Author Topic: Avast! Firewall NDIS Filter Miniport  (Read 3462 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

honzaze

  • Guest
Avast! Firewall NDIS Filter Miniport
« on: March 21, 2014, 11:22:34 AM »
Zdravím všechny uživatele fóra,

rád bych se zeptal na řešení jedné velmi nemilé situace. Naše firma poskytuje internetové připojení domácnostem a firmám. Zhruba poslední dva měsíce se nám začínají hromadit telefonáty se stejným problémem. Jak jinak než " nefunguje internet ". Po prozkoumání situace stejně musíme vyjet za klientem, protože zjistíme, že chyba není na naší straně, ale někde u zákazníka.

Dnes jsem měl zrovna také takový jeden výjezd. Přijedu za zákazníkem, stolní PC připojeno po kabelu, ethernet hlásí připojeno, dostane IP z DHCP. Situace se zdá v pořádku. Webové prohlížeče nereagují. Ping na seznam.cz či centrum spíš nefunguje než funguje. Jednou projde jedna odezva, poté třeba 4 výpadky, jindy projdou všechny odezvy, ale prohlížeče stejně nereagují.

V jiných případech je pouze omezené připojení, bez přidělené IP adresy. Dvakrát dokonce kabel hlásí "nepřipojeno".

Ve všech případech se problém objeví po provedení update Avastu a restartování počítače. Problém zmizí pokud se ve službách ethernetu smaže Avast! Firewall NDIS Filter Miniport.

Avast používá spousta lidí, dělá to hodně špatnou reklamu a hlavně bychom byly rádi kdybychom měli nějaké řešení jak této situaci předejít.

Pokoušel jsem se psát ticket na podporu. V něm mi odepsali, že musím odstranit právě onu službu v ethernetu, popř reinstall celý avast.

To je sice také řešení, ale rád bych nějaké indície proč tato situace vzniká a jak jí předejít.

Všem budu moc vděčný za reakce.

Honza Z.