Author Topic: Stávající licence a nákup nové ...  (Read 8265 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Stávající licence a nákup nové ...
« on: February 17, 2015, 03:17:36 PM »
Dobrý den.

Mám otázku ? Vlastním zakoupenou licenci avast! Internet Security 2015, které je platná do 27.12.2015.

Zbývá - 314 dnů.

Mám tu nějaké kačky navíc a chtěl bych zakoupit dnes ještě jednu licenci na 1 rok za 690Kč a má otázka je:

Když koupím novou roční licenci dnes při platné licenci do prosince tohoto roku, jestli se obě licence sečtou a budu mít vlastně licenci na cca 2 roky, nebo se platná licence stornuje a bude platit pouze nová licecne na 1 rok , kterou bych dnes zakoupil ? Pokud se sečtou na cca 2 roky, rád si licenci zakoupím, jinak počkám do vypršení stávající licence.

Děkuji s pozdravem Baudiš Pavel.
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #1 on: February 17, 2015, 05:46:33 PM »
dobry den,
v idealnim pripade by se puvodni licence mela protahnout o prikoupeny cas. ALE toto prodlouzeni funguje myslim jen pri nakupu primo z programu, ne pri nakupu v browseru. Nedojde totiz ke spravnemu sparovani licenci.

V kazdem pripade prikupte a pokud se licence nesparuji automaticky, tak to udelame rucne ;)

pekny den
Lukas
Quality is also a feature.

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #2 on: February 17, 2015, 06:19:46 PM »
Přikoupím, jdu na to a budu nakupovat přímo s aplikace. Děkuji. Pokud bude problém, jsem tu jako na koni.  :D Pak dám vědět jak se to povedlo.  ;)
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #3 on: February 17, 2015, 06:24:53 PM »
Hotovo. Licence je prodloužena na 679 dnů. Já vás miluju.  :D

Ještě jeden dotaz. Kolik aktivací snese Aktivační kód ? Mám licenční soubor, ale toto mě zajímá.  ;)
« Last Edit: February 17, 2015, 06:37:20 PM by BaudiÅ¡ Pavel »
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #4 on: February 17, 2015, 10:05:39 PM »
Hotovo. Licence je prodloužena na 679 dnů. Já vás miluju.  :D

Ještě jeden dotaz. Kolik aktivací snese Aktivační kód ? Mám licenční soubor, ale toto mě zajímá.  ;)

kolik aktivaci snese aktivacni kod? Zajimava otazka ;)
Minimalne tolik, aby pokryl vsechny stroje, pro ktere jste si licenci koupit. Tzn. pokud jde o licenci pro 3 pocitace, tak minimalne 3 pouziti.
Pocitam, ze jste si vsiml, ze zamerne pouzivam slovo "minimalne". No, nebudu vas napinat a prozradim, ze tam je jiste naraznikove pasmo, pro pripady, kdy si uzivatel napr. preinstaluje pocitac a nebo samotny program avast. Takze netreba se bat, ze by to "prestalo" fungovat. A pokud ano, tak se da kontaktovat nas support, ktery dokaze overit kolik pocitacu dany "kod" pouziva a pripadne vydat novy.

pekny vecer
Quality is also a feature.

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #5 on: February 18, 2015, 03:14:28 PM »
Omlouvám se, ale ptal jsem se proto, že mám jinou zkušenost. Víte jeden čas jsem se motal s Windows 8.1 Pro a Windows 8.0 Pro. Pořád jsem měl problém s Wifi na Win 8.1 Pro a tak jsem laboroval a zkoušel přijít kde je chyba a právě jsem celkem často přeinstalovával notebook s Win 8 Pro na Win 8.1 Pro a naopak, než jsem zjistil, že mám nekompatibilní Wifi ( notebook Acer Aspire 2010 ) v notebooku s Win 8.1 Pro. Zakoupil jsem externí Wifi do USB a paráda, žádný problém. Sakra to jsem se rozepsal ...  :D

Problém byl v tom, že po několikáté myslím po 3 - 4 instalaci avastu a aktivací Aktivačním kódem mi avast napsal, že jsem něco překročil a smůla, musel jsem použít zakoupený licenční soubor, proto jsem se ptal kolikrát mohu nainstalovat na jedno zařízení a použít k tomu zakoupený Aktivační kód. Jedná se pouze o jedno zařízení a není možné, aby můj Aktivační kód měl ještě někdo.  ;)
« Last Edit: February 18, 2015, 03:20:43 PM by BaudiÅ¡ Pavel »
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #6 on: February 23, 2015, 05:06:07 PM »
Pořád čekám na vysvětlení posledního příspěvku ....  >:(  :)
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #7 on: February 23, 2015, 05:10:25 PM »
Pořád čekám na vysvětlení posledního příspěvku ....  >:(  :)
:D - je tezke na komunitnim foru nekoho nutit k odpovedi a nebo ocekavat odpoved. Zalezi jsk se dana osoba rozhodne. Ted narazim na to, ze cele toto forum neni rizeno Avastem. Ano, zamestnanci tady prispivaji, ale jeto prozatim primarne nastroj ke sdileni zkusenosti mezi uzivateli ;)


Ja asi propasl tu otazku... Jde o to kolik aktivaci je moznych? A nebo o to co s jiz vycerpanym aktivacnim klicem?
Quality is also a feature.

