Author Topic: Awast free linux  (Read 3905 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Awast free linux
« on: October 29, 2014, 01:14:20 AM »
Jde ještě nějak zprovoznit Awast free pro linux, nebo taková volba kompletně zmizela a už ji nikdy nikdo nepotká. Nebo je nová verze i pro linux?
Zkusil jsem nainstalovat toto (http://rpm.avast.com/lin/repo/dists/suse/release), ale nejenže je to psané jako pro firmy v http://www.avast.com/cs-cz/download-software ale navíc to má jinou správu klíčů
Quote
You must have a license file in order to use avast for linux. The license comes
in a form of a file called 'license.avastlic'.
Takže mi asi obyčejný licenční klíč k ničemu nebude.

Offline tumic

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 723
Re: Awast free linux
« Reply #1 on: October 29, 2014, 11:23:12 AM »
Avast pro linux aktuálně existuje pouze v "serverové edici"
(http://www.avast.com/cs-cz/linux-server-antivirus)
 a v dohledné době se rozhodně žádná "free" verze nechystá.

REDACTED

  • Guest
Re: Awast free linux
« Reply #2 on: October 29, 2014, 10:28:05 PM »
Ok, díky.
Ještě jeden dotaz. Kdyby se mi nějakým zázrakem povedlo zprovoznit avast 4 pro linux, předpokládám že buď nepůjde licenční klíč, nebo nepůjdou stahovat aktualizace - je to tak?

PS: Takže Avast začal oficiálně podporovat Microsoft (tam je free). Zdá se že mám tedy dobrý důvod přejít od Avastu jinam.

Offline tumic

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 723
Re: Awast free linux
« Reply #3 on: October 31, 2014, 06:40:08 PM »
Ok, díky.
Ještě jeden dotaz. Kdyby se mi nějakým zázrakem povedlo zprovoznit avast 4 pro linux, předpokládám že buď nepůjde licenční klíč, nebo nepůjdou stahovat aktualizace - je to tak?

Těžko říct, co by se dělo - instalaci nepodporovaných produktů nikdo netestuje. Nicméně snažit se nainstalovat
antivirus, který nechytá aktální viry je je samo o sobě nesmysl...

PS: Takže Avast začal oficiálně podporovat Microsoft (tam je free). Zdá se že mám tedy dobrý důvod přejít od Avastu jinam.

Pro Windows aktuálně také neexistuje žádný (Avast) serverový produkt "zadarmo", takže o nějaké
"podpoře Microsoftu" (ať už to má znamenat cokoliv) těžko hovořit... Máte-li ale problém přímo s tím,
že programátoři a analytici v AVASTu také chtějí něco jíst a někde bydlet, nezbývá mi, než Vám popřát
mnoho štěstí při vašem přechodu.
« Last Edit: October 31, 2014, 06:46:38 PM by tumic »

REDACTED

  • Guest
Re: Awast free linux
« Reply #4 on: November 04, 2014, 09:35:26 AM »
Pro Windows aktuálně také neexistuje žádný (Avast) serverový produkt "zadarmo", takže o nějaké
"podpoře Microsoftu" (ať už to má znamenat cokoliv) těžko hovořit...
Nicméně jak jste jistě pochopil, jsem se vyjadřoval ke skutečnosti, že ve Windows je Avast pro domácí použití zdarma (a opravdu se nebavíme o serverových produktech), zatímco pro linux tato volba již není (čímž vlastně podporujete uživatele Microsoftu).

Máte-li ale problém přímo s tím, že programátoři a analytici v AVASTu také chtějí něco jíst a někde bydlet, nezbývá mi, než Vám popřát mnoho štěstí při vašem přechodu.
Nikoliv, s tímto problém nemám. Tím spíše ale tedy nechápu proč máte Avast pro domácí použití na produktu od Microsoftu zdarma. Kdyby zdarma nebyl, nebudete zvýhodňovat lidi co mají produkt od Microsoftu a navíc by bylo více peněz na jídlo a bydlení.
« Last Edit: November 04, 2014, 07:19:24 PM by mimikiki »