Author Topic: Problémy po poslední aktualizaci  (Read 2630 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Problémy po poslední aktualizaci
« on: December 12, 2014, 07:54:37 PM »
Po poslední aktualizaci Avastu Free se mi vyskytuje hned několik problémů. Ten nejzávažnější spočívá v tom, že Avast analyzuje každý program, který spustím, což vede často hned k několika chybovým hlášením programů a jejich následnému zhroucení. Dělá to i u tak běžných programů, jako je třeba OpenOffice. Také označuje jako zavirované soubory, které do té doby byly OK a přesouvá je do truhly (jako [susp], třeba i normální program od ASUSu, který slouží ke změně boot loga, nebo i ASUS Update). Když v truhle zvolím "obnovit a přidat do seznamu výjimek", tak se sice soubor obnoví, ale v seznamu výjimek nefiguruje a musím ho tam přidat sám ručně...
Jste se v tom kucí porejpali do nové verze tak, že z antiviru je pomalu virus sám :-) Citlivost mám nastavenou na Normální, čili tam by snad problém neměl být. Je mi jasné, že u Free verze může člověk počítat s určitými problémy, neb z toho nic nemáte, ale budu doufat, že do příští verze programu se to vyřeší.
ps: a mohli byste něco udělat s tím hrozným vzhledem, který kopíruje "metro style"? Třeba nabídnout skinování? Stačily by motivy dle XP/Win7/Win8 :-)
« Last Edit: December 12, 2014, 08:04:23 PM by misticjoe »

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Problémy po poslední aktualizaci
« Reply #1 on: December 17, 2014, 10:58:30 AM »
Dobry den,
poslete detekovane soubory k analyze pres https://support.avast.com (VirusLab/Virova laborator). Pokud je toho vice, tak je zabalte do archivu a uploadnete na ftp://ftp.avast.com/incoming/ a pres https://support.avast.com uvedte jmeno souboru, ktery jste uploadnul.

Diky,
Milos

REDACTED

  • Guest
Re: Problémy po poslední aktualizaci
« Reply #2 on: December 21, 2014, 01:06:31 AM »
Používám avast! free spokojeně už řadu let. Na předposlední verzi 2014.9.0.2021 mně trochu vadí jen vnucování aktualizace "cizích" programů -někdy trochu nekvalifikované- a hlavně to, že tuto funkci nemohu vypnout. To je snad záležitost těch konkrétních programů, které se o svou aktualizaci starají samy - případně uživatele, aby si to hlídal sám - proč se o to stará avast! ?
K aktuální verzi se nemohu vyjádřit, protože jsem se o aktualizaci programu už několikrát pokusil, ale aktualizace programu se nikdy nedokončila  - "nepodařilo se stáhnout language pack" (za přesnou citaci neručím).
[lenovo T61, Win7 Home Premium]

REDACTED

  • Guest
Re: Problémy po poslední aktualizaci
« Reply #3 on: December 21, 2014, 11:01:45 PM »
Dodatek : Před chvílí jsem se znovu pokusil o aktualizaci programu (avast! free) - opět stejný nezdar. Přesné znění hlášení : "Failed to load language dll [1033\UILangRes.dll]".