Author Topic: Po aktual.2015 nelze spustit avast  (Read 7622 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Po aktual.2015 nelze spustit avast
« on: November 18, 2014, 04:10:37 PM »
Dobrý den,po aktualizaci Avastu na verzi 2015 nelze Avast spustit.Hlásí mi to: Failed to load language dll (1033/UILangRes.dll). Co s tím? Znovu jsem ho stáhnul,spustil,ale stejná hláška.Děkuji.Tony

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #1 on: November 18, 2014, 08:57:24 PM »
Dobry den,
jde o cistou instalaci a nebo update z predchozi verze? V kazdem pripade, pokud jeste tuto "vadnou" verzi mate, tak by se nam hodil "support package". Vygenerovat ho lze pomoci http://public.avast.com/supp/util/avastsupport.exe

Pro opraveni by melo stacit vybrat pravym tlacitkem "Control Panel / Ovladaci Panely > Program > avast! Antivirus", a "Opravit / Repair".
Quality is also a feature.

REDACTED

  • Guest
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #2 on: November 23, 2014, 09:39:36 AM »
ahoj. ještě vadnou verzi? v mým případě je stažená dneska z avastu. uvedený postup nepomohl. support package 20141123_0822_A5JU8_2478498285 se odeslal do avastu. co dál?

REDACTED

  • Guest
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #3 on: November 28, 2014, 08:55:21 AM »
hm, tak tomu řikám podpora... díky.
« Last Edit: November 29, 2014, 10:11:09 AM by j00 »

REDACTED

  • Guest
vyřešeno
« Reply #4 on: November 29, 2014, 10:41:23 AM »
odpovím si teda sám. jděte do nouzovýho režimu, vytvořte v adresáři avastu složku 1033 (je tam složka 1029). ze složky 1029 zkopírujte to dll do 1033. vyřešeno.

nezbejvá než poděkovat firmě za to, že se takto staví k opravě vlastní chyby. dyť co, těch 200 miliónů uživatelů neni nic...:-D
« Last Edit: November 29, 2014, 10:43:34 AM by j00 »

REDACTED

  • Guest
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #5 on: December 03, 2014, 07:10:56 PM »
Dobrý den,Avast mám update z předchozí verze, zkusil jsem dle návodu,který níže uvedl j00 přejmenovat soubory z 1029 na 1033 a Avast se rozběhl.Pak jsem zkusil Váš link - to proběhlo,v Ovládacích panelech jsem dal Opravit,proběhlo to dobře,restartoval jsem PC a přesto nyní např. Test/hledat viry - mi to nabídne pouze test po restartu a žádný jiný (rychlý test či vybrané složky).. Nebo Celkový test nemá tlačítko Přerušit... Co s tím? Už jsem zkoušel i stáhnout znovu novou verzi a instalovat -je to pořád stejný.. Díky  za odpověď. antonios
P.S.: Mimo jiné ta písmenka na opsání dole jsou hrozná, vždy to tipnu tak napotřetí... :(

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #6 on: December 04, 2014, 08:34:12 AM »
Dobrý den,Avast mám update z předchozí verze, zkusil jsem dle návodu,který níže uvedl j00 přejmenovat soubory z 1029 na 1033 a Avast se rozběhl.Pak jsem zkusil Váš link - to proběhlo,v Ovládacích panelech jsem dal Opravit,proběhlo to dobře,restartoval jsem PC a přesto nyní např. Test/hledat viry - mi to nabídne pouze test po restartu a žádný jiný (rychlý test či vybrané složky).. Nebo Celkový test nemá tlačítko Přerušit... Co s tím? Už jsem zkoušel i stáhnout znovu novou verzi a instalovat -je to pořád stejný.. Díky  za odpověď. antonios
P.S.: Mimo jiné ta písmenka na opsání dole jsou hrozná, vždy to tipnu tak napotřetí... :(
Dobry den,
nejak nerozumim Vasemu popisu. Nejdrive pisete, ze Vam to nenabidne zadny jiny test krome testu po restartu a pak pisete, ze Celkovy test nema tlacitko prerusit. Muzete, prosim, vlozit screenshot okna s rozbalenou nabidnou "Scan"?

Milos

REDACTED

  • Guest
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #7 on: December 05, 2014, 09:50:19 AM »
Když najedu myší na SCAN (TEST),tak mi to nabídne 4položky: Celkový test, Hledat viry, Hledat zastaralý software, Hledat síťové hrozby. Když kliknu na celkový test, lze spustit pouze ten a nejde přerušit, pouze zastavit. Když kliknu na Hledat viry, nabídne pouze test po restartu - viz screenhot

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #8 on: December 05, 2014, 11:50:16 AM »
OK, diky za screenshot. Nareportoval jsem to QA jestli se jim to podari zreporodukovat.

Milos

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #9 on: December 05, 2014, 12:05:26 PM »
Vypada to na pozkozeny soubor avast5.ini, zkuste opravu instalace Avastu z "Control panel" -> "Programs & features" -> "Avast" a zkontextoveho menu vybrat "change"  nebo pak odinstalovat Avast http://www.avast.com/cs-cz/uninstall-utility a znova nainstalovat. Pred instalaci zkontrolujte, zda byly odebrany i Avasti adresare z %ProgramFiles% a %ProgramData%.

Milos

REDACTED

  • Guest
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #10 on: December 10, 2014, 11:08:13 AM »
Z gruntu nové instalace i s vyčištěním všech nastavení jsem se právě chtěl vyhnout. No budiž.. Proběhlo to,už mi to nabízí všechny testy, jen ještě nechápu,proč v kolonce Hledat viry je ÚPLNÝ TEST a v nabídce Test ještě CELKOVÝ TEST (který právě lze jen spustit,zastavit,ne však přerušit). Je mezi nimi nějaký rozdíl?Díky.Tony.

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #11 on: December 11, 2014, 02:33:16 PM »
Dobry den,

chapu ze v cestine to muze byt trochu matouci.
Kompletni sken scanuje system na vsemozne problemy (spatne addony, viry, zastaraly software apod) a v ramci neho se provadi virovy test (rychly test).
Uplny test v sekci Virovy test skenuje vsechny soubory v PC na pritomnost malware.

REDACTED

  • Guest
Re: Po aktual.2015 nelze spustit avast
« Reply #12 on: December 13, 2014, 08:51:59 PM »
Dobrý den,
děkuji za vysvětlení.Kdyby se ještě podařilo nějak srozumitelně zakomponovat do české verze při další aktualizaci,bylo by to super..At se dari Avast teamu..Tony.