Author Topic: Avast! Sevice si bere kolem 50% procesoru  (Read 5452 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Avast! Sevice si bere kolem 50% procesoru
« on: November 27, 2015, 06:29:03 PM »
Zdravím Vás,
 posledních 14 dní po reinstalaci windows a instalaci avastu mám následující problém: Počítač chvílemi zamrzá a když se kouknu do Správce úloh, tak zjistím, že i když neběží žádný test a na počítači se nic nedělá, tak si proces Avast! Service(32 bitů) bere stále kolem 40 - 60 % výkonu procesoru.

Nevíte kde by mohla být chyba?

Díky za rady  :)

REDACTED

  • Guest
Re: Avast! Sevice si bere kolem 50% procesoru
« Reply #1 on: December 27, 2015, 08:51:16 AM »
Dělalo mi to totéž. Pomohlo mi odinstalování doplňku pro správu hesel v prohližeči (pokud používáš). Procesor byl v pohodě až do vyplnění hlavního hesla v prohlížeči. Pak vyskočil nad 50% a už tam zůstal.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast! Sevice si bere kolem 50% procesoru
« Reply #2 on: January 16, 2016, 05:41:16 PM »
Mám naprosto stejný problém!
AVAST zatěžuje na 50-60% procesor bez toho, že by běžel nějaký test, nebo jiná úloha. Nechal jsem počítač v chodu i dva dny v kuse, aleč nepomohlo to.
Nepomohlo ani AVAST kompletně odinstalovat a znovu nainstalovat, nejpozději do 12 hodin začaly problémy znovu. Celkem mi to dělalo na dvou počítačích.
Vyřešil jsem to tím, že jsem AVAST kompletně odinstaloval a už jsem jej nenainstaloval!!!
Po mnoha letech používání tohoto softwaru jsem se s ním musel, byl donucen, rozloučit a poohlédnout se po konkurenci.

Offline Jan13

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Avast! Sevice si bere kolem 50% procesoru
« Reply #3 on: January 18, 2016, 03:58:05 PM »
Pokud používáte AVAST Internet Security.
Pak vypnětě v   ---    Nastavení - Nástroje - Firewall Upravit - Paketová pravidla - Systémová pravidla -

                              - Pravidlo -  Povolit IGMP komunikaci a Povolit multicast provoz - ZRUŠIT - AKTIVNÍ !!!!!

                                 nastavit Neaktivní !!!!

Následkem této zoufalé úpravy Avast zklidnil hormón .....   :o

REDACTED

  • Guest
Re: Avast! Sevice si bere kolem 50% procesoru
« Reply #4 on: February 07, 2016, 10:12:12 AM »
Tak jsem se odhodlal, že si koupim plnou verzi Avastu, jen antivir. Nainstaloval jsem tedy poslední verzi AVASTU a systém Avastu mi žere přes 7O% CPU.  Vše je zpomalené. Všechny ty pííp jsem zakázal, jede jen antivir.

Zatím teda jedu na FREE - fakturu jsem zatím nezaplatil. Pokud to někdo vyřešil byl bych rád.

Dělají to tyto procesy: aswFe.exe  a AvastSrc.exe
« Last Edit: February 07, 2016, 03:23:21 PM by lukasoft »