Author Topic: Aktualizace Avast 14.7.2015 - divná aktualizace  (Read 4334 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jendaweisser

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
Aktualizace Avast 14.7.2015 - divná aktualizace
« on: July 25, 2015, 02:18:01 PM »
Dobrý den.

V uvedeném dni jsem updatoval (free) na tuhle poslední verzi a mám několik dotazů:

1. Proč tahle nová verze nesmaže staré data virů po natáhnutí novějších dat, udělá se to až po restartu PC. Tohle starší verze Avastu uměla i bez restartu!!!

2. Proč se mi ve složce tempu objevuje složka avast_ash2 někdy prázdná, no většinou zaplněna 58-mi dalšími složkami - prázdnými, s názvy co ani nemám nainstalováno!!! Takhle neblbla předchozí verze...

3. To, že každý další instalátor Avast je větší a větší, si zvykám se skřípěním zubů (bohužel, dělají to všichni). Ale kolik berete od Gogle za dotěrnou reklamu na Gogle chrome? Už mne hodně se..otravuje. (největší sběratelé dat - špioni) Mám IE a stačí.

No a co se týče rozrůstající se skladby "plunginů" Avastu - méně je někdy lépe. Ševci držte se kopyta!!! Skončíte jak Fy NERO.

Děkuji za odpověď - hlavně první 2 body.

REDACTED

  • Guest
Re: Aktualizace Avast 14.7.2015 - divná aktualizace
« Reply #1 on: July 25, 2015, 07:48:28 PM »
Tak já se taky přidám, poslední verze - i ta předposlední totálně zabrzdí start PC, ikony najedou ale Avast jede pořád , aktualizuje, stahuje a cca další minutu se nedá nic dělat ani spouštět. Pak naskočí reklama na Chrome.  Ano mám Free verzi, tak bych měl něco strpět, ale zbytečně štvete lidi, kteří to Chrome nechtějí.
Proč tam není zatržítko - Chrome nechci?

Offline Blue-A

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 30
Re: Aktualizace Avast 14.7.2015 - divná aktualizace
« Reply #2 on: August 01, 2015, 11:59:05 AM »
Dobrý den,

zkontrolujte prosím zdali máte nejnovější verzi programu Avast s označením 10.3.2225 a případně jej aktualizujte. Můžete to provést v Avast -> Nastavení -> Aktualizace (programu).

Po aktualizaci na novější verzi programu, by se vždy mělo zobrazit okno s možností odškrtnout doporučenou instalaci prohlížeče Google Chrome.

Pokud se daná nabídka zobrazuje například při spuštění počítače či aktualizaci programu (ne databáze), tak jde o standardní chování ve Free verzi. V opačných případech prosím kontaktujte naši podporu přes Požadavek na stránce support.avast.com.

Při zakoupení nejnižšího placeného Avast antiviru se tyto nabídky jiných produktů již nezobrazují a také máte možnost vypnout nabídky dalších produktů Avast.

Srovnání našich antivirových produktů můžete nalézt na této stránce: https://www.avast.com/cs-cz/compare-antivirus

S pozdravem

REDACTED

  • Guest
Re: Aktualizace Avast 14.7.2015 - divná aktualizace
« Reply #3 on: August 01, 2015, 02:10:38 PM »
absolutne s vami nesúhlasím,... Avast nespomaluje počítač, ak jo, tak spomaluje omnoho menej ako jaký kolvek iný software, (snad i blbej explorer.exe /prieskumník vytažuje viac CPU, RAM i disk).
velkost instalatora je mala,... ja priam mám problém zaplnit pol GB na HDD, a 40 GB na SSD.... jinak Avast mi ide v pohode i na starom A55A,... ta ponuka na google chrome nieje az tak chrozna,... a objavuje sa len vo free verzi.

Offline Maverick_CZ

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Aktualizace Avast 14.7.2015 - divná aktualizace
« Reply #4 on: August 25, 2015, 12:06:41 PM »
Také nesouhlasím. V dnešní době téměř všechny lepší antiviry, včetně Avastu nezpomalují tak rapidně počítač, jako to kdysi dělal jeden nejmenovaný antivir jedné nejmenované firmy a ještě i dnes zpomaluje jiný nejmenovaný antivir jiné nejmenované firmy.

Vždy aktualizovat na nejnovější verzi programu.

Co se týče instalace Google Chrome, vždy je a v každé verzi/aktualizaci to bylo pouze doporučováno, ale jak píše Blue-A, lze to vždy odškrtnout a nikdy se nic neinstaluje na pozadí bez vědomí uživatele. Navíc u Free verze lze tyhle doporučované a sponzorované nabídky očekávat.

mlocik97, "velikost instalátoru je malá". To samozřejmě je, pokud používáš online instalátor. Právě ten je malý proto, že se další součásti instalátoru stahují během instalace z internetu ;) Offline instalátor má něco málo přes 100 MB.