Author Topic: Avast blokuje start systému, + vtipný avast  (Read 5230 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline xct

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Avast blokuje start systému, + vtipný avast
« on: September 10, 2015, 01:12:24 PM »
Zdravím,

docela mě rozčiluje, že mi Avast pokaždé blokuje start systému. Mám firewall, a prakticky po každém startu spustí avast nějaký, pro jistotu ještě nesmyslně náhodně pojmenovaný soubor (něco typu 43489f5-89345b-3548734a456.exe). Firewall ještě nemá načtené UI, takže čeká na potvrzení, které vzhledem k nenačtenému UI nemůžu dát. V tu chvíli mi ale počítač zablokuje i Avast, a čekám asi minutu na nějaký timeout, a koukám na prázdnou modrou obrazovku.

Samozřejmě mám zaškrtnuto "Spouštět služby programu avast až po startu ostatních systémových služeb". Proč Avast tohle nastavení nerespektuje, a jak ho k tomu donutit?



Za druhé - v názvu jsem slíbil vtipný avast  - no co to, toto?  :D :D

REDACTED

  • Guest
Re: Avast blokuje start systému, + vtipný avast
« Reply #1 on: September 10, 2015, 04:04:15 PM »
Quote
Samozřejmě mám zaškrtnuto "Spouštět služby programu avast až po startu ostatních systémových služeb".

to je chyba,... kým sa v takomto prípade spustí Avast, dosť často sa vir už dostane do PC, vtedy pomôže len test po reštarte (lebo vela virov ked je aktívny systém sa "skrýva") ešte poté skus MBAM.
čo sa týka toho že avast označuje svoj inštalátor ako vírus môže byť tým že vírus upravil programový kód inštalátoru a pripísal svoj vlastný (kopy vírusu), ináč stahovali ste inštalátor z webu avastu, alebo nekde napríklad zo "http://www.slunecnice.cz/" ? ak ste stahovali instalator zo stranok tretej strany = dalšia chyba,.... Ja mám rovnaú verzi avastu, rovnakú vezi antivírusových definic, a mne inštalátor ako vírus nedetekuje. Rozhodne by asi ani nebylo naškodu preformátovať disk a nainštalovať OS nanovo, vyzerá to že máte v systému riadny bordel.
Inak rozhodne bych nepoužíval ani Internet Explorer, ktorý když načitáva nejakú web stránku tak do nej vkladá i nesmyslný kód ktorý generuje napríklad "AktiveX"
« Last Edit: September 10, 2015, 04:06:09 PM by mlocik97 »

Offline xct

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: Avast blokuje start systému, + vtipný avast
« Reply #2 on: September 22, 2015, 02:36:19 PM »
Quote
to je chyba,... kým sa v takomto prípade spustí Avast, dosť často sa vir už dostane do PC, vtedy pomôže len test po reštarte (lebo vela virov ked je aktívny systém sa "skrýva") ešte poté skus MBAM.

o tom ale dotaz nebyl  ;) Dřív Avast po každým restartu na nějakou dobu brutálně sekl počítač, a spouštění po startu služeb to vyřešilo. Ale už nějakou dobu se při restartu seká opět, a to je pointa dotazu. Avast spouští nějaký stupidní update proces který tuhle volbu ignoruje, a jako bonus je ten soubor s (asi náhodným nebo pseudonáhodným) vygenerovaným jménem. Tenhle proces se spustí a pokouší připojit na servery Avastu dřív než se načte UI od firewallu (tam bych to připojení mohl povolit).

Takže se počítač sekne na modrém pozadí, avast čeká na připojení, které blokuje firewall a povolit to nejde, protože načítání služeb (včetně UI firewallu) stopne Avast. A celé to čeká na nějaký timeout, kdy Avast usoudí že internet nejde a načte se zbytek systému.

Nechápu zmínku o MBAM - nepíšu že mám zavirovaný počítač, mám problém s fungováním dvojice Avast + FW při konkrétním nastavení.

