Author Topic: Aktualizácia - nejde nastaviť "Každých 9999 minút"  (Read 3745 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ansambla

  • Guest
Aktualizácia - nejde nastaviť "Každých 9999 minút"
« on: January 30, 2014, 11:46:08 AM »
Mám problém. Po každom zapnutí PC, mi Avast kontroluje aktualizácie virusovej databázy a následne aktualizuje databázu. Trvá to cca 4 až 5 minút, kedy vyťažuje procesor skoro na 100% a s počítačom sa veľmi ťažko pracuje (spomalený PC, zasekávanie ... atď).  Preto som v nastaveniach nastavil "Aktualizovať každých 99999 minút" t.j.: aby mi to aktualizovalo iba 1x do týždňa no nepomohlo. Po každom zapnutí PC, mi Avast kontroluje aktualizácie virusovej databázy a následne aktualizuje databázu. A trvá to cca 4 až 5 minút.



Poradí niekto, ako nastaviť Avast, aby mi vykonával kontrolu vírusovej databázy a jej aktualizáciu iba 1x denne a to pri prvom zapnutí počítača. T.j. aby mi po 2 hodinách po znovu zapnutí PC nevykonával tuto kontrolu, a a by ju vykonal a aktualizoval až zajtra?

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Aktualizácia - nejde nastaviť "Každých 9999 minút"
« Reply #1 on: January 31, 2014, 10:47:49 AM »
Dobry den,
muzete zmenit v nastaveni z automatickeho modu na jiny (viz obrazek).

Milos

Ansambla

  • Guest
Re: Aktualizácia - nejde nastaviť "Každých 9999 minút"
« Reply #2 on: February 01, 2014, 10:00:37 AM »
Ďakujem za informáciu.
Prepol som to z "Automatickej aktualizácie" na "Manuálnu aktualizáciu"
Uvidím ako sa táto voľba osvedčí.

Nechápem tu možnosť voľby v "nastaveniach", kde som nastavil "Aktualizovať každých 99999 minút" , keď táto možnosť nefunguje.

Preto opakujem OTÁZKU:
Poradí niekto, ako nastaviť Avast, aby mi vykonával kontrolu vírusovej databázy a jej aktualizáciu iba 1x denne a to pri prvom zapnutí počítača.
Čo a kde nastaviť, aby to takto fungovalo? Pretože nastavenie "Aktualizovať každých 99999 minút" , nefunguje.
« Last Edit: February 01, 2014, 10:05:45 AM by Ansambla »

GabrielGorta

  • Guest
Re: Aktualizácia - nejde nastaviť "Každých 9999 minút"
« Reply #3 on: February 01, 2014, 01:44:20 PM »
Avast pravděpodobně vždy testuje přítomnost nových aktualizací při každém zapnutí PC pokud pokud jsou aktualizace nastaveny na automatické. Nastavení času je asi funkční po dobu zapnutí PC nežli se znovu vypne.

Nejak tak, teda ked sa zapne, sám testuje a potom este testuje kazdych x minut (tých x si nastavíš)