Author Topic: Avast může sledovat zákazníky stejně jako Lenovo. Vědí to uživatelé?  (Read 3585 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Zdravim, prosil bych vyjadreni vedeni Avastu k teto veci :

https://www.interval.cz/clanky/avast-muze-sledovat-zakazniky-stejne-jako-lenovo/

děkuji.

REDACTED

  • Guest
TO čo zbiera Avast su len neosobne informace, skor len logy procesov a pady crashe aby riesilo chyby aplikace,... nic osobne,...
okrem toho ak chcete mat 100% jistotu ze nikto vas "nespehuej" tak prosím všetku elektroniku zničte a zoberte lopatu vykopejte jamu a zakopejte se. (tak aby vas ani satelyty nemohli špehovať)
dnes je nezmysel hovorit o sukromy a anonymite z tochto pohladu,...
« Last Edit: October 29, 2015, 09:43:28 PM by mlocik97 »

REDACTED

  • Guest
Chtel jsem vyjadreni od nekoho z vedeni. To, ze to cos napsal je naprosta hloupost, to radsi komentovat nebudu.

Asi nevis co je SSL zabezpeceni a certifikaty. Ja opravdu nestojim o smirovani zabezpecene SSL komunikace avastem a o jejich zamenovani certifikatu.

Offline lukor

  • Administrator
  • Super Poster
  • ***
  • Posts: 1884
    • AVAST Software
K tomuto jiz bylo publikovane vyjadreni v breznu.

https://www.interval.cz/clanky/sleduje-webshield-sifrovanou-komunikaci/

Shrnuto, ano - scanovani HTTPS komunikace znamena, ze komunikace je pred vstupem do scanneru desifrovana. Scanner bezi na stejnem PC jako prohlizec (ktery stejne desifrovani provede a v desifrovane podobe nabizi obsah napr. vsem pluginum). Desifrovany obsah pocitac neopousti a data cestujici po siti jsou stejne bezpecna s Avastem, tak i bez nej. Uzivatel ovsem prichazi o nejaky komfort v manualnim sledovani prichozich certifikatu - attributy certifikatu (jako napr. datum expirace, CN, apod), ktere vidi v prohlizeci jsou stejne, ale podpisova autorita je jina - jednorazovy root certifikat vytvoreny v okamziku instalace avastu na danem PC - toto je dan za pouzitou technologii. Toto chovani je mozne vypnout v nastaveni weboveho stitu.

Jinak, moje osobni poznamka k tomu je, ze i virus preneseny pres sifrovane spojeni je stale stejne nebezpecny. Sifrovani a packovani je bezna technika, kterou autori viru pouzivaji k zamaskovani skutecneho tela viru. Avast obsahuje spoustu tzv. unpackeru, ktere na vsechny scanovane vzorky pousti, bez toho by byly detekcni schopnosti uplne nekde jinde. Pokud by stacilo jen se s infekcemi presunout na HTTPS, byl by to pro autory viru velice jednoduche.

Co se tyce moznosti, jakozto program integrovany tesne do OS, ma samozrejme Avast spoustu moznosti, jak se dostat k desifrovanemu obsahu - ma napr. moznost cist pamet libovolneho procesu, sledovat zapisy do temp souboru (pri stahovani - tez desifrovane) nebo cache, metod je mnoho, SSL MITM je jeste docela hodne transparentni pristup.

Pokud si to neprejete, urcite doporucuji vypnout SSL scanovani v nastaveni WebShieldu - v pripade, ze se zavirujete ovsem je pak tuto skutecnost vzit v uvahu. Take bych doporucil odstranit vsechny pluginy prohlizece, ktere maji tez k desifrovanemu obsahu plny pristup.

Diky.
Lukas.