Author Topic: Omezení vykonu počitače--- Avast 2015  (Read 4968 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Omezení vykonu počitače--- Avast 2015
« on: November 11, 2014, 07:45:03 AM »
Již několik let použivam Avast a nikdy jsem až tolik nezpozoroval sniženi vykonu počitače jako ted po aktualizaci na Avast 2015.
Použivam verzi Free a dost mě to omezuje hlavně při prohližení internetu. Pomalu to načita a seka se to. Prosim poradte co mam omezit, popř jak to nastavit aby to jelo.
Při vypnuti Avast je vše v naprostem poradku. Tohle nikdy předchozi verze nedelali. Dekuji moc.

REDACTED

  • Guest
Re: Omezení vykonu počitače--- Avast 2015
« Reply #1 on: November 13, 2014, 09:35:06 AM »
Dobrý den, mám podobný problém Avast! používám snad od doby kdy jsem měl první PC. Ovšem po aktualizaci na verzi 2015? Bída :( s aktualizací se nainstalovala nějaká utilita NGTool, která využívá 30% procesoru :( aplikace nejde ani ukončit ve správci úloh :( nevím k čemu je, ale dle mého názoru, že když tam nebyla doteď tak tam asi být nemusí. Přemýšlím, že snad přejdu na jiný antivirus. Holt nejnovější neznamená nejlepší.

REDACTED

  • Guest
Re: Omezení vykonu počitače--- Avast 2015
« Reply #2 on: November 13, 2014, 10:49:46 AM »
dostal jsem z podpory tuto radu tak snad tím pomohu všem kteři taky něco takového řeši.   




Dobrý den,

děkujeme za kontaktování zákaznické podpory Avast Software.

V tomto případě doporučuji kompletní reinstalaci Avastu pomocí odinstalačního nástroje.

Poté zvolit ruční instalaci a ve výběru doplňků, které mají být instalovány zkontrolujte aby byla odškrtnutá (tedy neoznačená) položka NG.

Postupujte prosím podle následujících kroků:

1. Stáhněte si prosím náš odinstalační nástroj (avastclear.exe) z této webové stránky:

http://www.avast.com/cs-cz/uninstall-utility

2. Dále si prosím stáhněte poslední verzi programu Avast z této webové stránky:

http://www.avast.com/cs-cz/download-software

3. Nyní spusťte odinstalační nástroj (avastclear), vyskočí nové okno, které Váš požádá o přepnutí do Nouzového režimu, potvrďte kliknutím na "Ano" a po naběhnutí nástroje v Nouzovém režimu jím proveďte danou odinstalaci.

4. Po dokončení odinstalace a restartu PC nainstalujte program Avast (viz. výše ruční instalace vs. NG) a aktivujte ho za pomoci Vašeho licenčního souboru (v případě Free verze pouze zaregistrujte).

Pokud nemáte licenční soubor, můžete si ho nechat přeposlat z našeho licenčního střediska:

http://www.avast.com/cs-cz/resend-license-paid.php (použijte stejnou e-mailovou adresu jakou jste použili při nákupu)

REDACTED

  • Guest
Re: Omezení vykonu počitače--- Avast 2015
« Reply #3 on: November 13, 2014, 10:57:33 AM »
Tak jsem Avast! pouze ručně reinstaloval, nikde položka na odškrtnutí NG nebyla, ale ani se s novou instalací nenainstalovala, teďka Avast! funguje jako dřív, bez zbytečného přetěžování CPU.

REDACTED

  • Guest
Re: Omezení vykonu počitače--- Avast 2015
« Reply #4 on: November 13, 2014, 03:50:27 PM »
To zní celkem nadějně, že to najednou prošlo bez problému. Že by tam už posílali při instalaci nějaký hotfix?

REDACTED

  • Guest
Re: Omezení vykonu počitače--- Avast 2015
« Reply #5 on: November 14, 2014, 11:01:46 AM »
Co se týče komponenty NG, také jsem ji nikde neobjevil. Ani po 3 reinstalaci. Jediné čeho jsem si všiml je to, že když použiju Ccleaner, vypíše mi pokaždém čištění registru tuto hlášku:

Neexistující umístění souboru   ImagePath - c:\program files\avast software\avast\ng\vbox\avastvboxsvc.exe   HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\AvastVBoxSvc
« Last Edit: November 14, 2014, 11:37:34 AM by pdonat »

REDACTED

  • Guest
Re: Omezení vykonu počitače--- Avast 2015
« Reply #6 on: November 30, 2014, 12:58:31 PM »
Tak dnes jsem to musel absolvovat. Odinstalace (byl spušten NG) - restart, instalace offline aplikace.

A v menu byla možnost zaškrtnout i NG. Instalovano bez NG a jede to v pohodě. Jen nevím co to NG vlastně je. Nápověda není. (při instalaci)

REDACTED

  • Guest
Re: Omezení vykonu počitače--- Avast 2015
« Reply #7 on: December 01, 2014, 01:05:07 PM »
Ano toto je i muj poznatek. Pokud nepomůže reinstalace, tak pak jedině instalovat bez NG.