Author Topic: AvastSvc.exe vytěžuje CPU na 100% při stahování skrze Steam  (Read 3033 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Zdravím,

proces AvastSvc.exe mi při stahování her/aplikací/dem přes Steam vytěžuje CPU prakticky na 100% po celou dobu stahování, dokud není dokončeno.
Chápu že asi jde o kontrolu dat, ale nešlo by s tím něco dělat? Nelíbí se mi to vytížení, pc je pak zasekané a laguje i myš atd...

Díky, verze Avastu je Free 10.3.2225, databáze virů 150826-3, systém Windows 10 64 bit Home, cpu mám 4 jádrové (bez virtualizace), frekvence 3700MHz.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: AvastSvc.exe vytěžuje CPU na 100% při stahování skrze Steam
« Reply #1 on: August 27, 2015, 08:53:55 AM »
Dobry den,
jak je PC pripojen k siti? Ethernet, WiFi nebo neco jineho?

Milos

REDACTED

  • Guest
Re: AvastSvc.exe vytěžuje CPU na 100% při stahování skrze Steam
« Reply #2 on: August 27, 2015, 09:15:34 AM »
Připojeno kabelem do routeru přímo.

Edit: Jen bych dodal, že AvastSvc.exe to vytěžuje částečně, zbytek bere proces Steamu (Steam.exe) který dle affinity zatěžuje celý volný zbytek prostoru činnosti cpu. Nevím co si o tom myslet, každopádně to spolu nějak souvisí, minimálně tím, že Avast jistě kontroluje vše co Steam stahuje, asi bajt po bajtu...
« Last Edit: August 28, 2015, 08:42:57 AM by Wlassek »

REDACTED

  • Guest
Re: AvastSvc.exe vytěžuje CPU na 100% při stahování skrze Steam
« Reply #3 on: November 02, 2015, 07:20:56 PM »
Připojeno kabelem do routeru přímo.

Edit: Jen bych dodal, že AvastSvc.exe to vytěžuje částečně, zbytek bere proces Steamu (Steam.exe) který dle affinity zatěžuje celý volný zbytek prostoru činnosti cpu. Nevím co si o tom myslet, každopádně to spolu nějak souvisí, minimálně tím, že Avast jistě kontroluje vše co Steam stahuje, asi bajt po bajtu...

Osobně, při stahovní, vypínám štíty...