Quote
čo sa týka toho že avast označuje svoj inštalátor ako vírus môže byť tým že vírus upravil programový kód inštalátoru a pripísal svoj vlastný (kopy vírusu), ináč stahovali ste inštalátor z webu avastu, alebo nekde napríklad zo "http://www.slunecnice.cz/" ? ak ste stahovali instalator zo stranok tretej strany = dalšia chyba,.... Ja mám rovnaú verzi avastu, rovnakú vezi antivírusových definic, a mne inštalátor ako vírus nedetekuje. Rozhodne by asi ani nebylo naškodu preformátovať disk a nainštalovať OS nanovo, vyzerá to že máte v systému riadny bordel.
Inak rozhodne bych nepoužíval ani Internet Explorer, ktorý když načitáva nejakú web stránku tak do nej vkladá i nesmyslný kód ktorý generuje napríklad "AktiveX"
hele chápu že se mi snažíš "poradit", ale tohle bylo jen pro pobavení, žádnej problém tam není.
- na tom screenu je vidět, že stahováno je z oficiální stránky avastu - to je na tom to vtipné (DNS Spoofing apod bych vynechal). Silně pochybuju že by tam měli modifikovanej kód, to by byl daleko větší průser
- nevím jak jsi přišel na stejnou verzi avastu i definic, když jsem mojí nikde nepsal - možný to je, ale nevím kdes vzal tu jistotu

Quote
preformátovať disk a nainštalovať OS nanovo, vyzerá to že máte v systému riadny bordel
tohle je ale opravdu perla a rada nad zlato  :D :D kvůli falešnýmu poplachu Avastu reinstalovat systém.. ten systém je v parádní kondici

REDACTED

  • Guest
Re: Avast blokuje start systému, + vtipný avast
« Reply #3 on: September 22, 2015, 04:13:01 PM »
xct když si myslíte že problém viete vyrešiť sám, tak proč sem neco píšete,... okrem toho tá posledná časť s preinstalovaním platí ako odpoved pre celý dotaz.

Offline xct

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: Avast blokuje start systému, + vtipný avast
« Reply #4 on: September 22, 2015, 06:50:04 PM »
doufal jsem, že mi odpoví někdo z Avastu nebo někdo kdo se s tím taky setkal nebo to řešil, proč když se Avast spouští až po startu ostatních služeb, tak mi přesto nějaký update proces Avastu zablokuje spouštění počítače a jak to případně vyřešit. A myslím že je to z mého popisu celkem poznat.

Chápu proč má ten soubor náhodně generovaný název, ale to mi bohužel znemožňuje udělat pravidlo které je zakáže a pak si je explicitně povolit. Tak jsem doufal v tip jak to udělat, nebo třeba nastavit timeout na 1 sec, nebo něco takovýho - je to otravný čekat 5 minut na start systému.

To je opravdu celý a jediný problém s Avastem co mám, systém je jinak úplně v pořádku. Ten screen jsem sem dal jen ze srandy, že avast detekuje vir ve svém originálním instalačním souboru přímo ze svých stránek.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Avast blokuje start systému, + vtipný avast
« Reply #5 on: September 23, 2015, 11:23:17 AM »
Dobry den,
o jaky update process jde? Pokud je to emergency update, tak ten je v task scheduleru a tam by melo jit si pohrat s nastavenim kdy se ma poustet (pri vypnutem self defencu).

Milos

Offline Duch

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
Re: Avast blokuje start systému, + vtipný avast
« Reply #6 on: September 23, 2015, 03:44:38 PM »
Ahoj xct

Možno píšem blbosť, ale máš povolený AvastEmUpdate.exe vo firewalle?

Offline xct

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: Avast blokuje start systému, + vtipný avast
« Reply #7 on: November 09, 2015, 05:42:55 PM »
Dobry den,
o jaky update process jde? Pokud je to emergency update, tak ten je v task scheduleru a tam by melo jit si pohrat s nastavenim kdy se ma poustet (pri vypnutem self defencu).

Milos

s největší pravděpodobností to bylo ono, nenapadlo mě že program kterej nonstop běží se bude ještě cpát do scheduleru, vyhodil jsem ho a počítač už startuje normálně - díky

Offline xct

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: Avast blokuje start systému, + vtipný avast
« Reply #8 on: November 09, 2015, 05:46:35 PM »
Ahoj xct

Možno píšem blbosť, ale máš povolený AvastEmUpdate.exe vo firewalle?

ne - povoluji ho když se pokouší připojit - na což musí být načtený UI od firewallu, jinak to nemám jak povolit - o tom bylo tohle téma, donutit avast aby se necpal do startu systému dřív než firewall.