Author Topic: Blokace SW KROSplus  (Read 3684 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Blokace SW KROSplus
« on: December 04, 2015, 10:51:18 AM »
Od včerejšího dne 3.12. jsme zjistili blokování spuštění našeho SW KROSplus http://www.pro-rozpocty.cz/software-a-data/kros-plus-ocenovani-a-rizeni-stavebni-vyroby/ antivirem AVAST free, Security. Chyba se objevila na systémech WIN Vista, 7 a 8. Pomáhá nastavit vypnout službu Deepsreen.  Je možné zjistit, jak správně nastavit AVAST (přidání výjimky apod.)? helpdesk spol. URS PRAHA

Offline denics

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
    • avast!
Re: Blokace SW KROSplus
« Reply #1 on: December 04, 2015, 11:43:12 AM »
Dobrý den,

můžete nám, prosím, poslat link na stažení blokovaného SW? Děkuji.

Denis Konopiský - avast! VirusLab | Android & Windows Malware | VPS Operations | Whitelisting

REDACTED

  • Guest
Re: Blokace SW KROSplus
« Reply #2 on: December 04, 2015, 12:04:57 PM »

REDACTED

  • Guest
Re: Blokace SW KROSplus
« Reply #3 on: December 09, 2015, 12:26:37 PM »
Dobrý den,
problém přetrvává, denně máme cca 5 zákazníků, u kterých se to projevuje. Podle nového vlákna  si myslím, že to bude mít souvislost s fy INISOFT a jejich SW. My také používáme DB sql FireBird "KrosPlusFirebird".  Přistupujeme k ní pomocí RemoteServicePort = 42043. Všeobecně našim zákazníkům pomůže vypnutí služby Deepsreen, ale ti kteří by chtěli mít plnohodnotnou ochranu, musí přejít na jiný antivir. Poskytoval jsem Vám demoverzi, přišli jste na něco? předem děkuji za dořešení. Bouzek z helpdesku spol. URS PRAHA a.s.   

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Blokace SW KROSplus
« Reply #4 on: December 09, 2015, 02:11:04 PM »
Dobry den,
zobrazuje Avast nejakou hlasku? Screeenshot by mohl pomoci.

Dekuji,
Milos

REDACTED

  • Guest
Re: Blokace SW KROSplus
« Reply #5 on: December 09, 2015, 02:58:34 PM »
Dobrý den,
blokaci našeho SW poznáme tak, že po spuštění ikony se objeví pouze točící se kurzor myši, naše aplikace se nespustí. Ve Správci úloh - Procesy se nám spustí více úloh najednou, které nejdou standardně ukončit. Pomůže vypnout štíty AVAStu, nebo Deepsreen. Chybová hláška se neobjeví, což pro normálního uživatele velmi zákeřné, protože netuší, co se děje. Mohu Vám dodat připojení pomocí teamviewera až na PC přímo k zákazníkovi, u kterého se tak děje pro vaše otestování.

Děkuji

Bouzek - helpdesk       

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Blokace SW KROSplus
« Reply #6 on: December 10, 2015, 10:25:14 AM »
Hello,
we are not able to reproduce the issue, but we made some "whitelisting" of the app so it should stop Deepscreen from analyzing the app. Can you check if that helped?

Milos

REDACTED

  • Guest
Re: Blokace SW KROSplus
« Reply #7 on: December 10, 2015, 04:01:00 PM »
Dobrý den,
vyzkoušel jsem u zákazníka, aktivoval jsem Deepsreen a restartoval PC, "White listing" mi nepomohl, naše aplikace KROS plus opět nešla spustit. Deep screen se automaticky nevypnul. Jako druhou metodu jsem vyzkoušel nastavení nových výjimek na naše instalační adresáře viz. Obr.  Zafunguje správním spuštěním jako u spol. INISOFT.  Zákazník má verzi AVAST Free Antivirus 2015, ver.10.4.2233, v.d.:151210-0 na OS WIN 7 Home Premium.