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #8 on: February 23, 2015, 08:11:14 PM »
Nebylo to myšleno zle, proto ten usmívající druhý smajlík. Čekal jsem odpověď na mou zkušenost, která je v rozporu s odpovědí nad mým komentářem. Další věc, nechtěl jsem nijak komunitu urazit, ale na tuto odpověď bych radši někoho s avastu, kdo mi řekne jak se věci mají. Jinak je asi lepší použít podporu avastu. Moje chyba.  ;)

Napsal jste: https://forum.avast.com/index.php?topic=166405.msg1184961#msg1184961

Odpověděl jsem: https://forum.avast.com/index.php?topic=166405.msg1184961#msg1184961

Proč mám jinou zkušenost, to byla má otázka a popřípadě, jak řešit tuto odlišnou zkušenost.

Víte co, nechte to být, jsem spokojený uživatel avastu, mám licenční soubor a klíč mě moc netrápí, jen jsem chtěl vědět, jak to s klíčem je. Hezký den. Můžete to zamknout.  ;)
« Last Edit: February 23, 2015, 08:15:36 PM by BaudiÅ¡ Pavel »
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #9 on: February 24, 2015, 03:00:30 PM »
Nebylo to myšleno zle, proto ten usmívající druhý smajlík. Čekal jsem odpověď na mou zkušenost, která je v rozporu s odpovědí nad mým komentářem. Další věc, nechtěl jsem nijak komunitu urazit, ale na tuto odpověď bych radši někoho s avastu, kdo mi řekne jak se věci mají. Jinak je asi lepší použít podporu avastu. Moje chyba.  ;)
Ano, nektere veci se lepe resi "offline" ;) Ale neco zvladneme i tady.

Quote
Napsal jste: https://forum.avast.com/index.php?topic=166405.msg1184961#msg1184961
Odpověděl jsem: https://forum.avast.com/index.php?topic=166405.msg1184961#msg1184961
Proč mám jinou zkušenost, to byla má otázka a popřípadě, jak řešit tuto odlišnou zkušenost.

No, ale to nejde proti tomu, co jsem rikal. Mate aktivacni klic, ktery jste pouzil vicekrat nez je pocet povolenych pocitacu.
Pokud by to mel byt problem, je mozno pocet aktivaci resetovat, protoze vidim, ze vsechny aktivace odesly z jedne IP, zrejme stejny pocitac... V kazdem pripade ano, licencni klic je takovy "backup".

Quote
Víte co, nechte to být, jsem spokojený uživatel avastu, mám licenční soubor a klíč mě moc netrápí, jen jsem chtěl vědět, jak to s klíčem je. Hezký den. Můžete to zamknout.  ;)

A jeste ted mate ten "novy" licencni klic k vasemu druhemu nakupu ;)
Quality is also a feature.

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #10 on: February 24, 2015, 04:45:05 PM »
Ještě poslední dotaz.  ;)

V online účtu mám dvě platné a aktivní licence. Tu svou novou do 27.12.2016, kterou budu nadále samozřejmě používat, ale pak tam mám ještě aktivní a platnou licenci do 27.12.2015. Mohu touto licencí povýšit otcův free avast a budou fungovat obě licence nezávisle na sobě do datumu své platnosti ?

Pavel.
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #11 on: February 24, 2015, 05:42:41 PM »
Takže si odpovím sám, protože jsem nečekal na odpověď a zkusil to. Nejde to. Mám tam sice dvě platné licence z jiným datumem platnosti, ale ať stáhnu jednu, nebo druhou, tak jsou obě na novou zakoupenou platnost do 27.12.2016. Škoda. Mám tátu vedle v místnosti, mohl povýšit.  :(
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #12 on: February 24, 2015, 11:00:37 PM »
Takže si odpovím sám, protože jsem nečekal na odpověď a zkusil to. Nejde to. Mám tam sice dvě platné licence z jiným datumem platnosti, ale ať stáhnu jednu, nebo druhou, tak jsou obě na novou zakoupenou platnost do 27.12.2016. Škoda. Mám tátu vedle v místnosti, mohl povýšit.  :(
no ale vzdyt na zacatku jste se radoval, ze se vam puvodni licence protahla.
Ono ve vysledku nejde o dve licence, ale o dva nakupy na jednu licenci... Nejprve jste koupil rok platnosti licence, pak k nemu prikoupil rok druhy. Nemate tedy 2 licence, kterym by kazde koncila platnost za rok. Ale jednu licenci, ktere konci platnost za dva...

Legalnim zpusobem nejde povysit dva pocitace pouze jednou licenci na jeden pocitac.
Quality is also a feature.

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Stávající licence a nákup nové ...
« Reply #13 on: February 25, 2015, 11:00:32 AM »
Vždyť já jsem rád, že se mi licence navýšila, ale v online účtu na netu mám aktivní obě dvě s platností a s možností stáhnout jednotlivě obě dvě. Tak jsem si myslel, že mám tu svou do 27.12.2016 a přesto bude fungovat ještě ta do 27.12.2015, když tam svítí AKTIVNÍ ! Proč tedy na svém  účtu mám aktivní obě licence, když už platí pouze ta navýšená, to je docela matoucí bordel.  8)

Samozřejmě nechci jít proti licenční politice avastu a licenci používám pouze jenom já a otec je pořád na free avastu, který jsem musel přeinstalovat.  :D On je otec se stejným jménem i přijmením se stejnou adresou a na stejném routeru. Opravdu jsem si myslel, že je to tak super udělané, že když jsou platné obě licence, tak jsou funkční do svého datumu platnosti. Zkusil jsem to, nejde to, když stáhnu to s platností do 27.12.2015, tak se už stáhne ta nová do 27.12.2016. Veškeré aplikace v notebooku mám zakoupené, takže avast a svou licecni budu používat pouze já, jinak bych to ani nedělal.  ;)
« Last Edit: February 25, 2015, 11:12:31 AM by BaudiÅ¡ Pavel »
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III