Author Topic: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru  (Read 10649 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline d3f

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 29
Zjistil jsem toto pred par dny, kdy jsem si chtel spustit video v MPH-HC. Video nabehne, ale musim cekat nekolik desitek sekund. Pokud ale spustim samotny program, tak nabehne hned - to same s hudbou ve Winampu atd. Proste jakmile chci spoustet soubory, tak trva cely proces mnohem dele. Kdyz vypnu stity Avastu, tak tento problem zmizi.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #1 on: May 09, 2015, 10:29:14 AM »
skus reinstalovať, mne hudbu vo winampe zapne za pol sekundy, a to mám rachotinu A55A s 5.200rpmkový HDD.
Filmy a podobne mi zapne do 2 sekund. Bez avastu mi to usetri tak max pol sekundy.

Offline d3f

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 29
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #2 on: May 09, 2015, 12:04:43 PM »
Reinstall nepomaha a koukam, ze stejny problem ma vice lidi.

https://forum.avast.com/index.php?topic=170732.0

Offline Duch

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #3 on: May 09, 2015, 10:19:13 PM »
Ahoj

Zakáž hodnotiace služby, alebo pridaj výnimky pre tie súbory *.mp3, *.mpg, *.mpeg atď.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #4 on: May 10, 2015, 11:20:54 AM »
Také jsem si všiml, že při aktualizaci na verzi 2015.10.2.2218 se všechny akce při otevírání souborů prodlouží na 30s. 
Nainstalování starší verze 2015.10.2.2215 nepomohlo.
Nešla instalovat online verze, musel jsem stáhnout komplet verzi 140MB.
Zjistil jsem, že se v rozhraní Avastu->Obchod vypisuje hláška, Online obsah není dostupný.
Vypadá to, že je problém s DNS mám výchozí poskytovatel O2 160.218.161.54  194.228.41.65 nastaveno na routeru.
Po změně na sítové kartě na google DNS 8.8.8.8 začalo vše fugovat.
Když nechcete měnit DNS stačí vypnout reputační služby.
Jestli Avast měnil ip adresy serverů tak někdy trvá (2 dny) než dns server tuto změnu zaregistrují.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #5 on: May 10, 2015, 11:34:41 AM »
Tak to si ale maj otestovat ne? A pokud to dělá tohle, tak se jedná o chybu v programu. Navíc verze je již z dubna (cca 14 dní), já ji na notebook nainstaloval tento týden.

P.S: Teď jsem vyzkoušel doma, kde používám google DNS a dělá to taky.
« Last Edit: May 10, 2015, 11:36:18 AM by aamp »

REDACTED

  • Guest
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #6 on: May 11, 2015, 11:42:34 AM »
Je to totální zpomalení všeho, reputační a další nesmysly mám zakázané, seká se myš, pomalu se vše načítá a verze z dubna stále není opravená.

Asi mají problémy, když už skoro přes dva měsíce nabízejí slevy na svoje programy.

A ve free verzi otravovat s instalací Chrome, je taky super - stačí snad jednou odmítnout ale to ne, je to tam skoro 2x denně nebo po restartu.

Offline jursa

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 39
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #7 on: May 11, 2015, 04:41:48 PM »
Zjistil jsem toto pred par dny, kdy jsem si chtel spustit video v MPH-HC. Video nabehne, ale musim cekat nekolik desitek sekund. Pokud ale spustim samotny program, tak nabehne hned - to same s hudbou ve Winampu atd. Proste jakmile chci spoustet soubory, tak trva cely proces mnohem dele. Kdyz vypnu stity Avastu, tak tento problem zmizi.

Dobry den,
mohl byste nam prosim vytvorit vypis pameti procesu avastSvc.exe v okamziku, kdy musite cekat na nacteni videa ?
Postup:
- vypnout obranne mechanismy avastu > GUI > Nastaveni > Reseni problemu
- otevrit spravce procesu windows (ctrl+shift+esc), kliknout pravym tlacitkem na proces avastSvc.exe, nasledne zvolit vytvorit soubor vypisu.

Z dmp souboru pujde nejlepe zjistit, kde je u Vas problem. Ten soubor potom nekde zabaleny nasdilet, nebo poslat rovnou na jursa@avast.com..

