungoval.
zkoušel jsem povolit složce system32 práva i pro uživatele / admina, adminovi to práva na všechny možné typy úprav uznalo, uživatel smí jen číst a zapisovat, na instalaci to však nemělo žádný vliv, soubor se stejně nemohl zkopírovat.
zkoušel jsem povolit práva přes nastavení souboru "hosts" v drivers dle jednoho návodu na internetu, žádný úspěch, instalátor stejně nebyl schopný aswNdisFlt.sys nainstalovat.

Po každém pokusu jsem práva vrátil zpět do výchozího stavu.
když kopírování přes AVG Rescue disk nešlo, soubor jsem zas smazal.

Avast jsem odinstaloval pomocí odinstalačního programu a projel složky Program Files, Program Data a App data v Users po případných zbytcích. Vyčistil jsem registry a nyní je můj PC pořád bez ochrany AV.

Jednalo se o čistou instalaci po odinstalování ESET po vypršení licence pomocí jejich odinstalátoru a po vyčištění registrů.

Na celém internetu jsem nenašel žádné řešení a skoro ani zmínku o tomto problému, akorát tady na foru v EN sekci někdo popisoval stejný problém bez jakékoliv pozornosti / odezvy. Doufám že dopadnu líp. V opačném případě jsem vyhodil 1800 kč oknem.

ParaIaXuS

  • Guest
Re: Nepovedená instalace Avast Premier
« Reply #1 on: January 09, 2014, 12:27:45 AM »
Zde je screen chyby, kterou to hlásí při spuštění nainstalovaného avastu po restartu:

http://jpeg.cz/images/2014/01/09/RvkmW.png


Mimochodem, stejnou chybu to hlásí i při nainstalování free avastu (po úplné odinstalaci předchozího premier avastu).

GabrielGorta

  • Guest
Re: Nepovedená instalace Avast Premier
« Reply #2 on: January 10, 2014, 03:50:25 PM »
Tú chybu som mal presne aj ja, a pomohla mi reinstalace

REDACTED

  • Guest
Re: Nepovedená instalace Avast Premier
« Reply #3 on: January 10, 2014, 06:15:16 PM »
Po technické stránce vám asi neporadím, ale vzhledem k tomu, že používáte placenou verzi produktu, doporučuji obrátit se na Technickou podporu Avast Software

https://support.avast.com/Tickets/Submit