Author Topic: AvastSvc.exe - 50% CPU  (Read 9367 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tomas.klecka3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
AvastSvc.exe - 50% CPU
« on: August 25, 2015, 08:54:33 PM »
zdravím mám takový problém až včera semi objevilo vysoké zatěžováni cpu až 50% CPU AvastSvc.exe na windows xp  restartl pomohl až druhy tak dnes jsem reinstaloval celý systém (Windows XP SP3 ) a po 2-3hodinach použivani semi to zas objevilo sice pomohl restart tak se ptám jestli to je u mě problém nebo u vás jinak jsem jsi všiml že někdy to chvili povyskoči na pár % nikdy takovy problem jsem neměl a to avast použivam min rok? Předem Děkuji za odpověd

Offline tomas.klecka3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #1 on: September 12, 2015, 07:41:26 PM »
po delší době se to zas projevilo ze nešel ani pc restartovat a musel jsem dat tvrdy restart co s tím máte prosím vás ?

Offline tomas.klecka3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #2 on: September 16, 2015, 08:29:22 PM »
nevím co s tím máte ale zas se temto problém objevil

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #3 on: September 18, 2015, 04:40:32 PM »
Presne tento istý problém mám aj ja, to nie je ani možné, ako ten avast devastuje výkon procesora.

A ešte jena vec: buďte takí dobrí a zrušte tu na fóre captchu pre prihlásených, fakt to žerie nervy!

Offline tomas.klecka3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #4 on: September 18, 2015, 05:14:18 PM »
jo no po poslední přeinstalaci avastu semi zdá trochu pomaly výkon cpu ale že by to tam furt bylo 50% cpu to zas ne měli by jste s tím neco udělat pokud chcete mit i uživatele na windows xpečkach co maji starši desky ...

REDACTED

  • Guest
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #5 on: September 19, 2015, 08:20:21 AM »
XP niesu uz podporovane, doporucujem prechod na win7 / 8.1 ak však chcete zostat na XP, môžu sa vyskytnúť problémi,...
Počkajte na odpoved Avastu, snad vám pomôže problém vyriešiť.

Offline tomas.klecka3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #6 on: September 19, 2015, 06:15:49 PM »
vím že jsou nepodporovane ale ze strany avastu stále jsou
přejit na win 7/8/10 na 9let starém asi nemá smysl že?
jinak odpovida tu někdo ze strany avastu psal jsem i na podporu ?
« Last Edit: September 19, 2015, 06:17:22 PM by tomas.klecka3 »

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #7 on: September 22, 2015, 01:01:16 PM »
Dobry den,
jakou adresu jste pouzil pri psani a podporu? Jake mate ID tiketu?

Milos

Offline tomas.klecka3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #8 on: October 03, 2015, 12:30:15 PM »
Už neni třeba jinak děkuji za odpověd sice to pomohlo ale pozoruji větší zátěž CPU a možná kvůli antiviru vašemu semi lagne PC párkrat za tyden cely úplně pomůže přidržet tlačitko vypnuti zkoušel jsem všechno testy hardwaru ale problém asi vidim u Avastu nebo WIN XP ale v systemovych udalostech nic nemohu najít

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #9 on: October 06, 2015, 01:29:40 PM »
Keď leziem na Facebook (nie kvôli tomu, aby som si do statusu dal, čo som dnes ráno naložil do misy, ale máme viacero firemných stránok určených pre styk s verejnosťou, ktoré treba pravidelne aktualizovať), tak vidím, že kvôli Avastu načítavanie FB stránok ide brutálne pomaly. Keď Avast vypnem, tak načítavanie stránok výrazne zrýchli.

To, že Avast -vraj- nepodporuje XP, je nepodstatné, tiež mám starší stroj, ktorý mi spoľahlivo šlape a keď dlhé roky pracoval bez problémov, tak nemám dôvod ho meniť. Nebudem investovať stovky eur do nového stroja len preto, že Avast príliš zaťažuje procesor počas načítavania FB stránok. Keď to celé roky bežalo bez problémov, tak nevidím dôvod, prečo by to bez problémov nemalo bežať aj teraz. Ledaže z toho dôvodu, že by výrobcovia hardware s developermi software vytvorili kartel, že developeri budú programovať čoraz náročnejší software, aby podporovali predaj čoraz výkonnejšieho hardware. Na túto dohodu im nenaletím.

Offline tomas.klecka3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #10 on: October 06, 2015, 05:14:24 PM »
divne no před rokem mi jestě avast nezatežoval tolik cpu ale těd od pulky roku semi zdá větší zátěž CPU avastem

Offline tomas.klecka3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #11 on: October 07, 2015, 06:08:30 PM »
po pár dnech se tohlet opět objevilo nejen že to vice zatezuje compa někdy ale zase to běželo na 50% CPU nic proti avastu dobrá firma ale jak jste psaly že windows xp budete podporovat do roku 2016 nebo do kdy svymi aktualizacemi na antivir tak máte zlepšovat menši zatiženi CPU ne větši


REDACTED

  • Guest
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #12 on: October 11, 2015, 10:13:07 PM »
Dobrý den, také identifikuji zpomalení browseru FF od aktualizace... Jedná se o problém s webovým štítem, když je zapnutý, prohlížení běhá šííleně pomalu, když je vypnutý, vše je OK, akorát nechrání... Tak teď si jen vybrat...

Offline tomas.klecka3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #13 on: October 13, 2015, 07:49:04 PM »
to ano ale už mě to začina docela štvát dneška 2x jsem musel restartovat (natvrdo)win xp kvůli avastu ktery bězel na 50% respěktive proces avastsvc.exe jestě před půl rokem to byl tak dobrý antivir pro windows xp a těd  :-\ :(

REDACTED

  • Guest
Re: AvastSvc.exe - 50% CPU
« Reply #14 on: October 18, 2015, 07:37:06 PM »
Restarty na tvrdo, od poslední aktualizace.Opravíte to?
Pěknej šmejd..