Diky moc,
David

REDACTED

  • Guest
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #8 on: May 12, 2015, 07:29:16 AM »
Zdravím,
jak už jsem se pokusil popsat v anglické verzi tohoto fora, mělo by stačit v: nastavení - aktivní ochrana - štít souborového systému - v záložce testování při spouštění odkliknout ty 3 políčka, nebo aspoň to první (testovat programy při spouštění).
Není to sice ideální řešení, ale funguje za předpokladu, že víte co ve svém pc už máte a nespouštíte kdejakou "kravinu" co přijde mailem.
Každopádně bych spíš čekal řešení přímo od avastu.
p.s.
na jednom pc jsem čerstvě prováděl reinstal W7, kde právě tento problém avastu byl už jen třešničkou navršených jiných problémů. Při následném pokusu o instalaci avastu jsem s překvapením zjistil, že jednak instalace oproti dřívějším zkušenostem probíhá zoufale dlouho, kde většinu času ani není jasné zdali se vůbec něco děje/instaluje, protože zmizí i to malé okénko s naskakujícími čárkami v kole. Ale hlavně, i když mám přímé připojení do netu bez proxy, tak se nelze ani zaregistrovat, ani aktualizovat. A jelikož tento problém neodpadl ani po týdnu úmorného zkoušení včetně reinstalcí, byl jsem nucen přejít ke konkurenci, což je podle mně trochu škoda, protože myslím že v tom objedmu uživatelů asi nebudu jediný...

Offline jursa

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 39
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #9 on: May 12, 2015, 05:28:43 PM »
Zdravím,
jak už jsem se pokusil popsat v anglické verzi tohoto fora, mělo by stačit v: nastavení - aktivní ochrana - štít souborového systému - v záložce testování při spouštění odkliknout ty 3 políčka, nebo aspoň to první (testovat programy při spouštění).
Není to sice ideální řešení, ale funguje za předpokladu, že víte co ve svém pc už máte a nespouštíte kdejakou "kravinu" co přijde mailem.
Každopádně bych spíš čekal řešení přímo od avastu.
p.s.
na jednom pc jsem čerstvě prováděl reinstal W7, kde právě tento problém avastu byl už jen třešničkou navršených jiných problémů. Při následném pokusu o instalaci avastu jsem s překvapením zjistil, že jednak instalace oproti dřívějším zkušenostem probíhá zoufale dlouho, kde většinu času ani není jasné zdali se vůbec něco děje/instaluje, protože zmizí i to malé okénko s naskakujícími čárkami v kole. Ale hlavně, i když mám přímé připojení do netu bez proxy, tak se nelze ani zaregistrovat, ani aktualizovat. A jelikož tento problém neodpadl ani po týdnu úmorného zkoušení včetně reinstalcí, byl jsem nucen přejít ke konkurenci, což je podle mně trochu škoda, protože myslím že v tom objedmu uživatelů asi nebudu jediný...

Jakeho mate prosim internetoveho providera ? O2 ? Popripade mohl byste udelat ping na ipm-provider.ff.avast.com ? (predtim idealne ipconfig /flushdns)
« Last Edit: May 12, 2015, 05:42:48 PM by jursa »

Offline d3f

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 29
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #10 on: May 12, 2015, 07:00:35 PM »
Osobne se mi moc nechce uploadovat skoro 300MB soubor, kdyz se jedna o systematicky problem.

Mimochodem, taky mam pripojeni od O2 a problemy mezi O2 a Avastem uz tu byly.

https://forum.avast.com/index.php?topic=148881.0

A ping se udelat neda.

"Ping request could not find host ipm-provider.ff.avast.com. Please check the name and try again."
« Last Edit: May 12, 2015, 07:11:56 PM by d3f »

REDACTED

  • Guest
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #11 on: May 13, 2015, 06:07:11 AM »
OK, vyzkoušíme. Provider je O2....  ???

Offline d3f

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 29
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #12 on: May 13, 2015, 12:39:06 PM »
Tak nevim, co kdo udelal, ale problem se zda byt vyresen.

Dekuji.

Offline d3f

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 29
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #13 on: May 14, 2015, 03:22:16 PM »
No, tak nechvalme den pred vecerem. Problem se stity se sice zda byt vyresen, ale zase blbnou aktualizace. Stejny problem jako tady:

https://forum.avast.com/index.php?topic=148881.0



REDACTED

  • Guest
Re: Avast a jeho stity strasne zpomaluji spousteni programu/souboru
« Reply #14 on: May 14, 2015, 08:42:55 PM »
Tak já to zatím vyřešil instalací Kaspersky antivirus.