Author Topic: Problem z aktualizacją bazy wirusów.  (Read 6750 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Problem z aktualizacją bazy wirusów.
« on: October 18, 2015, 10:43:52 AM »
Witam.
Mam problem z aktualizacją bazy wirusów, problem w tym, że aktualizacja zatrzymuje się na wysyłaniu statystyk i mimo to, że mam ustawione automatyczne aktualizacje mam definicje z końca sierpnia. Wolałbym korzystać z najnowszych definicji, bo poczytałem o duqu 2.0 i się trochę tego boję. Proszę o pomoc.

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Problem z aktualizacją bazy wirusów.
« Reply #1 on: November 21, 2015, 06:11:23 PM »
Proszę kliknąć przycisk Start, otworzyć Panel sterowania, a następnie kliknąć dwukrotnie ikonę Dodaj lub usuń programy (Programy i funkcje).
W polu Aktualnie zainstalowane programy proszę wybrać program antywirusowy Avast a następnie kliknąć przycisk Zmień / Usuń.
Potem wybrać opcję Napraw i kliknąć na przycisk “Dalej”, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Następnie proszę zaktualizować program Avast w części Ustawienia / Aktualizacja. W celu uzyskania najnowszej wersji programu należy kliknąć przycisk ‘Aktualizuj’ w części Program. Proszę również zaktualizować Definicje wirusów.”

REDACTED

  • Guest
Re: Problem z aktualizacją bazy wirusów.
« Reply #2 on: December 08, 2015, 11:31:55 AM »
Witam, :D
spodziewam się, że swoim postem rozszerzę temat "Problem z aktualizacją bazy wirusów".
Nie mogę pobrać (nie lokalizuję już linku z www.avast.pl (!?)) pliku baz wirusów (vpsupd.exe).

A mam komputer bez dostępu do internetu.
Dotychczas wystarczało wgrywanie ww. pliku a teraz komputer jest bezbronny ...i podejrzany o groźną infekcję.

Czy AVAST przestał udostępniać takich plików czy też ma błąd na stronach (i zapomniał się umieścić linki do nich)?

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź
Fódżi

PS
   Wczoraj wysłałem zapytanie do wsparcia technicznego AVAST-a ale nie dostałem odpowiedzi...

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Problem z aktualizacją bazy wirusów.
« Reply #3 on: June 21, 2016, 11:14:04 PM »
@wodmarek - O to Ci chodziło? https://www.avast.com/download-update