Author Topic: Falešný poplach free eScanAV Anti-Virus Toolkit (MWAV)  (Read 4192 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline adb2

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Falešný poplach free eScanAV Anti-Virus Toolkit (MWAV)
« on: June 20, 2015, 06:46:18 PM »
Dobrý den, ráno (20.6.2015) jsem aktualizoval MWAV, který přešel na novou verzi  14.0.189.0. Free Avast spouštěcí soubory MWAV vzápětí přesunul do karantény a hlásí nákazu Win32:Malware-gen.
  MWAV jsem instaloval znovu, tedy verzi 14.0.178.0, zazálohoval a aktualizoval na verzi 14.0.189.0. Avast se zachoval stejně.
  Odeslal jsem hlášení "virové laboratoři" jako falešné hlášení a na můj email nedorazila žádná odpověď. Odpoledne jsem Avast aktualizoval a nastalo "zlepšení". Do virové truhly šly už obě verze MWAV.  ;D
  Potřeboval bych vědět zda konkurence pouští do oběhu virovou nákazu či zda Avast konkurencí jen likviduje. Nebo je to jinak?
  Upozorňuji, že řeším totálně rozbořené PC, kde havarovaly Windows 8.1 chráněné Free Avastem. (A podobný osud jsem sledoval i na druhém PC s Windows Vista.) Chtěl jsem systém již reinstalovat, ale eScan MWAV a Malwarebytes Anti-Malware systém pročistily (ve spolupráci s Avastem) a zdá se nyní v pořádku. Tedy vypucovaly to, co rezidentní štíty Avastu dříve propouštěly. Přiznávám, byla to i moje chyba. Nemám rád neřízený Windows Update a pouštím ho ručně a s velkým zpožděním. Zdá se, že když MS zveřejní bezpečnostní díry, stanou se vzápětí cílem útoků a Avast před takovými útoky očividně plně neochrání. Musím své chování přehodnotit a s WU neotálet.
  Přehodnocovat by měl i Avast. Na hrátky s MWAV opravdu nemám náladu. A když už jsem nespolehlivý uživatel, nemohl by Avast na ignorování WU upozorňovat, když už má nástroj na sledování neaktualizovaného SW? Jen nápad. Zase, aby ta hlášení nebyla příliš duplicitní. Ale nejčastěji mi nyní vyskakuje reklama na nákup Avastu, co raději nějak vhodně přidat informaci o nedobrém stavu WU? Díky.  ;)

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Falešný poplach free eScanAV Anti-Virus Toolkit (MWAV)
« Reply #1 on: June 22, 2015, 08:29:59 AM »
Dobry den,
poslete nam, prosim, falesne detekovany soubor pres https://support.avast.com/ -> Avast Vrus Lab.

Milos