Author Topic: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača  (Read 5931 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« on: October 21, 2015, 01:03:33 PM »
Za posledné dni je to doslova des. Akosi mi začal zamŕzať počítač a myslím, že za to môže avast. Spustím počítač, zamrzne mi dolný panel, tak isto ani na ikony na ploche sa nedá kliknúť.

Musím ísť do núdzového režimu, tam Avast odinštalovať, potom reštartovať a znovu ho nainštalovať. Po inštalácii mi počítač buď zamrzne znovu (takže zase musím ísť do núdzového režimu) alebo zamrzne po ďalšom reštarte. Bez Avastu ide plynulo bez problémov. Neviem čo s tým, ani Event Viewer nezobrazuje nič podozrivé.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #1 on: October 21, 2015, 01:08:13 PM »
Dobry den,
jaky OS pouzivate, 32/64 bit?

Milos

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #2 on: October 21, 2015, 01:12:25 PM »
WinXP SP3 32-bit. Viem, že systém mám starý (:D), ale ešte minulý týždeň to bežalo bez problémov, zamŕzanie som postrehol za posledné asi 3 dni. Ani som nič neinštaloval, možno MS .NET, ale to je tak vyše týždeň dozadu.

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #3 on: October 21, 2015, 01:19:33 PM »
Ešte jedna vec, všimol som si, že to začalo robiť zhruba od tej doby, čo súbor AvastSvc.exe začal akosi záhadne zahltávať virtuálnu pamäť.

Skúsil som nahodiť aj staršiu verziu programu (2015-10-2-2218), ale problém sa neodstránil.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #4 on: October 21, 2015, 03:31:33 PM »
Dekuji za info, predal jsem to QA, snad se jim to podari nasimulovat.

Milos

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #5 on: October 21, 2015, 04:46:34 PM »
Ďakujem, len mám obavu či niečo zistíte, lebo ja nemám šajnu čo to môže byť. Jedine cez nejaký event log alebo čo, neviem či Avast niekde neloguje čo sa kedy spúšťa.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #6 on: October 22, 2015, 08:52:45 PM »
Opět natvrdo.
Zaseknutí celého PC.Odpojení od internetu, zaseknutí prohlížeče, zaseknutí myši.
Děláte si z lidí prdel?

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #7 on: October 23, 2015, 11:15:36 AM »
Avast som odinštaloval pred dvoma dňami asi. Odinštaloval som všetko čo som nainštaloval za posledné dva týždne. Odinštaloval som aj SpyBot Search and Destroy, čo ak.

Vyčistil som počítač, súbory, registre. Nainštaloval som Avast, najnovšiu verziu, základné nastavenia. Po inštalácii sa objavila ikona, že Avast prevedie rýchlu kontrolu. Nech kliknem na tú ikonu alebo na hociktorú inú ikonu na ploche, nič sa nedeje, plocha zamrzne. Nedá sa mi kliknúť na menu Start, nechce mi vysunúť menu po kliknutí pravým tlačítkom myši na plochu, nedá sa ani spustiť správca Ctrl+Alt+Del, aby som si pozrel, či nejaký proces nevybehol na 100% CPU, fungujú iba dve veci: kurzorom myši môžem behať po ploche (samozrejme bez toho, aby som niečo ovládal) alebo stlačiť tlačidlo Reset, reštartovať sa do núdzového režimu a tam Avast odinštalovať. Po reštarte počítač bez Avastu bez problémov nabehne, beží, svižne a plynulo, nič nemrzne. Ak celý proces zopakujem znovu, že Avast nainštalujem, tak som zase tam, kde som bol.

Avast používam mnoho rokov, bez väčších problémov. Ale toto čo sa deje za posledné 3-4 dni, to je o nervy a fakt neviem čo s tým robiť. Jedine mi napadá, že to robí preto, lebo mám systém WinXP SP3, ale keď roky s tým nebol problém, prečo zrazu teraz?

Vážený pane Mirek1, kvôli týmto problémom s Avastom mne ako živnostníkovi s počítačovými službami stojí práca, takže aby som si z ľudí robil prdel, to je skutočne to posledné, na čo mám čas a náladu. Ja nemám čas si tu robiť z ľudí prdel.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #8 on: October 23, 2015, 07:55:10 PM »
Axel, to není na vás, ale na ty nerdy v avastu.přimíchal jsem se, do vlákna.Mám to stejně, tak jsem nechtěl zakládat stodevadesátý topic.

Dal jsem BETU.jediný zásek a letí z pc, svině jedna..
https://forum.avast.com/index.php?topic=178111.0
« Last Edit: October 23, 2015, 07:58:13 PM by Mirek1 »

REDACTED

  • Guest
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #9 on: October 24, 2015, 12:56:18 PM »
Já jsem díky AVASTU musel koupit nový notes. Starý kde jsem měl XP PRO - tak AVAST naskakoval do modré smrti. A jestě super funkce Avastu - čištění prohlížeče mi smazala celý adresář /Program Files  :-(((

AVAST prostě neuměl spolupracovat s XP. To se pak asi po měsíci a nové opravené aktualizaci změnilo.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #10 on: October 24, 2015, 01:13:17 PM »
Já , díky avastu, koupil nový HDD před rokem.PC nebootovalo a hlásilo, disk failure.Koupě nelituju, mám záložní, kdyby něco..
když odejde disk na víkend, to je nemilé.. :D

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #11 on: October 25, 2015, 09:20:32 AM »
Mirek1 OK, nič sa nestalo.


Len rozmýšľam, či problém nebude aj v mojom procesore. Používam AMD Barton 2500 XP+, či antivír nevyžaduje nejaké funkcie, ktoré CPU neobsahuje. Napr. kvôli tomu mi nejde ani Skype nainštalovať (na ich fóre mi vysvetlili, že problém je v CPU). Len mi je divné, prečo tie problémy začali z ničoho nič. Tak asi CPU nebude problém.

Ale skúsim nainštalovať tú Betu verziu len tak zo srandy čo to spraví.
« Last Edit: October 25, 2015, 09:22:32 AM by Axel Wers »

Offline tomas.klecka3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #12 on: October 30, 2015, 10:20:02 AM »
taky mám problem s vašim avastem na win xp (SP3)někdy to je v klidu a někdy ne včera 2x mi zamrzl PC kvůli avastu vy chcete aby uživatelum xpeček a avastu odešel pc tim neustalým tvrdym vypinanim a zapinanim několikrát za týden asi ne ?
jediny funkčni antivir na xp co dobře chrani ale zas problemy
měli by jste stim něco dělat konečne

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Avast spôsobuje zamŕzanie počítača
« Reply #13 on: November 13, 2015, 07:37:04 PM »
Ako to pokračuje? Nejaké pozitívne zmeny? Ja idem 2 týždne bez antivíru, zatiaľ všetko v poriadku, akurát počítač zrýchlil.